episode 27 von

हिजो के के भयो त, द भ्वाइसमा ?


नेपाली साँगितिक दुनियामा पछिल्ला समय एउटी मखमली आवाज अनि खारिएको सुर बहुतै चर्चा अनि रुचीमा रहेको पाइन्छ । नेपाल कै संगितमा पाश्र्व गायन अनि गजल गायनमा अग्रपक्तिंमा लिइने नाम हो अन्जु पन्त । यिनको गायन यात्रालाई हामी आज भन्दा २१ वर्ष अघि बिसं २०५४ सालको रेडियो नेपालको गायन प्रतियोगितासंग जोड्न चाहन्छौं जहाँ यिनले प्रथम पुरस्कार स्वरुप स्वर्ण पदक पाएकी थिइन् । १० लाख भन्दा धेरै फ्यानहरुले फलो गरेका सबैकी प्रिय गायिका अन्जु पन्त बास्तवमै नेपाली संगितका लागि स्वर्ण आवाज भएकी गायिका हुन् । ‘मलाई बाँसुरी ले रुवायो’, ‘न बिर्से तिमीलाई न पाँए तिमीलाई’, ‘तिमीले पराई ठानेपछि’ ‘देखि पूर्व पश्चिम रेल’ सम्म अन्जु पन्तका जनजिब्रोमा अमिट छाप छाडेका गीत हरु हुन् । उनका गीतको अनि गायकिको ब्याख्या गर्न यी शब्दहरु काफी छैनन तथापि हिजो साँझ द भ्वाईस अफ नेपालको मञ्चमा गेष्ट स्वरुप ‘नविर्सेँ तिमिलाइ नपाएँ तिमीलाइ’ बोलको गीतबाट आफ्नो प्रस्तुती प्रस्तुत गर्नु भएको छ ।

पूर्व मेचीदेखि पश्चिम् महाकालीसम्म अनि नेपाली सीमा बाहिर जहाँ-जहाँ नेपाली छन् त्यहाँ-त्यहाँ छ प्रमोद खरेलका गीतको सादगीको असर । हिजोको कोच प्रमोदको ‘म बाँचेकै तिमीसंग माया लाउन’ प्रस्तुति कस्तो लाग्यो त ?

सदावहार आवाज अनि लेजेन्डरी गीतका सर्जक दीपको आवाजमा झलमल्ल भएको द भ्वाइस अफ नेपालको मञ्चमा ‘कति कमजोर रहेछ भाग्य’ बोलको गीतबाट उपस्थीत भएका थिए ।

कोच प्रमोदका दुई दमदार आवाजहरु
सृजय थपलीया र सुरेखा श्रेत्री

अनि कोच दीपका दुई दमदार आवाजहरु
सि डि बिजय अधिकारी र राजु तामाङ

यि ४ मध्ये २ जनाको द भ्वाइसमा अन्तिम प्रस्तुति हुनेछ भनें २ जनाको द भ्वाइस अफ नेपाल बन्ने यात्रा अनि सपना थप अघि बढ्नेछ । ल है आफ्ना मनपर्ने आवाजलाई भोट गर्न तयार भएर बस्नुहोला, यो इपिसोड भ्वाइस अफ नेपालको युट्युव च्यानलमा हेर्न सकिन्छ ।

गत हप्ता टिम दिप र अभयाबाट २/२ जना ट्यालेन्टले आफ्नो प्रस्तुती प्रस्तुत गर्नुभएको थियो ।
टिम दिपबाट
विवेक वाइवा लामा र सुवेक्षा ठकुरी
टिम अभयाबाट
श्रेया राई र विवेक लामा

जस मध्ये टिम दिपवाट विवेक वाइवा लामा र टिम अभयावाट श्रेया राई सेमिफाइनलमा प्रवेश गर्नु भएको छ भने सुवेक्षा ठकुरी र विवेक लामाको द भ्वाइस अफ नेपालको यात्रा सकिएको छ ।


Loading comments...