Lifestyle Portal
  •   १५ चैत्र २०७९, बुधबार

पुनःप्रशारण गरिएको रामानन्द सागरको ‘रामायण’ले ‘गेम अफ थ्रोन्स’लाई पछि पार्यो

२२ बैशाख २०७७, सोमबार ०८:५३


३३ वर्षपछि रामानन्द सागरको बहूचर्चित रामायणको पुर्नप्रसारण भएको छ । तीन दशक पछि पनि त्यस लोकप्रिय रामायणका सिरिजहरुले विश्वभरिबाट अत्याधिक दर्शक र माया पाइरहेका छन् । इसाई र इस्लाम जनसंख्या अत्याधिक भएको यस विश्वमा हिन्दु सनातन गाथा मर्यादा पुरुषोत्तम राम र रामगाथा समेटिएको रामायणका सिरिजतर्फ वर्तनमान आधूनिक संसार जो विशिष्ट भिएफएक्स, सर्वोत्कृष्ट श्रब्यदृश्य तथा वास्तविक झै लाग्ने आधूनक सम्पादनको अनेक सिनेमा तथा सिरिजहरुको भीडमा पनि ३ दशक अघिको सिमित प्रविधिले तयार पारेको रामानन्द सागरको रामायणप्रति वर्तमान पुस्ताले देखाएको चाँसो अध्ययनको विषय बन्न सक्छ ।

भारतमा प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले लकडाउन घोषणा गरेलगत्तै भारतीय राष्ट्रिय प्रसारण दूरदर्शनले रामायणको पुनः प्रसारण शुरु गरेको थियो । गत अप्रिल १६, २०२० मा दूरर्शनले जारी गरेको विज्ञप्ती अनुसार विश्वभरबाट ७ दशमलव ७ करोड मान्छेले रामायण हेरेका जानकारी दिएको छ । दूरदर्शनको आधिकारिक ट्वीटर ह्याण्डलले यस विश्व किर्तिमानलाई उल्लेख गर्दै ट्वीट पनि गरेको थियो ।

रामानन्द सागरको निर्देशनमा बनेको रामायण सर्वप्रथम सन् १९८७ मा प्रसारण भएको थियो । भगवान श्री रामको चरित्रमा अरुण गोविल, सीताको रुपमा दिपीका चिखलियाका टोपीवाला, लक्ष्मणका रुपमा सुनिल लहरी, मन्थराका रुपमा ललिता पवार, हनुमानका रुपमा दार्ह्रा सिंहलाई देखाइएको थियो ।

हिन्दी भाषामा निर्माण गरिएको रामायणप्रतिको यो दर्शक संख्याले विश्वका सर्वाधिक चर्चित टिभी सिरिज ‘गेम अफ थ्रोन्स’को रेकर्ड पनि तोडेको छ ।


लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारतीय चर्चित अभिनेता तथा निर्देशक सतीश कौशिकले ६६ वर्षको उमेरमा अन्तिम् सास लिएका छन्। समकालिन मित्र तथा कलाकार अनुपम खेरले

नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले भारत सरकारको आर्थिक सहयोगमा काठमाडौंस्थित मदन भण्डारी स्मृति कलेजका लागि निर्मित कलेज भवनको आज

काठमाडौं– सडकपेटी नै कब्जा गरेर सञ्चालन गरिएका वर्कसपलाई काठमाडौं महानगरपालिकाले कारबाही गरेको छ। बुधबार महानगरले बिजुली बजारको आर्क ब्रिजबाट देब्रेतर्फ

मिति २०७९।११।०१ गते अं.१६;५० बजेको समयमा काठमाण्डौ जिल्ला काठमाण्डौ महानगरपालिका वडा नं.१६ माछापोखरी चोक स्थितमा नेपाल यातायात स्वतन्त्र मजदुर संगठन,