Lifestyle Portal
  •   ३१ श्रावण २०७९, मंगलवार

कतार एयरलाइन्सले भारी रोजगारी कटौति गर्ने

२५ बैशाख २०७७, बिहीबार ०८:१७

कतार एयरलाइन्सले कोरोना महामारी पछि भएको हवाईयात्राको व्यापक कमीका कारण आफ्नो कम्पनीमा व्यापक रोजगार कटौति हुनसक्ने बिज्ञप्ती जारी गरेको हो । गत मार्चको तथ्याकं हेर्ने हो भने कतार एयरलाइन्समा २३४ क्राफ्टहरु र १७० गन्तव्यहरुमा यसको उडान तालिका रहेको पाइन्छ । अन्तरािष्ट्रय एयर ट्रान्सपोर्ट एसोसिएसनले त आउने वर्षमा मध्यपूर्व र अफ्रिकन देशहरुमा हवाईयात्रा आधा भन्दा कम दरले घट्ने बताइसकेको छ ।

कतार एयरलाइन्सका चिफ एक्जुकेटिभ अकबर अल बेकरले कर्मचारीका नाममा मेमो जारी गर्दै बिषम परिस्थितीमा कर्मचारीहरुको तलब र अन्य फिक्स्ड लागतका कारणले कम्पनी झनै धराशायी हुँदै गएको र यस अवस्थामा क्याविन क्रु लगायत अन्य कर्मचारीहरुपनि कटौति गरिने संभावना उल्लेख गरिदिएका छन् ।

अबका आउँदा दिनहरुमा केवल ३५ गन्तव्यहरु मात्र कतार एयरलाइन्सले सञ्चालन गर्ने निर्णय भएको मेमोमा ३० हजार कर्मचारीहरुमध्ये कतिजनाको या कति प्रतिशतको जागिर अवस्था कटौति हुनसक्ने बारेमा केहि भनिएको भने छैन । कर्मचारीलाई फिर्ता पठाउनु हाम्रा लागि दुख्खको घडी हुनेछ र भविष्यका दिनमा तिनिहरुलाई फेरि बोलाउन हाम्रो हरसंभव कसरत रहनेछ, मेमोमा उल्लेख छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा तनहुँ जिल्लाको घिरिङ गाँउपालिकामा अवस्थित श्री दिपक माध्यमिक विद्यालयको नवनिर्मित भवनको उद्घाटन भएको छ । भारतीय

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा सिन्धुली जिल्लाको कमलामाई नगरपालिका–६ मा अवस्थित सिन्धुली सामुदायिक टेक्निकल इन्स्टिच्यूटको नवनिर्मित शैक्षिक भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको

विपद् न्युनीकरण प्रयासमा नेपाललाई निरन्तर सहयोग गर्ने हाम्रो प्रतिबद्धता अनुरुप नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले गृह मन्त्रालय, सिंहदरबारमा आयोजित

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा डोटी जिल्लाको जोरायल गाउँपालिका–४ कुण्डीकोटमा अवस्थित श्री घण्टेश्वर माध्यमिक विद्यालयका लागि निर्मित विद्यालय भवन तथा छात्रावास