Lifestyle Portal
  •   ६ आश्विन २०७८, बुधबार

कतार एयरलाइन्सले भारी रोजगारी कटौति गर्ने

२५ बैशाख २०७७, बिहीबार ०८:१७

कतार एयरलाइन्सले कोरोना महामारी पछि भएको हवाईयात्राको व्यापक कमीका कारण आफ्नो कम्पनीमा व्यापक रोजगार कटौति हुनसक्ने बिज्ञप्ती जारी गरेको हो । गत मार्चको तथ्याकं हेर्ने हो भने कतार एयरलाइन्समा २३४ क्राफ्टहरु र १७० गन्तव्यहरुमा यसको उडान तालिका रहेको पाइन्छ । अन्तरािष्ट्रय एयर ट्रान्सपोर्ट एसोसिएसनले त आउने वर्षमा मध्यपूर्व र अफ्रिकन देशहरुमा हवाईयात्रा आधा भन्दा कम दरले घट्ने बताइसकेको छ ।

कतार एयरलाइन्सका चिफ एक्जुकेटिभ अकबर अल बेकरले कर्मचारीका नाममा मेमो जारी गर्दै बिषम परिस्थितीमा कर्मचारीहरुको तलब र अन्य फिक्स्ड लागतका कारणले कम्पनी झनै धराशायी हुँदै गएको र यस अवस्थामा क्याविन क्रु लगायत अन्य कर्मचारीहरुपनि कटौति गरिने संभावना उल्लेख गरिदिएका छन् ।

अबका आउँदा दिनहरुमा केवल ३५ गन्तव्यहरु मात्र कतार एयरलाइन्सले सञ्चालन गर्ने निर्णय भएको मेमोमा ३० हजार कर्मचारीहरुमध्ये कतिजनाको या कति प्रतिशतको जागिर अवस्था कटौति हुनसक्ने बारेमा केहि भनिएको भने छैन । कर्मचारीलाई फिर्ता पठाउनु हाम्रा लागि दुख्खको घडी हुनेछ र भविष्यका दिनमा तिनिहरुलाई फेरि बोलाउन हाम्रो हरसंभव कसरत रहनेछ, मेमोमा उल्लेख छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी, प्योङयाङ । उत्तर कोरियाले योङवायोन आणविक क्षेत्रमा युरेनियमयुक्त भट्टी विस्तार गरेको स्याटलाईट तस्बिरमा देखिएको छ । उत्तरका पछिल्ला गतिविधिले

एजेन्सी, काठमाण्डौ । चीनले अमेरिका, बेलायत र अस्ट्रेलियाबीचको एतिहासिक परमाणु सम्झौताको निन्दा गर्दै त्यसले क्षेत्रीय शान्ति र स्थायित्वलाई कमजोर पार्ने

आम्सटर्डम, एजेन्सी । अफगास्तिानको मामिलामा विवाद बढेपछि नेदरल्यान्डकी विदेशमन्त्री सिग्रिड कागले राजीनामा दिएकी छिन् । अफगान उथलपुथलपछि पदबाट राजीनामा दिने

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले