Lifestyle Portal
  •   १० आश्विन २०७८, आईतवार

भारतको बिशाखापटनममा केमीकल कारखानाबाट ग्याँस लीक

२६ बैशाख २०७७, शुक्रबार १४:४३

बिहिबारका दिन भारतको बिशाखापटनममा भएको एउटा केमीकल कारखानाबाट बिशालु ग्याँसहरु लीक हुँदा स्थिती भयावह भएको छ । यस ग्याँस लीकमा कम्तिमा १२ जनाको मृत्यु भइसकेको बताइएको छ, स्थिती यति भयावह छ कि त्यहाँ भएको ग्याँसका कारण २० किमी परका मान्छेहरु पनि बिरामी पर्न थालेका छन् । १४ किमी परको गाँउबाट १५०० जनालाई उद्धार गरेर अन्यत्र सारिसकिएको छ । केहि दिनअघि दिल्लीको टुगलाकवाडमा पनि एउटा ट्याकंरबाट ग्याँस लीक हुँदा बालबालिकाहरु बिरामी भएर अस्पताल भर्ना गुर्नपर्ने अवस्था आएको थियो । आन्द्र प्रदेशको एलजी केमीकल कारखानामा ग्याँस लीक भएको हो, कारखाना भित्रको बढ्दो तापक्रम थप अनियन्क्रित भएमा अरु जोखिम हुने संभावना रहेको बताइएको छ ।

यस ग्याँस लीकको अवस्था यति भयावह छ कि उक्त कारखानाको ५ किमी रेडियसका सबैजनालाई हटाइसकिएको छ, सैयौं मान्छेहरु बिरामी परिसकेका छन् । साउथ कोरियाको बिशाल औधेगीक समुह एलजी पोलीमरले उक्त कारखाना सञ्चालन गरेको हो, यस कारखानाको एकाई पेट्रोकेमीकल उत्पादक एकाई रहेको खबर छ ।


भारतीय सञ्चार माध्यमहरुका फुटेज र स्थानीय पत्रकारहरुका मोबाइल भिडियोहरुमा हेर्दा बिशाखापटनमका गल्लीहरुमा हजारौं मान्छेहरु हलचल गर्न नसकेर सुतिरहेका देखिन्छन् । फ्यान ब्लेड, पोलीस्टेरिन उत्पादनहरु बनाउने यस कारखानालाई लकडाउन पछि पून सञ्चालन गर्न लागिएको थियो, आन्द्र प्रदेशका मुख्य मन्त्री जग मोहन रेडीले कारखानामा लामो समय स्टेरिन नामको केमीकल स्टोर गरिएकाले यस्तो भएको हो ।


जनावरहरु पनि ग्याँस लीकका कारणले मारिएका छन् भने त्यहाँका अस्पतालहरु बिरामीले खचाखच भरिएका छन्, अझ ग्राउयड जीरोको अवस्था थप भयावह भएको बताइएको छ ।


लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाण्डौ । काठमाण्डौ महानगरपालिकाभित्रका स्वास्थ्य मापदण्ड पूरा गरेका विद्यालयले १० असोजदेखि भौतिक रूपमा विद्यार्थीलाई उपस्थित गराएर पठनपाठन गर्ने सक्ने भएका

काठमाडौंः सरकारले विदेशी पर्यटकका लागि क्वारेन्टिनको व्यवस्था हटाएको छ। कोरोनाको विरुद्धको भ्याक्सिन लगाइसकेका पर्यटकका लागि सरकारले क्वारेन्टिन बस्नु पर्ने नियम

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले

भूमिका तिमल्सिना/काठमाण्डौ । दशैं नजिकिँदै गर्दा खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले उपत्यकाका लागि खसीबोका तथा च्यांग्रा ल्याउने तयारी थालेको छ