Lifestyle Portal
  •   १९ माघ २०७९, बिहीबार

कतारमा अब आप्रवासी कामदारहरुलाई पनि कोरोना परीक्षण गरिने

२७ बैशाख २०७७, शनिबार ०९:१६

लोकप्रिय

यो उदशारणीय खबर हो, आजको विश्वका लागि । हरेक देशहरु कोरोना परीक्षणमा केन्द्रित भइरहेको अवस्थामा परीक्षण संयन्त्रको उपलव्धताका कारणले पनि हुन सक्दछ, देशहरु आफ्ना नागरीकहरु भन्दा पर जान सकेका छैनन । कतारले भने आफ्नो देशमा कोरोना परीक्षणको दायरालाई खुकुलो बनाँउदै अब आप्रवासी कामदारहरुलाई पनि कोरोना परीक्षण गर्ने भएको छ । गल्फ क्षेत्रको कतार अधिराज्यमा भएका लगभग २१ लाख जनताहरु मध्य १८९९० जना मा कोरोना पोजिटिभ भेटिएको छ जुन तुलनात्मक रुपमा बढि हो । जम्मा १२ जना मात्र मृत्यु भएका कारणले कतार तुलनात्मक रुपमा कम मृत्यु भएको संक्रमण दरको रेखा मुनी पर्दछ, यस देशमा भएका सबै यूवा आप्रवासी कामदारहरुलाई कोरोना परीक्षण गरिनुपर्ने प्रावधान ल्याइएको छ ।

औधोगीक क्षेत्रमा लाखौंको संख्यामा संभावित र जोखिममा रहेका नागरीकहरुलाई कतारले क्वारेन्टनइनमा पनि राखेको थियो । रेष्टुराँ, वार र सिनेमा हलहरु कतारमा बन्द गरिएका छन् यद्धपि सन् २०२२ को विश्वकप फुटवलका लागि स्टेडियम निर्माण गर्ने कार्यमा भने कतारले बन्द गरेको छैन ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

काठमाडौं – काठमाडौको क्षेत्र नम्बर ६ (ख) मा प्रमेश श्रेष्ठले उम्मेदवारी दिएका छन्। उनी विगत ८ वर्ष देखि वैकल्पिक राजनीतिमा