Lifestyle Portal
  •   २३ बैशाख २०७८, बिहीबार

कतारमा अब आप्रवासी कामदारहरुलाई पनि कोरोना परीक्षण गरिने

२७ बैशाख २०७७, शनिबार ०९:१६

यो उदशारणीय खबर हो, आजको विश्वका लागि । हरेक देशहरु कोरोना परीक्षणमा केन्द्रित भइरहेको अवस्थामा परीक्षण संयन्त्रको उपलव्धताका कारणले पनि हुन सक्दछ, देशहरु आफ्ना नागरीकहरु भन्दा पर जान सकेका छैनन । कतारले भने आफ्नो देशमा कोरोना परीक्षणको दायरालाई खुकुलो बनाँउदै अब आप्रवासी कामदारहरुलाई पनि कोरोना परीक्षण गर्ने भएको छ । गल्फ क्षेत्रको कतार अधिराज्यमा भएका लगभग २१ लाख जनताहरु मध्य १८९९० जना मा कोरोना पोजिटिभ भेटिएको छ जुन तुलनात्मक रुपमा बढि हो । जम्मा १२ जना मात्र मृत्यु भएका कारणले कतार तुलनात्मक रुपमा कम मृत्यु भएको संक्रमण दरको रेखा मुनी पर्दछ, यस देशमा भएका सबै यूवा आप्रवासी कामदारहरुलाई कोरोना परीक्षण गरिनुपर्ने प्रावधान ल्याइएको छ ।

औधोगीक क्षेत्रमा लाखौंको संख्यामा संभावित र जोखिममा रहेका नागरीकहरुलाई कतारले क्वारेन्टनइनमा पनि राखेको थियो । रेष्टुराँ, वार र सिनेमा हलहरु कतारमा बन्द गरिएका छन् यद्धपि सन् २०२२ को विश्वकप फुटवलका लागि स्टेडियम निर्माण गर्ने कार्यमा भने कतारले बन्द गरेको छैन ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । जिल्ला प्रशासन कार्यालय काठमाडौंले उपत्यकामा जारी निषेधाज्ञाका क्रममा घरबाहिर निस्कनुपर्ने भएमा त्यसमा सहजीकरण गर्न थप व्यवस्था गरेको छ

काठमाडौँ– पूर्वरानी कोमलराज्य लक्ष्मी शाहलाई आईसीयूबाट वार्डमा सारिएको छ। कोरोनाभाइरसको संक्रमण भएपछि पूर्वरानी शाहलाई थापाथलीस्थित नर्भिक अस्पताल उपचार भइरहेको छ

काठमाडौँ– कोभिड–१९ महामारी नियन्त्रणका लागि सरकारले यही वैशाख २० गते रातिदेखि मुलुकको आन्तरिक हवाई उडान स्थगन गरेको छ । यस

काठमाडौं । कोरोना संक्रमणको ‘चेन ब्रेक’ गर्न भन्दै काठमाडौंसहित ५२ जिल्लामा निषेधाज्ञा जारी गरिएको छ । बुधबार (आज) बिहानसम्म ५२