Lifestyle Portal
  •   ५ आश्विन २०७८, मंगलवार

कैलाश तिर्थाटनका लागि यो कस्तो पापः लिपुलेकका नाममा

२७ बैशाख २०७७, शनिबार २१:४४

अर्काको देशमा अनाधिकृत बाटो बनाएर, एकतर्फि निर्णय गरेर अनि नेपाली मनलाई चित्त दुखाएर अन्तत भारतीय पक्षले कैलाश तिर्थाटनका लागि सलपुलेकबाट बाटो बनाएरै छाडेको छ । लकडाउनमा विश्व शून्यतामा रहँदा असभ्य तर शान्त रुपमा बनाइएको त्यस बाटोलाई प्रयोग गरि कैलाश तिर्थाटनमा जाँदा पुण्य हुनेछ या पाप, भावी दिनले बताउनेछ ।

लिपुलेक प्रयोग गरेर बाटो नबनाँउदा ५ दिनको मोटरबाटो अनि २ दिनको पदयात्रामा मात्र पुगिने कैलाश अब लिपुलेकमा नेपाली भूमि मिचेपछि केवल ३ दिनको मोटरबाटो यात्रामा पुगिने भएको छ । रक्षा मन्त्री राजनाथ सिंहले यो बाटोको उद्धघाटन गरिरहँदा भारतीय पक्षमा उत्साह देखिएको होला तर विश्वले यो बुुझ्न जरुरी छ कि त्यो उत्साहको जरा कपट र षडयन्त्रमा अल्झिएको छ । यस बाटोले सुमन्द्र सतहभन्दा १७ हजार फिट माथि सम्मको स्थानमा लैजान्छ, कैलाशलाई नजिक पार्छ तर भारतीय सरकार र शाषकप्रतिको नेपालीहरुको सेन्टिमेन्टलाई सर्लक्क डुबाएको छ ।

नरेन्द्र मोदीको सरकारलाई हार्दिक बधाई तर यो बधाईको औचित्य त्यसबेला मात्र पूर्ण हुनेछ जब नेपालले आफ्नो भूमि फिर्ता पाउनेछ । के अब यस विश्वमा साना देशहरुको औचित्य र आत्मसम्मान अनि स्वाभिमान सकिएकै हो? कैलाश सरोवर त नजिक भयो होला तर पुशपतिनाथको देशलाई यो कुरा चित्त परेको छैन ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

बैतडी । महाकाली नदीमा बेपत्ता भएका दार्चुलाको लेकम गाउँपालिका– ३ का २७ वर्षीय टीकाराम टमाटा अझै फेला परेका छैनन् ।

पोखरा । स्थानीय सरकार सञ्चालन ऐनअनुसार नगरसभाबाट पास भएका निर्णयहरू १५ दिनभित्र प्रमुखले प्रमाणित गर्नुपर्छ । गत १० असारमा पोखराले

काठमाण्डौ । संयुक्त राज्य अमेरिकाले सातौं संविधान दिवसका अवसरमा नेपाललाई शुभकामना सन्देश पठाएको छ । अमेरिकी विदेशमन्त्री एन्टोनी ब्लिन्केनले अमेरिकी

काठमाण्डौ । कार्टुनिस्ट रवीन सायमीले ‘प्रवल जनसेवाश्री’ विभूषण अस्वीकार गरेका छन् । २९ भदौको मन्त्रिपरिषद्को सिफारिसमा राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले सायमीसहित