Lifestyle Portal
  •   २० असार २०७९, सोमबार

कैलाश तिर्थाटनका लागि यो कस्तो पापः लिपुलेकका नाममा

२७ बैशाख २०७७, शनिबार २१:४४

अर्काको देशमा अनाधिकृत बाटो बनाएर, एकतर्फि निर्णय गरेर अनि नेपाली मनलाई चित्त दुखाएर अन्तत भारतीय पक्षले कैलाश तिर्थाटनका लागि सलपुलेकबाट बाटो बनाएरै छाडेको छ । लकडाउनमा विश्व शून्यतामा रहँदा असभ्य तर शान्त रुपमा बनाइएको त्यस बाटोलाई प्रयोग गरि कैलाश तिर्थाटनमा जाँदा पुण्य हुनेछ या पाप, भावी दिनले बताउनेछ ।

लिपुलेक प्रयोग गरेर बाटो नबनाँउदा ५ दिनको मोटरबाटो अनि २ दिनको पदयात्रामा मात्र पुगिने कैलाश अब लिपुलेकमा नेपाली भूमि मिचेपछि केवल ३ दिनको मोटरबाटो यात्रामा पुगिने भएको छ । रक्षा मन्त्री राजनाथ सिंहले यो बाटोको उद्धघाटन गरिरहँदा भारतीय पक्षमा उत्साह देखिएको होला तर विश्वले यो बुुझ्न जरुरी छ कि त्यो उत्साहको जरा कपट र षडयन्त्रमा अल्झिएको छ । यस बाटोले सुमन्द्र सतहभन्दा १७ हजार फिट माथि सम्मको स्थानमा लैजान्छ, कैलाशलाई नजिक पार्छ तर भारतीय सरकार र शाषकप्रतिको नेपालीहरुको सेन्टिमेन्टलाई सर्लक्क डुबाएको छ ।

नरेन्द्र मोदीको सरकारलाई हार्दिक बधाई तर यो बधाईको औचित्य त्यसबेला मात्र पूर्ण हुनेछ जब नेपालले आफ्नो भूमि फिर्ता पाउनेछ । के अब यस विश्वमा साना देशहरुको औचित्य र आत्मसम्मान अनि स्वाभिमान सकिएकै हो? कैलाश सरोवर त नजिक भयो होला तर पुशपतिनाथको देशलाई यो कुरा चित्त परेको छैन ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

असार १९, वीरगंज । विश्व हिन्दू परिषद् नेपाल, पर्सा निकट युवाहरुद्वारा पर्सा जिल्लाको वीरगञ्ज महानगरपालिकामा विरोध प्रदर्शन गरिएको छ ।

भारत सरकारको अनुदान सहयोग अन्तर्गत नेपालका विविध हितग्राही संस्थाहरुलाई ७५ वटा एम्बुलेन्स र १७ वटा विद्यालय बस उपहार प्रदान गरिएको

नेपालका लागि नवनियुक्त भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले आज राष्ट्रपति भवन, शितल निवासमा आयोजित एक समारोहमा सम्माननीय राष्ट्रपति श्रीमती विद्यादेवी भण्डारी

नेपालका लागि नव–नियुक्त भारतीय राजदूत महामहिम नवीन श्रीवास्तव आज काठमाडौं आइपुग्नुभएको छ । श्रीवास्तव करियर कूटनीतिज्ञ हुनुहुन्छ । काठमाडौं आउनु