Lifestyle Portal
  •   ३० बैशाख २०७८, बिहीबार

नेपालका लागि बेलायतका पूर्वराजदुत रिचर्ड मोरिस बेपत्ता

२८ बैशाख २०७७, आईतवार ०९:१७

हराएका रिचर्ड मोरिसको खोजी भनी बेलायतको ह्याम्पस्पेहर पुलीसको आधिकारिक साइटमा जानकारी प्रेषण गरिएको छ । रिचर्ड मोरिस, बेन्टले फोरनहामका वासिन्दा र सन् २०१५ बाट २०१९ सम्म बेलायतका तर्फवाट नेपालका राजदुत भएर नेपालमा कार्य गरेका थिए ।

मे ६ तारिखका दिन स्थानीय समयअनुसार १ बजेर ३० मिनट बिहान मर्नीङ वाकमा निस्केका रिचर्ड त्यससपश्चात देखा परेका छैनन, उन्को अवस्था अज्ञात छ । सेतो वर्णका ६ फिट अग्ला, खैरो कपाल र दारी भएका भनी उन्को हुलिया प्रहरीले उल्लेख गरेको छ, साथै उन्को अनुहारमा भएको जन्मदागको पनि हुलियामा उल्लेख गरिएको हो । फरेन र कमनवेल्थ अफिसका प्यासिफिक डिपार्टमेन्ट हेड भएर यिनले नेपाल आउनुअघि सन् २०१३ देखि सन् २०१६ सम्म कार्य गरेका थिए । यसअघि उनले सिड्नीमा ट्रेड एण्ड इन्भेस्टमेन्ट शाखाका डाइरेक्टर जनरल भइ कार्य गरेका थिए, यस अघि उन्ले सन् २००५ देखि सन् २००८ सम्म मेक्सिकोमा बेलायती दुतावासमा कार्य गरेका हुन् । बेलायती परराष्ट्रसंग अत्यन्त निकट मानिएका रिचर्ड मोरिस बेपत्ता भएको खबर असामान्य र उदेक लाग्दो छ ।

नेपाली राजनीतिका जानकार पूर्व राजदूत रिचर्ड मोरिस नेपालका पर्यटन गन्तब्यहरुका कायल थिए ।

यिनको जन्म सन् १९६७ मा भएको हो, यिनका १ छोरी र २ छोरा पनि छन् । यिनलाई लामो समयसम्म दौडने शोख रहेको बताइन्छ, दौडने अनि शारीरीक व्यायाममा रुची राख्ने रिचर्डको खोजि बेलायती प्रहरीले यथाशक्य गरिरहेको बताइन्छ ।

यिनले नेपालमा रहँदा हिमालय राजधानी नेपालको यात्राका क्रममा निकै रोचक तथ्यहरु चालपाएको र हरेक दिन उदहारणीय मान्छेहरु भेटेको बताएका थिए, मुख्यतया नेपालीहरु दैनिक चुनौतिहरुका बाबजुद पनि खुशी रहेको र हरेक चुनौतीहरु डटेर सामना गर्न सक्ने रहेको यिनले बताएका थिए । नेपालका लागि बेलायतका पूर्व राजदूत मोरिस बेलायती तथा नेपालीहरुबिच ५ वर्षको कार्यकालमा दुई देशको गरिमा र सम्बन्धको इतिहासलाई कदर गर्ने सफल कूटनीतिक अनुहार भएका राजदूतका रुपमा परिचित छन् ।

यिनले आफ्नो नेपाल बसाँईका क्रममा माउण्ट एभरेष्ट म्याराथोनमा पनि भाग लिएका थिए । रिचर्ड मोरिस शिघ्र घर फर्किउन नेपालीहरुको माया ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

अत्यन्तै मर्माहत छु साथिहरू! साँझ ५:४९ बजे आज तेस्रो दिनमा कोठामा आएको मात्र के थिएँ फेरी हस्पिटलबाट फोन आयो ‘सर,

काठमाडौं। निजी अस्पतालहरुले सरकारले दिएको निर्देशन अनुसार १५ दिनभित्र अक्सिजन प्लान्ट जडान गर्न नसकिने जनाएका छन्। एसोसिएसन अफ प्राइभेट हेल्थ

काठमाडौं। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नयाँ सरकार बनाउनका लागि दावी पेश गर्न दिएको समयसीमामा कुनै पनि दलले सरकार बनाउने दावी पेश

बिश्वब्यापी महामारीको रूपमा बिश्व लाइनै पुर्ण प्रभाव पारेको अवस्थामा म पनि यश बाट प्रभावित भइ आज १४औ दिनमा आइसोलेसनबाट बाहिर