Lifestyle Portal
  •   २१ असार २०७९, मंगलवार

नेपालका लागि बेलायतका पूर्वराजदुत रिचर्ड मोरिस बेपत्ता

२८ बैशाख २०७७, आईतवार ०९:१७

हराएका रिचर्ड मोरिसको खोजी भनी बेलायतको ह्याम्पस्पेहर पुलीसको आधिकारिक साइटमा जानकारी प्रेषण गरिएको छ । रिचर्ड मोरिस, बेन्टले फोरनहामका वासिन्दा र सन् २०१५ बाट २०१९ सम्म बेलायतका तर्फवाट नेपालका राजदुत भएर नेपालमा कार्य गरेका थिए ।

मे ६ तारिखका दिन स्थानीय समयअनुसार १ बजेर ३० मिनट बिहान मर्नीङ वाकमा निस्केका रिचर्ड त्यससपश्चात देखा परेका छैनन, उन्को अवस्था अज्ञात छ । सेतो वर्णका ६ फिट अग्ला, खैरो कपाल र दारी भएका भनी उन्को हुलिया प्रहरीले उल्लेख गरेको छ, साथै उन्को अनुहारमा भएको जन्मदागको पनि हुलियामा उल्लेख गरिएको हो । फरेन र कमनवेल्थ अफिसका प्यासिफिक डिपार्टमेन्ट हेड भएर यिनले नेपाल आउनुअघि सन् २०१३ देखि सन् २०१६ सम्म कार्य गरेका थिए । यसअघि उनले सिड्नीमा ट्रेड एण्ड इन्भेस्टमेन्ट शाखाका डाइरेक्टर जनरल भइ कार्य गरेका थिए, यस अघि उन्ले सन् २००५ देखि सन् २००८ सम्म मेक्सिकोमा बेलायती दुतावासमा कार्य गरेका हुन् । बेलायती परराष्ट्रसंग अत्यन्त निकट मानिएका रिचर्ड मोरिस बेपत्ता भएको खबर असामान्य र उदेक लाग्दो छ ।

नेपाली राजनीतिका जानकार पूर्व राजदूत रिचर्ड मोरिस नेपालका पर्यटन गन्तब्यहरुका कायल थिए ।

यिनको जन्म सन् १९६७ मा भएको हो, यिनका १ छोरी र २ छोरा पनि छन् । यिनलाई लामो समयसम्म दौडने शोख रहेको बताइन्छ, दौडने अनि शारीरीक व्यायाममा रुची राख्ने रिचर्डको खोजि बेलायती प्रहरीले यथाशक्य गरिरहेको बताइन्छ ।

यिनले नेपालमा रहँदा हिमालय राजधानी नेपालको यात्राका क्रममा निकै रोचक तथ्यहरु चालपाएको र हरेक दिन उदहारणीय मान्छेहरु भेटेको बताएका थिए, मुख्यतया नेपालीहरु दैनिक चुनौतिहरुका बाबजुद पनि खुशी रहेको र हरेक चुनौतीहरु डटेर सामना गर्न सक्ने रहेको यिनले बताएका थिए । नेपालका लागि बेलायतका पूर्व राजदूत मोरिस बेलायती तथा नेपालीहरुबिच ५ वर्षको कार्यकालमा दुई देशको गरिमा र सम्बन्धको इतिहासलाई कदर गर्ने सफल कूटनीतिक अनुहार भएका राजदूतका रुपमा परिचित छन् ।

यिनले आफ्नो नेपाल बसाँईका क्रममा माउण्ट एभरेष्ट म्याराथोनमा पनि भाग लिएका थिए । रिचर्ड मोरिस शिघ्र घर फर्किउन नेपालीहरुको माया ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको