विषाक्त मदिरा सेवनका कारण मेक्सिकोमा दर्जनौको मत्यू


आइतवारबाट मेक्सिकोमा मान्छेहरु बिरामी पर्न थाले, धेरैजनाका अनुसार ति व्यक्तिहरुले अन्तराष्ट्रिय आमा दिवसका दिन मदिरा खरिद गरि सेवन गरेका थिए । त्यस दिन विश्वव्यापी रुपमा नै पर्व मनाइने चलन हुन्छ, यसरी पारिवारीक जमघटमा मेक्सिकोमा विषालु मदिराको सेवनले हालसम्म दर्जनौंको मृत्यू भइसकेको छ ।


यसरी विषालु मदिरा सेवन गर्नेहरुमा पेट दुख्ने, झाडापखाला र वान्ता हुने र असाध्यै टाउको दुखेको अनुभव हुने लक्षणहरु देखिएको छ ।

यसकारणले मोरेलोस प्रान्तमा मात्र २९ जनाको मृत्यू भयो भनें अर्को १७ जनाहरु छिमेकी पुवेला प्रान्तका हुन् । टेलीक्सट्याक त्यहाँका संरक्षित आदिवासी समुदाय हुन्, यिनै आदिवासीहरुमा यस मदिरा सेवनले धेरै असर परेको पाइएको छ भने मृत्यू हुनेहरुमा पनि यिनीहरुकै सँख्या बढि छ ।
झनै यी लक्षण र मृत्यू कोरोना का कारणले भन्ने हल्ला फैलिएपछि त्यहाँ थप तनाव उत्पन्न भएको थियो, प्रसासन मदिरा उत्पादक र विक्रि गर्ने स्थानहरु पहिचानमा लागिसकेको र जागरण अभियान फैलाउन लागिपरेको छ ।


Loading comments...