Lifestyle Portal
  •   १ जेष्ठ २०७८, शनिबार

इरानद्वारा अमेरिकालाई कडा चेतावनी

५ जेष्ठ २०७७, सोमबार १०:०५

इरान र अमेरिका समबन्धको नालीवेली अनि अपडेटहरु पछिल्ला वर्षका सर्वाधिक हाइलेटेड मिडिया सामाग्री र युद्ध शंखनादका कारकहरु हुन् । गत वर्ष पनि अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्प र इरानी समकक्षीहरुको भनाभैरी, इरानी नाकाबन्दिका आयाम, लालसागरको तनावले उग्र रुप लिइसकेको अवस्थामा अमेरीकाले केसम्म गर्नसक्छ भन्ने उदाहरणसहित ट्रम्पले इरानलाई भद्र चेतावनी मात्र दिएर छाडेका थिए । अहिले फेरि इरानले आवाज उठाएको छ, इरानले भेनिजुएला पठाएका शिपमेन्टहरु अमेरिकीहरुले अवरोध गरेपछि इरानले कडा चेतावनी दिएको हो ।

क्यारिवियन सागरमा यूएसका वारशिपहरु छन्, यि वारशीपसँग पास भएर मात्रै इरानी शिपमेन्टहरु भेनेजुयला पुग्न पाउनेछन्, इरानमा परराष्ट्र मन्त्रीले आइतवार नै अमेरिकी नेतृत्वलाई आफ्नो इन्धन शिपमेन्टलाई बाधक बनेकोमा त्यस्तो नगर्न चेतावनी दिइसकेका छन् । ५ वटा भिमकाय इरानी तेल सप्लायार ट्याकंरहरु मिलियन डलर भन्दा धेरै लागत भएका तेलका भण्डारण बोकेर भेनेजुयला तर्फ लागेका छन् । इरानका तर्फबाट मोहम्मद जावेद जरिफले संयुक्तराष्ट्र संघलाई पत्राचार गरेका छन्, उक्त पत्र महासचिव एन्टीनो गुटिरसलाई सम्वोधन गरि लेखिएको छ ।

अमेरिकाले इरानउपर नाकाबन्धी लगाएको छ, इरानी परमाणु कदमहरुको रोकथामका लागि यसो गरेको अमेरिकी तर्क छ । भेनेजुयलाका लागि गएका इरानी शिपहरु अब के त्यहाँ पुग्नेछन् या अमेरिकी वारशीपहरुले चेकजाँच गरि उनीहरुलाई इरान नै फर्काउनेछन् या अरु नै केहि, क्यारिवियन सागरको मध्यभागमा शिघ्र यो कुराहरुको नियति थाहा हुनेछ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मुलुकको राजनीतिमा जन्डिसका बिरामीले जस्तो जता पनि पहेँलो देख्ने प्रवृत्ति देखा परेको बताएका छन् । शुक्रबार

काठमाडौं। स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले चिकित्सकको सिफारिशविना घरमा अक्सिजन सिलिन्डर नराख्न दिर्नेशन जारी गरेको छ। कोरोना संक्रमितको संख्या बढेसँगै अक्सिजनको

काठमाडाैं‌ । नेपाली कांग्रेसले विषम अवस्थामा नेपाललाई सहयोग गरिदिन मित्रराष्ट्र र अन्तरराष्ट्रिय संघ, संस्थाहरूलाई आग्रह गरेका छन् । शुक्रबार विज्ञप्ति

दैलेख। गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो। तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका