Lifestyle Portal
  •   २१ माघ २०७९, शनिबार

नेपाल सरकारद्वारा छुटेका भू-भागसहितको नेपालको नक्सा जारी

७ जेष्ठ २०७७, बुधबार १५:०४

लोकप्रिय

भूमिव्यवस्थामन्त्री पद्मा अर्यालले बुधवार नेपाल टेलिभिजनबाट प्रत्यक्ष प्रशारण गर्दै नेपाल सरकार मन्त्रिपरिषद्को निर्णयानुसार कालापानी, लिम्पियाधुरा र लिपुलेक समेटिएको नेपालको आधिकारिक नक्सा जारी गर्नुभएको छ ।

भूमिव्यवस्थामन्त्री पद्मा अर्यालले आज जारी गर्नुभएको नेपालको आधिकारीक नक्सामा अन्तर्राष्ट्रिय सीमा, नेपालको राजनीतिक तथा प्रशासनिक नक्सा समेटिएको छ ।

प्रत्यक्ष प्रशारणको क्रममा यस एतिहासिक दिनको घोषणा गर्न पाउँदा गौरवानुभूतिभएको कुरा अर्यालले बताउनु भयो । साथै “नेपाली जनताको यही मर्म र भावनाको जगमा उभिएर हामीसँग उपलब्ध प्रमाण तथा एतिहासिक तथ्यले देखाएको प्रमाणको जगमा समर्पण पथमा अघि बढ्ने प्रेरणा मिलेको छ । यस बन्दाबन्दिको अवस्थामा पनि अहोरात्र खटेर आफ्नो ज्ञान सिप र प्रविधको प्रयोग गर्दै नापनक्शाका मान्यता, सिद्धान्त, अन्तरराष्ट्रिय प्रचलन देशको मौजुदा कानून, नम्स, भ्यालूज र स्ट्याण्डर्ड पालना गरी नक्सा तयार गर्ने नापी विभागका प्राविधिक तथा यस मन्त्रालय अन्तर्गतका सम्पूर्ण राष्ट्रसेवक कर्मचारीहरुलाई हृदयदेखि नै धन्यवाद दिन चाहन्छु ।” भूमिव्यवस्थामन्त्री पद्मा अर्यालले बताउनु भयो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भक्तपुर, १७ पुस: अङ्ग्रेजी नयाँ वर्ष, २०२३ को पहिलो दिन । भक्तपुरका प्रमुख गन्तव्य मानिएका पर्यटकीयस्थल नगरकोटदेखि रानीकोटसम्मका होटल स्वदेशी

“आमा मलाई हुर्काउनु भो, पढाउनु भो, माया दिनुभयो । अब म हजुरको सधैँ सेवा गर्छु है” भन्दै नारायणी नमूना मावि

खजुरा, १५ पुस : निकै तामझामका साथ नेपालगञ्जको ऐतिहासिक पर्यटकीय ताल रानीतलाउलाई सञ्चालनमा ल्याइए पनि अहिले संरक्षणको अभावमा पुनः जीर्ण

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा