Lifestyle Portal
  •   १९ असार २०७९, आईतवार

ईमिरेट्स एयरलाइन्सले आफ्ना ३० हजार कर्मचारीलाई बिदा गर्दै

९ जेष्ठ २०७७, शुक्रबार ०७:४८

ब्लूमबर्गको एक रिपोर्ट अनुसार एमिरेट्स ग्रुपले कोरोनाभाइरस महामारीको बेला कम्तीमा ३०००० कर्मचारीलाई बिदा गरेर खर्च घटाउने तयारी गरेको छ। हवाई यात्रा विशाल कम्पनीका कर्मचारीहरु मार्च को अन्त मा १ लाख ५ हजार थिए भने अब  कर्मचारीसंख्या ७५,००० सम्म संकुचित हुनेछ, आइतबारको रिपोर्टले भन्यो।

एयरलाइन्सले एयरवसको महत्वाकांक्षी र अहिलेसम्मकै सर्वाधिक ठूलो पेसेन्जर ड्रिमलाइनर ए ३८० सुपर जम्बो जेटको सेवानिवृत्ति द्रुतगतिमा पनि हेरिरहेको छ ( विश्वको सबैभन्दा ठूलो यात्री एयरलाइनर ए ३८० को उत्पादन गत फेब्रुअरी १४ मा एयरवस कम्पनीले रोकेको घोषणा गरेको थियो। यी जेटहरुको सेवानिवृतिसंगै अन्तराष्ट्रिय उड्ययनमा निकै प्रभाव पर्ने देखिन्छ ।

एक प्रवक्ताले भने कि इमिरेट्स ग्रुपले हाल लागत अनुमान र व्यवसाय अनुमानका बारेमा पोष्ट कोरोना परिस्थितीमा अध्ययन रिसोर्सिंगू गरिरहेको छ, अझै कर्मचारी फिर्ता बारेमा सार्वजनिक घोषणा भने गरिएको छैन।

दुबई सरकार, जसको अर्थव्यवस्था धेरैजसो उड्डयन र पर्यटन मा निर्भर गर्दछ, गत महिना भने कोरोनाभाइरस को प्रभाव को सामना गर्न मद्दत गर्न एमिरेट्स(राज्यको स्वामित्व भएको एयरलाइनमा पूँजी लगानी गर्ने दुबई सरकारको योजना बताइएको थियो ।

हवाई यात्राको मागमा आएको नाटकीय गिरावटको कारण एयरलाइन्सले २२ मार्च मा नियमित यात्री उडानहरू स्थगित गर्यो। त्यस पछि सीमित यात्री उडानहरू पुनः सुरू गरिएको छ।सामान्यताको अवस्थामा फर्कन कम्तिमा १८ महिना लाग्ने कुरा पनि विमानसेवा ले आफ्ना बिज्ञप्तीहरुमा बताँउदै आएको छ ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

लोकप्रिय पोखरेली सांगीतिक ब्यान्ड ‘कन्दरा’ र ‘नेपग्याज्म लाइभ इभेन्ट’ (एनएलई) कम्पनीबीच व्यवयसायिक सम्झौता भएको छ । २०७९ असार ७ गते

भारतका माननीय रेल मन्त्री र माननीय पर्यटन मन्त्रीले आज संयुक्तरुपमा दिल्ली रेल्वे स्टेसनमा हरियो झण्डा देखाई भारत र नेपाल जोड्ने

भारतीय सांस्कृतिक सम्बन्ध परिषद्का अध्यक्ष डा. विनय सहस्रबुद्धेले यही मिति २०७९ जेठ ३१ देखि असार २ गते सम्म काठमाडौं भ्रमणका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा निर्माण भएको श्रीफौद सिंह जनता मावि, लालबन्दी नगरपालिका–१७, रानीगञ्ज, सर्लाही जिल्लाको दुईतले भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको