Lifestyle Portal
  •   १ जेष्ठ २०७८, शनिबार

ईमिरेट्स एयरलाइन्सले आफ्ना ३० हजार कर्मचारीलाई बिदा गर्दै

९ जेष्ठ २०७७, शुक्रबार ०७:४८

ब्लूमबर्गको एक रिपोर्ट अनुसार एमिरेट्स ग्रुपले कोरोनाभाइरस महामारीको बेला कम्तीमा ३०००० कर्मचारीलाई बिदा गरेर खर्च घटाउने तयारी गरेको छ। हवाई यात्रा विशाल कम्पनीका कर्मचारीहरु मार्च को अन्त मा १ लाख ५ हजार थिए भने अब  कर्मचारीसंख्या ७५,००० सम्म संकुचित हुनेछ, आइतबारको रिपोर्टले भन्यो।

एयरलाइन्सले एयरवसको महत्वाकांक्षी र अहिलेसम्मकै सर्वाधिक ठूलो पेसेन्जर ड्रिमलाइनर ए ३८० सुपर जम्बो जेटको सेवानिवृत्ति द्रुतगतिमा पनि हेरिरहेको छ ( विश्वको सबैभन्दा ठूलो यात्री एयरलाइनर ए ३८० को उत्पादन गत फेब्रुअरी १४ मा एयरवस कम्पनीले रोकेको घोषणा गरेको थियो। यी जेटहरुको सेवानिवृतिसंगै अन्तराष्ट्रिय उड्ययनमा निकै प्रभाव पर्ने देखिन्छ ।

एक प्रवक्ताले भने कि इमिरेट्स ग्रुपले हाल लागत अनुमान र व्यवसाय अनुमानका बारेमा पोष्ट कोरोना परिस्थितीमा अध्ययन रिसोर्सिंगू गरिरहेको छ, अझै कर्मचारी फिर्ता बारेमा सार्वजनिक घोषणा भने गरिएको छैन।

दुबई सरकार, जसको अर्थव्यवस्था धेरैजसो उड्डयन र पर्यटन मा निर्भर गर्दछ, गत महिना भने कोरोनाभाइरस को प्रभाव को सामना गर्न मद्दत गर्न एमिरेट्स(राज्यको स्वामित्व भएको एयरलाइनमा पूँजी लगानी गर्ने दुबई सरकारको योजना बताइएको थियो ।

हवाई यात्राको मागमा आएको नाटकीय गिरावटको कारण एयरलाइन्सले २२ मार्च मा नियमित यात्री उडानहरू स्थगित गर्यो। त्यस पछि सीमित यात्री उडानहरू पुनः सुरू गरिएको छ।सामान्यताको अवस्थामा फर्कन कम्तिमा १८ महिना लाग्ने कुरा पनि विमानसेवा ले आफ्ना बिज्ञप्तीहरुमा बताँउदै आएको छ ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

हैदराबाद(एएनआई) – भारतको औषधि नियामक निकायले कोभिड–१९ विरुद्धको रुसी स्पुतनिक भी खोप आपतकालीन प्रयोगका लागि अनुमति दिएसँगै भारतीय बजारमा बिक्री

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मुलुकको राजनीतिमा जन्डिसका बिरामीले जस्तो जता पनि पहेँलो देख्ने प्रवृत्ति देखा परेको बताएका छन् । शुक्रबार

काठमाडौं। स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले चिकित्सकको सिफारिशविना घरमा अक्सिजन सिलिन्डर नराख्न दिर्नेशन जारी गरेको छ। कोरोना संक्रमितको संख्या बढेसँगै अक्सिजनको

काठमाडाैं‌ । नेपाली कांग्रेसले विषम अवस्थामा नेपाललाई सहयोग गरिदिन मित्रराष्ट्र र अन्तरराष्ट्रिय संघ, संस्थाहरूलाई आग्रह गरेका छन् । शुक्रबार विज्ञप्ति