Lifestyle Portal
  •   २० माघ २०७९, शुक्रबार

ईमिरेट्स एयरलाइन्सले आफ्ना ३० हजार कर्मचारीलाई बिदा गर्दै

९ जेष्ठ २०७७, शुक्रबार ०७:४८

लोकप्रिय

ब्लूमबर्गको एक रिपोर्ट अनुसार एमिरेट्स ग्रुपले कोरोनाभाइरस महामारीको बेला कम्तीमा ३०००० कर्मचारीलाई बिदा गरेर खर्च घटाउने तयारी गरेको छ। हवाई यात्रा विशाल कम्पनीका कर्मचारीहरु मार्च को अन्त मा १ लाख ५ हजार थिए भने अब  कर्मचारीसंख्या ७५,००० सम्म संकुचित हुनेछ, आइतबारको रिपोर्टले भन्यो।

एयरलाइन्सले एयरवसको महत्वाकांक्षी र अहिलेसम्मकै सर्वाधिक ठूलो पेसेन्जर ड्रिमलाइनर ए ३८० सुपर जम्बो जेटको सेवानिवृत्ति द्रुतगतिमा पनि हेरिरहेको छ ( विश्वको सबैभन्दा ठूलो यात्री एयरलाइनर ए ३८० को उत्पादन गत फेब्रुअरी १४ मा एयरवस कम्पनीले रोकेको घोषणा गरेको थियो। यी जेटहरुको सेवानिवृतिसंगै अन्तराष्ट्रिय उड्ययनमा निकै प्रभाव पर्ने देखिन्छ ।

एक प्रवक्ताले भने कि इमिरेट्स ग्रुपले हाल लागत अनुमान र व्यवसाय अनुमानका बारेमा पोष्ट कोरोना परिस्थितीमा अध्ययन रिसोर्सिंगू गरिरहेको छ, अझै कर्मचारी फिर्ता बारेमा सार्वजनिक घोषणा भने गरिएको छैन।

दुबई सरकार, जसको अर्थव्यवस्था धेरैजसो उड्डयन र पर्यटन मा निर्भर गर्दछ, गत महिना भने कोरोनाभाइरस को प्रभाव को सामना गर्न मद्दत गर्न एमिरेट्स(राज्यको स्वामित्व भएको एयरलाइनमा पूँजी लगानी गर्ने दुबई सरकारको योजना बताइएको थियो ।

हवाई यात्राको मागमा आएको नाटकीय गिरावटको कारण एयरलाइन्सले २२ मार्च मा नियमित यात्री उडानहरू स्थगित गर्यो। त्यस पछि सीमित यात्री उडानहरू पुनः सुरू गरिएको छ।सामान्यताको अवस्थामा फर्कन कम्तिमा १८ महिना लाग्ने कुरा पनि विमानसेवा ले आफ्ना बिज्ञप्तीहरुमा बताँउदै आएको छ ।
लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

काठमाडौं – काठमाडौको क्षेत्र नम्बर ६ (ख) मा प्रमेश श्रेष्ठले उम्मेदवारी दिएका छन्। उनी विगत ८ वर्ष देखि वैकल्पिक राजनीतिमा