Lifestyle Portal
  •   १ जेष्ठ २०७८, शनिबार

पाकिस्तान विमान दूर्घट्नाबाट बाँचेकाको बयान

१० जेष्ठ २०७७, शनिबार २०:५१

मार्च २२ सन् २०२०, सारा विश्व कोरोना त्रासमा लकडाउनमा भएको बेलामा आफ्नो घर फर्कँदै गरेका पाकिस्तानीहरुको भयानक जहाज दुर्घटनामा मृत्यु भयो, ९७ जनाको ज्यान जाने गरि भएको दुर्घटनामा एयरबस ३२० कराँचीको बस्तीमा खसेको थियो, यस दुर्घटनाका २ जना जिवित यात्रुहरु छन्, उनीहरुको वयान यहाँ प्रस्तुत छ ।

दुबैजनाका अनुसार कराँचीमा दोश्रो अवतरण क्रममा उक्त जहाज खसेको हो, आगोको लप्कोले जहाजलाई छोपेपछि यि २ यात्रुहरु बसैगरि उम्किन सफल भए ।

मुहम्मद जुवेर इन्जिनियर हुन्, जहाजलाई आगोको लप्कोले छोपेपछि सबैतिर धुँवा मात्र भरियो, उन्ले जिओ न्यूजलाई दिएको वयानमा जहाजमा केवल अँध्यारोमात्र छाएको र मान्छेहरुको चिच्याहट, बच्चाहरु रोएको मात्र सुनिएको तर कसैको अनुहार या शरीर भनें नदेखेको उन्को भनाँई छ ।

मैले बेल्ट खोले, अगाडि मसिनो उज्यालो देखे, त्यसतर्फ जाँदा मैले १० फिट जति हाम्फालेर उत्रिएँ, उन्को भनाईमा उल्लेख छ ।

बैंक अफ पन्जाबका कर्मचारी जफर मसुद पनि त्यहि जहाजमा थिए, मुहम्मदले झैं यिनले पनि मृत्युलाई छल्न सफल भए । कराँचीको सिभिल अस्पतालबाट उन्को भनाई उद्धृत गरिएको समाचारमा पहिलो अवतरणको असफलता पछि दोश्रो अवतरण १० मिनट पछि गरिएको हो, दोश्रो अवतरण गर्ने प्रयास घोषणा गरेका पाइलटको आवाज त्यसपछि सधैका लागि बन्द भयो । जहाज अवतरण अप्रोचका क्रममा दुर्घटनाग्रस्त भयो, जहाजको फ्यूसेलाज भनेको त्यसमा मान्छेहरु रहने भाग या शरीर भन्ने बुझिन्छ, पीके८३०३ को फ्यूसेलाज एउटा बिशाल भवनमा ठोक्कीन पुगेको थियो । स्थानीय समयअनुसार २ बजेर ४५ मिनट दिँउसोमा दुर्घटनाग्रस्त क्षेत्रबाट केवल धुँवा अनि आगाका लप्काहरु आइरहेका थिए । जहाजमा सवार ९७ जनाको मृत्यु भएको हो, रमादानको उत्सर्ग पाकिस्तानमा खल्लो बनाएको यस दुर्घटनाले विश्वलाई नै रुवाएको छ । दुर्घटनालाई प्रत्यक्ष देखेका मान्छेहरुका अनुसार जहाजले पहिले मोबाइल टावरलाई हानेको अनि भवनहरुमा ठोक्किँदै झरेको बताएका छन् ।

लाहौरबाट कराँचीका लागि ८ जना यात्रुदल र ९१ जना यात्रुसहित उडेको जहाजको त्यस उडान अन्तिम उडान भएको हो । दुर्घटनाको केहि सेकेण्डमात्र अगाडि पाइलटले जआजका दुबै इन्जिन र अन्य कन्टा्रेलहरु आफूले गुमाएको बताएका थिए, पछि जहाजको ककपीटबाट मे डे मे डे भनेको आवाज मात्र आयो, अन्तत जहाज खस्यो । मे डे उड्ययनमा जहाज खस्नु अगाडि अन्तिम शीवका रुपमा लिइन्छ, चालकदलले आफ्नो कठिनाई र अनियन्त्रण जनाउ गर्न मे डे को शव्दावली प्रयोग गर्दछन् ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मुलुकको राजनीतिमा जन्डिसका बिरामीले जस्तो जता पनि पहेँलो देख्ने प्रवृत्ति देखा परेको बताएका छन् । शुक्रबार

काठमाडौं। स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले चिकित्सकको सिफारिशविना घरमा अक्सिजन सिलिन्डर नराख्न दिर्नेशन जारी गरेको छ। कोरोना संक्रमितको संख्या बढेसँगै अक्सिजनको

काठमाडाैं‌ । नेपाली कांग्रेसले विषम अवस्थामा नेपाललाई सहयोग गरिदिन मित्रराष्ट्र र अन्तरराष्ट्रिय संघ, संस्थाहरूलाई आग्रह गरेका छन् । शुक्रबार विज्ञप्ति

दैलेख। गत वर्ष कोरोना सङ्क्रमणको दर तीव्र भएका बेला दैलेखमा आइसीयू र भेन्टिलेटर जडान भयो। तीनवटा आइसीयू र दुईवटा भेन्टिलेटरका