Lifestyle Portal
  •   ३० श्रावण २०७९, सोमबार

भारतीय अस्पतालहरुमा घुँईचो, कोरोना केसहरुमा बृद्धि

१५ जेष्ठ २०७७, बिहीबार ०७:४४

सम्पूर्ण भारतभरिमा सर्वाधिक धेरै कोरोना केसहरु मुम्बईमा पाइएको छ, त्यहाँका अस्पतालहरुमा थामिनसक्नु घुँईचो शुरु भएको छ ।
मनित पारिख मुम्बईका वासिन्दा हुन्, यिनकी आमालाई कोरोना पोजिटिभ देखिएपछि मुम्बईको लिलावती अस्पताल लगियो, तर अस्पतालले कुनै पनि सघन उपचार कक्षका बेडहरु खाली नभएको बताएर फर्काइदियो । त्यसपछि दर्जनौं अस्पतालमा फोन गरेपछि बल्लतल्ल मनितले बम्बई अस्पतालमा एउटा बेड पाए, त्यसपछि भोलीपल्ट नै मनितका ९२ वर्षिय हजुरबुवालाई पनि श्वासप्रश्वासमा समस्या आएपछि अस्पतालको सघन कक्ष खोजि गरियो, बल्ल तल्ल शहरको ब्रिच क्याण्डी अस्पतालमा लगियो तर त्यहाँ बेड नै पाइएन ।
मनितले रुइटरस्लाई बताएअनुसार उन्का परिवारजनले अस्पताल प्रशासनसमक्ष लाख गुहार मागे तर बेड पाइएन, मधुमेहका बिरामी उन्का हजुरबुवाको भोलीपल्टै श्वाँसप्रश्वाँस समस्याले मृत्यु भयो, यिनमा पनि कोरोना पोजिटिभ पाइएको थियो । मेरो हजुरबुवाको मृत्यु उपचार ढिलाई ले भएको हो, मनितले बताए ।

विश्वको नै दोश्रो सबैभन्दा ठूलो जनसंख्या भएको देश भारतमा हरेक १३ दिनमा कोरोना पोजिटिभको संख्या दोव्बर भइरहेको तथ्याकंले देखाँउदछ, भ्रमर मुर्खजी यूनिभर्सिटी अफ मिहिगनका महामारी शाखाका चिफ हुन्, यिनका अनुसार भारतको कोरोना संक्रमण संख्या जुलाई सम्ममा ६३ लाख देखि २ कारोड १० लाख सम्म पुग्नसक्ने अनुमान छ । भारतमा निजि अस्पतालहरुको बढ्दो संख्या र बजार भएपनि कोरोनाका केसमा निजि अस्पतालहरुको सेवामा कमी र बिरामीहरुको उपचारमा उदासिनता पाइएको सर्वत्र गुनासो छ ।
यसका साथै सरकारी र निजि दुबै अस्पतालहरुमा कार्यरत स्वास्थकर्मीहरुले राजिनामा दिने क्रम पनि भारतमा बढ्दो छ ।

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा तनहुँ जिल्लाको घिरिङ गाँउपालिकामा अवस्थित श्री दिपक माध्यमिक विद्यालयको नवनिर्मित भवनको उद्घाटन भएको छ । भारतीय

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा सिन्धुली जिल्लाको कमलामाई नगरपालिका–६ मा अवस्थित सिन्धुली सामुदायिक टेक्निकल इन्स्टिच्यूटको नवनिर्मित शैक्षिक भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको

विपद् न्युनीकरण प्रयासमा नेपाललाई निरन्तर सहयोग गर्ने हाम्रो प्रतिबद्धता अनुरुप नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले गृह मन्त्रालय, सिंहदरबारमा आयोजित

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा डोटी जिल्लाको जोरायल गाउँपालिका–४ कुण्डीकोटमा अवस्थित श्री घण्टेश्वर माध्यमिक विद्यालयका लागि निर्मित विद्यालय भवन तथा छात्रावास