पत्रकार खग्गोशीका हत्यारा सार्वजनिक गर्न ट्रम्पलाई दबाब


अमेरिकाका डेमोक्रेटीक पार्टीका सासंदहरुले राष्ट्रपति ट्रम्पलाई साउदी मुलका अमेरिकी पत्रकार जमाल खग्गोशीको टर्कीमा भएको रहस्मयी र बिभत्स हत्या पछाडिका हत्यारा पत्ता लगाउन दबाब दिइरहेका छन् । संयुक्त राष्ट्र संघीय प्रतिवेदनले त स्पष्ट प्रमाणका कारण साउदीका राजकुमार मोहम्मद विन सल्मान खग्गोशीको हत्यामा संलग्न रहेको हुनसक्ने प्रतिवेदन नै सार्वजनिक गरिसकेको छ । उता सिआइए र टर्कीको इन्टेलीजेन्सले पनि यस्तै निष्कर्ष निकालिसकेको छ ।


अहिले अमेरिकी सांसदहरु यी प्रतिवेदनहरुको सार्वजनिकीकरणका लागि सुनुवाई गर्दै छन्, ५९ वर्षका खग्गोशी वासिंगटन पोष्टका स्तम्भकार र साउदी राजकुमारका प्रखर बिरोधी थिए । रियादले भने खग्गोशीको हत्यालाई रोग प्रकरण भन्दै यस विषयमा कुनै पनि जानकारी दिन या जिम्मेवारी लिन असहमती जनाएको छ । एकहप्ता अघि खग्गोशीका दुई छोराहरुले संकेतात्मक रुपमा पिताको हत्यारा पत्ता नलगाउन सकेको बिरोधमा पिताका हत्यारालाई सार्वजनिक माफी दिएको अभिव्यक्ति दिएका थिए, अन्तराष्ट्रिय न्यायका जानकारहरुले यस्लाई न्यायको प्यारोडी भनेका छन् ।

खग्गोशीलाई जनावर झैं वली दिइएको थियो ~ साउदी राजकुमारका अगंरक्षकको वयान

लाइभमाण्डु


Loading comments...