Lifestyle Portal
  •   २० माघ २०७९, शुक्रबार

पत्रकार खग्गोशीका हत्यारा सार्वजनिक गर्न ट्रम्पलाई दबाब

१६ जेष्ठ २०७७, शुक्रबार ०८:१९

लोकप्रिय

अमेरिकाका डेमोक्रेटीक पार्टीका सासंदहरुले राष्ट्रपति ट्रम्पलाई साउदी मुलका अमेरिकी पत्रकार जमाल खग्गोशीको टर्कीमा भएको रहस्मयी र बिभत्स हत्या पछाडिका हत्यारा पत्ता लगाउन दबाब दिइरहेका छन् । संयुक्त राष्ट्र संघीय प्रतिवेदनले त स्पष्ट प्रमाणका कारण साउदीका राजकुमार मोहम्मद विन सल्मान खग्गोशीको हत्यामा संलग्न रहेको हुनसक्ने प्रतिवेदन नै सार्वजनिक गरिसकेको छ । उता सिआइए र टर्कीको इन्टेलीजेन्सले पनि यस्तै निष्कर्ष निकालिसकेको छ ।


अहिले अमेरिकी सांसदहरु यी प्रतिवेदनहरुको सार्वजनिकीकरणका लागि सुनुवाई गर्दै छन्, ५९ वर्षका खग्गोशी वासिंगटन पोष्टका स्तम्भकार र साउदी राजकुमारका प्रखर बिरोधी थिए । रियादले भने खग्गोशीको हत्यालाई रोग प्रकरण भन्दै यस विषयमा कुनै पनि जानकारी दिन या जिम्मेवारी लिन असहमती जनाएको छ । एकहप्ता अघि खग्गोशीका दुई छोराहरुले संकेतात्मक रुपमा पिताको हत्यारा पत्ता नलगाउन सकेको बिरोधमा पिताका हत्यारालाई सार्वजनिक माफी दिएको अभिव्यक्ति दिएका थिए, अन्तराष्ट्रिय न्यायका जानकारहरुले यस्लाई न्यायको प्यारोडी भनेका छन् ।

खग्गोशीलाई जनावर झैं वली दिइएको थियो ~ साउदी राजकुमारका अगंरक्षकको वयान

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा