Lifestyle Portal
  •   ६ आश्विन २०७८, बुधबार

पत्रकार खग्गोशीका हत्यारा सार्वजनिक गर्न ट्रम्पलाई दबाब

१६ जेष्ठ २०७७, शुक्रबार ०८:१९

अमेरिकाका डेमोक्रेटीक पार्टीका सासंदहरुले राष्ट्रपति ट्रम्पलाई साउदी मुलका अमेरिकी पत्रकार जमाल खग्गोशीको टर्कीमा भएको रहस्मयी र बिभत्स हत्या पछाडिका हत्यारा पत्ता लगाउन दबाब दिइरहेका छन् । संयुक्त राष्ट्र संघीय प्रतिवेदनले त स्पष्ट प्रमाणका कारण साउदीका राजकुमार मोहम्मद विन सल्मान खग्गोशीको हत्यामा संलग्न रहेको हुनसक्ने प्रतिवेदन नै सार्वजनिक गरिसकेको छ । उता सिआइए र टर्कीको इन्टेलीजेन्सले पनि यस्तै निष्कर्ष निकालिसकेको छ ।


अहिले अमेरिकी सांसदहरु यी प्रतिवेदनहरुको सार्वजनिकीकरणका लागि सुनुवाई गर्दै छन्, ५९ वर्षका खग्गोशी वासिंगटन पोष्टका स्तम्भकार र साउदी राजकुमारका प्रखर बिरोधी थिए । रियादले भने खग्गोशीको हत्यालाई रोग प्रकरण भन्दै यस विषयमा कुनै पनि जानकारी दिन या जिम्मेवारी लिन असहमती जनाएको छ । एकहप्ता अघि खग्गोशीका दुई छोराहरुले संकेतात्मक रुपमा पिताको हत्यारा पत्ता नलगाउन सकेको बिरोधमा पिताका हत्यारालाई सार्वजनिक माफी दिएको अभिव्यक्ति दिएका थिए, अन्तराष्ट्रिय न्यायका जानकारहरुले यस्लाई न्यायको प्यारोडी भनेका छन् ।

खग्गोशीलाई जनावर झैं वली दिइएको थियो ~ साउदी राजकुमारका अगंरक्षकको वयान

लाइभमाण्डु

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी, प्योङयाङ । उत्तर कोरियाले योङवायोन आणविक क्षेत्रमा युरेनियमयुक्त भट्टी विस्तार गरेको स्याटलाईट तस्बिरमा देखिएको छ । उत्तरका पछिल्ला गतिविधिले

एजेन्सी, काठमाण्डौ । चीनले अमेरिका, बेलायत र अस्ट्रेलियाबीचको एतिहासिक परमाणु सम्झौताको निन्दा गर्दै त्यसले क्षेत्रीय शान्ति र स्थायित्वलाई कमजोर पार्ने

आम्सटर्डम, एजेन्सी । अफगास्तिानको मामिलामा विवाद बढेपछि नेदरल्यान्डकी विदेशमन्त्री सिग्रिड कागले राजीनामा दिएकी छिन् । अफगान उथलपुथलपछि पदबाट राजीनामा दिने

काठमाण्डौ । मुलुक बजेटविहीन हुने निश्चित भएको छ । सरकारले ल्याएको प्रतिस्थापन विधेयक संसदमा विचाराधीन रहेको र र अघिल्लो सरकारले