Lifestyle Portal
  •   २० माघ २०७९, शुक्रबार

‘अब जनता बोल्छन्’ कार्यक्रम आउँदै

१७ जेष्ठ २०७७, शनिबार ००:३८

लोकप्रिय

काठमाडाैं । पब्लिक न्युज एजेन्सीले ‘अब जनता बोल्छन्’ नामक कार्यक्रम ल्याउने भएको छ । बिशेष गरी कोरोना महामारीलाई मध्यनजर गर्दै ल्याउन लागिएको उक्त कार्यक्रममा आम जनताले भोग्दै आएका सबै प्रकारका अप्ठ्याराहरुलाई समेत समेट्ने छ । नागरिकले भोग्दै आएका झिना मसिना समस्याहरु सबै मिडियाको पँहुचमा नपुग्ने र आम मिडियाहरुले ठूला बिषयहरु मात्रै समेट्ने गरेको भन्दै पब्लिक न्युज एजेन्सीले यस्तो कार्यक्रम ल्याउन लागेको हो ।

कार्यक्रमले जनताका गुनासा, समस्याहरु राज्यसमक्ष पुर्याउने उदेश्य राखेको छ । कोरोना महामारीका क्रममा नागरिकले भोग्दै आएको पीडाबारे पब्लिक न्युजको आधिकारीक फेसबुक पेज https://www.facebook.com/PublicNewsAgency मा म्यासेन्जरबाट अथवा www.wetransfer.com मा सिधै भिडियो अपलोड गरी लिंक PNA को फेसबुक म्यासेन्जर अथवा +977-981-7643601 मा Viber अथवा Whatsapp मार्फत् पठाउनु सकिनेछ ।

त्यस्तै नागरिकले आफ्ना कुरालाई @PNANepal मेन्सन गरी र #AbaJanataBolchhan #अबजनताबोल्छन् hashtag को प्रयोग ट्वीटमार्फत पनि राख्न सक्नेछन् । ति जनताका ति आवाजहरुलाई सरकार, सम्बन्धित निकाय तथा स्थानीय सरकारसम्म पब्लिक न्युजले पुर्याउनेछ ।

हरेक नागरिक पत्रकार भन्ने मान्यताको जगमा रही नागरिकबाट प्राप्त अडियो, भिडियो सामाग्रीहरुको संकलन, पुष्टि तथा प्रशारणको नियमित प्रक्रिया नै “अब जनता बोल्छन्”को कार्यक्रमको नियमित श्रोत सामाग्री हुनेछ । हप्ताको ३ दिन शनिबार, सोमबार तथा शुक्रबार राती ८ बजे कार्यक्रम प्रशारण हुनेछ । कार्यक्रममा नेपालमा संक्रमितहरुको विभिन्न ठाउँको अवस्था तथा केन्द्र लगायत स्थानीय सरकारको गतिविधिको प्रभाव, अभाव सहित जानकारी दिइनेछ ।

नागरिकको कर्तव्य हो आ आफ्नो ठाउँबाट सकेसम्म देशको सेवा गर्ने । आफूले देखेको, भोगेको र सुनेको बेथितीको घटनाका विरुद्ध बेजोड आवाज लगाउनु, नागरिक सुरक्षा र खुशीको जिम्मेवारी बोकेको सरकारको कानसम्म पुर्र्याउनु, देखाउनु र पहलकदमीको लागि दवाब दिनु पनि कर्तव्य हो ।

किनकी तपाईं अहिले चुप लागे, भोली यही दुःख तपाईंको सन्तानले पाउनेछन् ।

कोरोना महामारीका क्रममा तपाईं जे भोग्दैहुनुहुन्छ, जे महशुस गर्दै हुनुहुन्छ त्यसबारे बोल्नुस् खिच्नुस् र पब्लिक न्यूज एजेन्सीलाई पठाउनुहोस् । पब्लिक न्यूज एजेन्सीले तपाईंको मुद्दा सरकार, सम्बन्धित निकाय तथा स्थानीय सरकारसम्म पुर्र्याउनेछ ।

नोट:
पब्लिक न्युज एजेन्सीको बेवसाईट www.publicnewsagency.org

फेसबुक पेज https://www.facebook.com/PublicNewsAgency/

र युट्युब च्यानल https://www.youtube.com/channel/UCpSXpz4Io6cmgb6QtZ7uvIQ

उपलब्ध साम्रागीहरु देश विदेशका मिडीयाद्वारा निःशूल्क प्रयोग गर्न सकिनेछ ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भक्तपुर, १७ पुस: अङ्ग्रेजी नयाँ वर्ष, २०२३ को पहिलो दिन । भक्तपुरका प्रमुख गन्तव्य मानिएका पर्यटकीयस्थल नगरकोटदेखि रानीकोटसम्मका होटल स्वदेशी

“आमा मलाई हुर्काउनु भो, पढाउनु भो, माया दिनुभयो । अब म हजुरको सधैँ सेवा गर्छु है” भन्दै नारायणी नमूना मावि

खजुरा, १५ पुस : निकै तामझामका साथ नेपालगञ्जको ऐतिहासिक पर्यटकीय ताल रानीतलाउलाई सञ्चालनमा ल्याइए पनि अहिले संरक्षणको अभावमा पुनः जीर्ण

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा