Lifestyle Portal
  •   २० असार २०७९, सोमबार

डिज्नेले बनाउने भयो ‘अमेरीकन इद’

२९ जेष्ठ २०७७, बिहीबार ११:२७

कोरोना सन्त्रासको बिचमा चलचित्र हल अनि थिएटरहरुमा सामुहीक भेलामाथि अवरोध आएपछि विश्वमा लघू चलचित्रहरु अनि सिरिजहरुको अनलाइन स्ट्रीमिंग चल्तिमा छ ।

विश्वप्रसिद्ध चलचित्र निर्माता कम्पनी डिज्नेले आफ्नो अनलाइन स्ट्रिमिङ संयन्त्र डिज्ने ‘प्लस ल्याएर’ अमेरिकन इद नामकको लघू चलचित्र सार्वजनिक गर्ने घोषणा गरेको छ । यस चलचित्र निर्माणकै क्रममा छ र यस्ले अमेरिकामा बसाइसरेका पाकिस्तानी परिवारको कथा र व्यथा समावेश गर्नेछ, डिज्नेले जारी गरेको वक्तव्यमा उल्लेख छ ।

८ वर्षिय अमिना यस सिरिजकी मुख्य पात्र हुन्, इद मनाउने उन्को चाहना अमेरिकामा इदका दिन सार्वजनिक बिदा नभएपछि कुठाराघात हुन पुग्दछ, यसका कारण यी सानी नानीले पेटिशन जारी गरेर अमेरिकी सरकारलाई इदमा सार्वजिनक बिदा दिलाउनका लागि दबाब अभियान शुरु गर्दछिन् ।

मूलधारका मिडिया र संयन्त्रमा खासै अघि नआएका मुसलमान समूदाय अनि त्यो पनि अमेरिकाका आप्रवासी मुसलमानका व्यथाहरु यस सिरिजले देखाउने छ ।

गत वर्ष डिज्नेले अल्लादिन र ग्लीको सिरिजहरु प्रसारण गरेको हो, ति सिरिजहरुलाई मुसलमान समूदाय र मध्यपूर्वका दर्शकहरुले अलिक शंकाको दृष्टिले हेरेका बताइएको थियो ।

अल्लादिनका मुख्यपात्र मिना मसुदले अल्लादिन खेलेपछि आफूले अन्य कुनै चलचित्रको अडिशन सम्म दिने अवसर पनि नपाएको भनी दिएका अन्तरवार्ताले मुसलमान कथा अनि अभिनेताको विश्वव्यापी अवस्थासँग जोडेर हेरिएको थियो ।

विश्वप्रसिद्ध अलादिन चलचित्रका नायकको ब्यथा

विशेषत सुपरहिरो, फिक्शन अनि मूलधारका गोरा र पश्चिमाहरुको कथालाई आधार बनाउने हलिउड चलचित्र अनि सिरिजहरुले पछिल्लो समयमा दर्शकको बाहुल्यता अनि ब्यापारको सम्भाव्यतालाई हेर्दै पूर्वीय धार लगायत मुस्लिम कथाहरु र भारतीय उपमहाद्विपका बिषयवस्तुलाई आधार बनाएर चलचित्र बनाउने क्रम बढ्दो छ । चाहे त्यो बेनेडिक्ट कम्बरव्याचको काठमाण्डौमा खिचिएको चलचित्र ‘डक्टर स्ट्रेन्ज’ सिरिज होस या लाइफ अप अ पाई, या फास्ट एण्ड फ्यूरियस, अब हेरौं डिज्नीले तयार पारेको यो ताजा कोशिस जसमा मुसलमान समूदायको व्यथा समेट्ने भनिएको छ, चलचित्र कस्तो हुनेछ ?

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

नइ प्रकाशनको प्रतिष्ठा, गरिमा र महिमाको उचाइ अभिवृद्धिका लागि विशिष्ट योगदान पुर्याएबापत देशदेशान्तरका महानुभावलाई ‘नइ रजत महोत्सव पदक’ अर्पण गर्ने

असार १९, वीरगंज । विश्व हिन्दू परिषद् नेपाल, पर्सा निकट युवाहरुद्वारा पर्सा जिल्लाको वीरगञ्ज महानगरपालिकामा विरोध प्रदर्शन गरिएको छ ।

भारत सरकारको अनुदान सहयोग अन्तर्गत नेपालका विविध हितग्राही संस्थाहरुलाई ७५ वटा एम्बुलेन्स र १७ वटा विद्यालय बस उपहार प्रदान गरिएको

नेपालका लागि नवनियुक्त भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले आज राष्ट्रपति भवन, शितल निवासमा आयोजित एक समारोहमा सम्माननीय राष्ट्रपति श्रीमती विद्यादेवी भण्डारी