Lifestyle Portal
  •   १९ असार २०७९, आईतवार

विश्वभर पछिल्लो २४ घण्टामा आजसम्मकै सर्वाधिक कोरोनासङ्क्रमित थपिए: विश्व स्वास्थ्य संगठन

८ असार २०७७, सोमबार ११:४९

विश्वकै जटिल स्वास्थ्य चुनौति बनेको कोरोनाभाइरस (कोभिड-१९)को असर दिनानुदिन बढ्दै गएको छ । जुनसुकै उमेर समूहका व्यक्तिमा पनि यसको संक्रमणको घटना देखिसकिएको छ । नेपालमा हालसम्म परिक्षण भएका १७५,१७३ मध्ये ९,०२६ मा संक्रमण भेटिएको छ । जसमध्ये १,७७२ जना संक्रमणरहीत भएर घर फर्किसकेका छन् भने २३ जनाले ज्यान गुमाएका छन् ।

ताजा अपडेट अनुसार विश्व स्वास्थ्य सङ्गठन (डब्ल्यूएचओ)ले कोरोनाभाइरस (कोभिड-१९) संक्रमणको घटनामा अहिलेसम्मकै सर्वाधिक संक्रमित थपिएको बताएको छ । विश्व स्वास्थ्य सङ्गठनद्वारा सङ्क्रमित व्यक्तिहरूको सङ्ख्या दश लाख नाघेको पुष्टि भएको केही दिनपछि मृतकको संख्या विश्वमै दोस्रो उच्च देखिएको हो । विज्ञहरू अनुसार पर्याप्त परीक्षण नभएको र संक्रमण उच्च बिन्दुमा पुग्न अझै बाँकी रहेकाले वास्तविक संक्रमित संख्या बढी हुनसक्ने बताउँछन् ।

संगठनका अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा १ लाख ८३ हजार नयाँ सङ्क्रमित थपिएका छन् । जुन आजसम्मकै एकैदिन थपिएको सर्वाधिक संक्रमित संख्या हो । यसमा पनि संयुक्त अधिराज्य अमेरिकामा सर्वाधिक संक्रमित संख्या भेटिएका छन् अहिलेसम्म अमेरिकामा २० लाख व्यक्तिमा संक्रमण पुष्टि भइसकेको छ ।

ब्राजिलको समस्या
कोरोनाभाइरसबाट धेरै मृत्यु हुने देशहरूमध्ये ब्राजिल दोस्रो स्थानमा रहेको छ । त्यहाँ ५० हजारभन्दा बढी व्यक्तिले कोरोनाभाइरस (कोभिड-१९)को संक्रमणबाट ज्यान गुमाइसकेका छन् । संक्रमणका कारण मृत्यु हुने र नयाँ संक्रमित व्यक्तिहरूको सङ्ख्यामा ब्यापक वृद्धि भएको देखिएता पनि राष्ट्रपति जाइर बोल्सोनारूको दवाबका कारण ठूला शहरहरू पुनः खुला हुन थालिसकिएका छन् । कोरोनाभाइरस संक्रमण नियन्त्रण तथा रोकथामका लागि जारी प्रतिबन्धहरुका कारण आफ्नो देशको अर्थतन्त्र ध्वस्त भएको राष्ट्रपतिको दावि रहिआएको छ।

गत साता राष्ट्रपतिका पूर्वसहयोगी र उनका परिवारका सदस्यहरुको गिरफ्तारी भएपछि विपक्षीहरूले बोल्सोनारूमाथि महाभियोग लगाउन माग गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको अनुदान सहयोग अन्तर्गत नेपालका विविध हितग्राही संस्थाहरुलाई ७५ वटा एम्बुलेन्स र १७ वटा विद्यालय बस उपहार प्रदान गरिएको

नेपालका लागि नवनियुक्त भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले आज राष्ट्रपति भवन, शितल निवासमा आयोजित एक समारोहमा सम्माननीय राष्ट्रपति श्रीमती विद्यादेवी भण्डारी

नेपाली मोटरसाइकल राइडर दीपक साह भारतको हिमाचल प्रदेशको चाम्बामा आयोजित ‘र्‍याली अफ चाम्बा’ को ‘एक्स्ट्रिम (मोटो) २०२२’ को विजेता बनेका

नेपालका लागि नव–नियुक्त भारतीय राजदूत महामहिम नवीन श्रीवास्तव आज काठमाडौं आइपुग्नुभएको छ । श्रीवास्तव करियर कूटनीतिज्ञ हुनुहुन्छ । काठमाडौं आउनु