Lifestyle Portal
  •   १९ मंसिर २०७९, सोमबार

क्रसरमा पालिएको हरिणको आक्रमणबाट एक सख्त घाइते, थप उपचारका लागि काठमाण्डौ ल्याइँदै

१० असार २०७७, बुधबार ०९:२१

लोकप्रिय

गणेश कटुवाल, सर्लाही । हिजो बेलुकी करिब ६ बजे सर्लाहीको लालबन्दिमा क्रसरमा पालेको हरिणको आक्रमणबाट एकजना स्थानीय सख्त घाइते भएका छन् । घटना लालबन्दि नगरपालिका वडा नं. १७ को हो । सोही वडाका वडा अध्यक्ष नवराज अधिकारीले सानैदेखि आफ्नै क्रसरमैं हुर्काइएको एकजोडि हरिणको सिङ प्रहारबाट भिम बहादुर कटुवाल घाइते भएका हुन् । हाल उहाँको लालबन्दिस्थित ‘टेक्सास अस्पताल’मा उपचारको लागि लगिएकोमा थप उपचारको लागि भर्खरै काठ्माण्डौ रिफर गरिएको छ ।

वडा अध्यक्ष अधिकारीद्वारा सर्लाही नगरपालिकाकै कालिञ्जोर तथा सर्लाही र महोत्तरीको सीमानामा पर्ने बाँके खोलाबाट अवैध बालुवा, ढुङ्गा उत्खनन गरी वडा नं. १७ मै संचालनमा रहेको क्रसर मापदण्ड विपरित बस्तिको २०० मिटर भित्रै रहेको छ । घटना सोही क्रसर क्षेत्रमा भएको हो । २ वर्ष अघि स्थानिय प्रशासनको अनुगमनमा परेको उक्त क्रशर मापदण्डभित्र नपरेको भेटिएपछि खारेज गरिएको थियो । हालसम्म नविकरण समेत नगरेको उक्त क्रशर पैसा र पावरको भरमा अवैध संचालन हुँदैआएको छ । स्थानीय खेलमैदान कब्जा गरी क्रसरको लागि डम्पिङ साइटको रुपमा प्रयोग गरिदै आएको छ ।

वडा अध्यक्ष नवराज अधिकारी

अध्यक्षले यस विषयमा कुराकानी गर्न मानेका छैनन भने अवैध क्रसरमैं उनले पालेको हरिण मेरो हैन भन्ने कुरा गरि घटनाबाट पन्छिन खोजेका छन्, घाइतेको जिम्मा लिन मानेका छैनन् । वन्यजन्तुलाई घरमा पाल्नु आफैमा गैरकानूनी काम हो भने उक्त वन्यजन्तुको आक्रमणबाट हुने क्षतिको क्षतिपूर्ति धनी स्वयमले गर्नुपर्छ । जनप्रतिनिधिबाटै हुने यस्ता गैरकानूनी गतिविधि हुनु हास्यास्पद र गैरजिम्मेवारीको पराकाष्ठा हो ।


उनका दाजु यादव अधिकार हरिणलाई दुध खुवाउँदै (अहिले हरिण ठूला भइसकेको छन्)

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले आज आयोजित एक समारोहबीच निर्वाचन आयोगका प्रमुख निर्वाचन आयुक्त दिनेश कुमार थपलियालाई भारत सरकारको

नेपालका लागि भारतीय राजदूत महामहिम नवीन श्रीवास्तवले आज आयोजित एक समारोहबीच नेपालका माननीय अर्थमन्त्री जनार्दन शर्मालाई भारत सरकारको तर्फबाट २००

त्रिमूर्ति निकेतनका संस्थापक तथा अध्यक्ष इन्दिरा प्रसाईको अध्यक्षतामा २०७१ साल वैशाख ३० गते बसेको निकेतनको साधारणसभाले नेपाली साहित्यका महारथी डा.सत्यमोहन