Lifestyle Portal
  •   १३ माघ २०७९, शुक्रबार

कोरोना बिरुद्धको खोपहरुको मुल्य कती हुन्छ होला?

१० श्रावण २०७७, शनिबार १८:३०

लोकप्रिय

अमेरिकाले जर्मनी फार्मासँग १० करोड भ्याक्सिन खरिद गर्ने

जर्मन ओखती कम्पनी बायोन्टेकले बुधवार एउटा बिज्ञप्ती जारी गरेर अमेरिकी सरकारले १० करोड भाइल भ्याक्सिन खरिद गर्नका लागि २ बिलियन अमेरिकी डलर तिर्ने भएको बताएको हो ।

जर्मनको यो ओखती फार्मले अमेरिकी फार्माको सर्वाधिक ठूलो कम्पनी पीफाइजरसँग मिलेर कोरोना विरुद्धको भ्याक्सिन निर्माण गरिरहेको छ । ट्रम्प प्रशासनले अमेरिकी नागरीकहरुलाई निःशुल्क कोरोना विरुद्धको खोप दिलाउने प्रतिवद्धता जाहेर गरेसँगै अमेरिका अब खोपको बिकास, खरिद र बितरणमा केन्द्रित भएको देखिन्छ ।

रेगुलेटरी अप्रुभल स्वीकार भएको खण्डमा अमेरिकाले ५० करोड भाइल सम्म खरिद गर्न सक्ने प्रावधान रहन्छ । यी खोपहरुमा मेसेन्जर आरएनए को प्रयोग गरेर मानविय जेनेटीक कोडमा स्लीप हुने गरि कोरोना प्रतिरोधात्मक क्षमतातर्फ एन्टीवडिलाई केन्द्रित गरिने बताइएको छ ।

बायोन्टेकका प्रवक्ताले एफपीलाई अधिकतम एकजनलाई दुई डोज इन्जेक्सन चाहिने बताएका छन्, पहिलो इन्जेक्शनको ७ दिनपछि बुस्टर डोज दिइएको खण्डमा कोरोना संक्रमण जीवनकालसम्म नहुने प्रतिरोध शरीरले धारण गर्ने बायोन्टेकको दावी छ । अमेरिकी सरकारले ‘पीफाइजर’ र ‘बायोन्टेक’सँग त्रिपक्षीय सम्झौता गरेको हो, अहिलेको लगानीमा ३९ अमेरिकी डलरमा दुई डोज खोपहरु अमेरिकाले किनेको हो, यस अनुसार यसको औसत नेपाली रकम रु. ५ हजार भन्दा कम पर्नेछ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौँ, १९ पुस :  काठमाडौँ महानगरपालिकाको पुरानो बसपार्कमा निर्माणाधीन काठमाडौँ भ्यूटावर अर्काे वर्ष सञ्चालनमा आउने भएको छ । जलेश्वर स्वच्छन्द

एजेन्सी न्युयोर्क, १९ पुस अमेरिकी अन्तरिक्ष निकाय नासाले भर्खरै नयाँ कक्ष सुरु गर्दा सूर्यको अनौठो र सुन्दर तस्बिर सेयर गरेको

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कैलालीको भजनीका करन विकका छोरा कक्षा ९ मा पढ्नुहुन्छ । उहाँका छोरा आजभोलि किताबभन्दा बढी समय मोबाइलमा भुल्न थालेपछि करनलाई