Lifestyle Portal
  •   १५ मंसिर २०७८, बुधबार

कोरोना बिरुद्धको खोपहरुको मुल्य कती हुन्छ होला?

१० श्रावण २०७७, शनिबार १८:३०

लोकप्रिय

अमेरिकाले जर्मनी फार्मासँग १० करोड भ्याक्सिन खरिद गर्ने

जर्मन ओखती कम्पनी बायोन्टेकले बुधवार एउटा बिज्ञप्ती जारी गरेर अमेरिकी सरकारले १० करोड भाइल भ्याक्सिन खरिद गर्नका लागि २ बिलियन अमेरिकी डलर तिर्ने भएको बताएको हो ।

जर्मनको यो ओखती फार्मले अमेरिकी फार्माको सर्वाधिक ठूलो कम्पनी पीफाइजरसँग मिलेर कोरोना विरुद्धको भ्याक्सिन निर्माण गरिरहेको छ । ट्रम्प प्रशासनले अमेरिकी नागरीकहरुलाई निःशुल्क कोरोना विरुद्धको खोप दिलाउने प्रतिवद्धता जाहेर गरेसँगै अमेरिका अब खोपको बिकास, खरिद र बितरणमा केन्द्रित भएको देखिन्छ ।

रेगुलेटरी अप्रुभल स्वीकार भएको खण्डमा अमेरिकाले ५० करोड भाइल सम्म खरिद गर्न सक्ने प्रावधान रहन्छ । यी खोपहरुमा मेसेन्जर आरएनए को प्रयोग गरेर मानविय जेनेटीक कोडमा स्लीप हुने गरि कोरोना प्रतिरोधात्मक क्षमतातर्फ एन्टीवडिलाई केन्द्रित गरिने बताइएको छ ।

बायोन्टेकका प्रवक्ताले एफपीलाई अधिकतम एकजनलाई दुई डोज इन्जेक्सन चाहिने बताएका छन्, पहिलो इन्जेक्शनको ७ दिनपछि बुस्टर डोज दिइएको खण्डमा कोरोना संक्रमण जीवनकालसम्म नहुने प्रतिरोध शरीरले धारण गर्ने बायोन्टेकको दावी छ । अमेरिकी सरकारले ‘पीफाइजर’ र ‘बायोन्टेक’सँग त्रिपक्षीय सम्झौता गरेको हो, अहिलेको लगानीमा ३९ अमेरिकी डलरमा दुई डोज खोपहरु अमेरिकाले किनेको हो, यस अनुसार यसको औसत नेपाली रकम रु. ५ हजार भन्दा कम पर्नेछ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

भारत सरकारको नेरु. १ करोड २७ लाख आर्थिक सहयोगमा दार्चुला जिल्लाको खलंगा, तिंकरमा अवस्थित श्री मोती महिला संघ प्राथमिक विद्यालयको

विश्व वातावरण प्रदूषित हुँदै गएकोमा विश्वका पश्चिमा मुलुकहरू जति चिन्तित देखिएका छन् त्यति अफ्रिकी र एशियाली मुलुक देशहरू छैनन्। विश्व

काठमाण्डौ । रक्तचन्दनको तेलको अबैध कारोबारमा संलग्न रहेको अभियोगमा १० जनालाई ३३ लिटर रक्तचन्दनको सुगन्धित तेल सहित बिहीबार प्रहरीले पक्राउ

कास्की । पोखरा महानगरपालिका-३३ गगनगौंडाबाट १ लाख ९४ हजार २ सय अमेरिकी डलर सहित पोखरा महानगरपालिका-९ शिवालय चोक बस्ने मुस्ताङ