Lifestyle Portal
  •   ८ माघ २०७९, आईतवार

भारतद्वारा ‘माली कनेक्टिविटी परियोजना’का लागि मालदिभ्सलाई ५० करोड अमेरिकी डलर सहयोग

३० श्रावण २०७७, शुक्रबार ०९:३८

लोकप्रिय

नयाँ दिल्ली, ३० साउन, २०७७ । मालदिभ्समा ग्रेटर माली कनेक्टिविटी परियोजना (जीएमसीपी) (आधारभूत ढाँचा बिकास परियोजना)का लागि भारतद्वारा गरिएको ५० करोड अमेरिकी डलरको सहयोगका लागि मालदिभ्सका राष्ट्रपति इब्राहिम मोहम्मद सोलिहले भारत तथा भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीप्रति आफ्नो आधिकारीक ट्वीटर ह्याण्डलमार्फत आभार व्यक्त गरेका छन् ।

सोलिहको उक्त ट्वीटमा भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदी लेख्छन्, “भारत-मालदिभ्सबिचको मित्रता हिन्द महासागर झै गहिरो छ । त्यहाँको अर्थव्यवस्थामा कोरोना महामारीले पारेको प्रभाव कम गर्नका लागि नयाँ दिल्लीले आफ्नो सहयोग जारी राख्नेछ ।”

मालदिभ्सका राष्ट्रपति सलिहले भारतको सहयोगप्रति ट्वीटमार्फत् धन्यवाद ज्ञापन गर्दै लेखेका छन्, “मालदिभ्स-भारत सहयोगमा आज एउटा एतिहासिक क्षण हो । हामीलाई ग्रेटर माली कनेक्टिविटी परियोजना (जीएमसीपी) का लागि भारतद्वारा ४० करोड डलर कर्जा सुविधा तथा १० करोड डलरको अनुदान प्राप्त भएको छ । म यस उदारता तथा मित्रताका लागि भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदी तथा त्यहाँका जनतालाई धन्यवाद अभिव्यक्त गर्दछु ।” 

कोरोनाकालमा भारतको केन्द्र सरकारले भारतभर हरेक क्षेत्रलाई आत्मनिर्भर बनाउन भरमग्दूर कोशिस गरिरहेको छ भने अर्कोतर्फ अन्तर्राष्ट्रिय सम्बन्ध तर्फ पनि केन्द्रित देखिन्छ । यही सन्दर्भमा भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीले मालदिभ्सका राष्ट्रपति सोलिहको धन्यवाद ज्ञापनको प्रतिक्रियामा सम्बन्धको गहिराईको उदाहरणदिंदै मालदिभ्सलाई सहयोग जारी रहने घोषणा गरेका हुन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौँ, १९ पुस :  काठमाडौँ महानगरपालिकाको पुरानो बसपार्कमा निर्माणाधीन काठमाडौँ भ्यूटावर अर्काे वर्ष सञ्चालनमा आउने भएको छ । जलेश्वर स्वच्छन्द

एजेन्सी न्युयोर्क, १९ पुस अमेरिकी अन्तरिक्ष निकाय नासाले भर्खरै नयाँ कक्ष सुरु गर्दा सूर्यको अनौठो र सुन्दर तस्बिर सेयर गरेको

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल