Lifestyle Portal
  •   २३ बैशाख २०७८, बिहीबार

भारतको स्वतन्त्रता दिवसकै दिन सिलगुरीमा ठूलो अप्रेशनः भारु १४ करोड बढी पर्ने २६ किलो सुन सहित ३ जना तस्कर पक्राउ

३१ श्रावण २०७७, शनिबार १७:४४

सिलगुरी-भारत, ३१ साउन, २०७७ । भारतको सिलगुरीमा “केन्द्रिय खुफिया राजस्व निर्देशालय” Director of Revenue Intelligence (DRI) ले २६ किलो सुनको बिस्कुटसहित ३ जना तस्करलाई समात्न सफल भएको छ । बरामद २६ किलो सुनको वर्तमान बजार मूल्य भारु १४ करोड भन्दा बढी पर्ने बताइएको छ भने पक्राउ परेका तिनैजना भारत, महाराष्ट्रका रहेका छन् ।

भारतको केन्द्रिय खुफिया राजस्व निर्देशालय (डीआरआई) सिलीगुरीको टोलीले आसामबाट दिल्ली जाँदैगरेको ट्रेनबाट २६ किलो सुनको बिस्कुट बरामद गरेको हो । पक्राउ परेका तीनैजना तस्करलाई सिलीगुरीको एसीजेएम अदालतमा उपस्थित गराइएको छ ।

गोप्य जानकारीको आधारमा भारतको डीआरआईको टोलीले शुक्रवार राती नै न्यू जलपाइगुरी रेलवे स्टेशनमा ढुकेर बसेको थियो । आसामको डिब्रूगढबाट दिल्ली जाने ब्रम्हपुत्र मेल रेल पुग्ने बित्तिकै डीआरआइको टोलीले अप्रेशन अभियान थाल्यो जसमा २६ किलो सुनसहित तीनैजना संदिग्धलाई पक्राउ गर्न सफल भयो । तिनैजनाले कम्मरमा बाँध्न मिल्ने विशेषखाले बेल्ट लगाएका थिए जसमा तीनैजनाको गरेर १६० वटा सुनको बिस्कुटहरु लहरै राखेर कम्मरमा लगाइएका थिए ।

पक्राउ परेका तीनैजना तस्करहरु क्रमशः २३ वर्षिय सौरभ शामराव शिर्कण्डे, २१ वर्षिय सन्देश अप्पा नाराले तथा २५ वर्षिय शशिकान्त तानाजी कुटे रहेका छन् । आरोपीहरुमध्ये २३ वर्षिय सौरभ महाराष्ट्रको साङ्गली जिल्ला अन्तर्गतको अटापडी तालुकामा रहेको लूँगीवारे भन्ने गाउँका हुन् । २५ वर्षिय शशिकान्त महाराष्ट्र, अटापडी तालुकाको दिघन्ची गाउँमा रहेको पूजरवाडीका हुन् भने तेस्रो आरोपी २१ वर्षिय सन्देश अप्पा नाराले पनि महाराष्ट्रकै सतारा जिल्ला अन्तर्गत प्रयान्ति तालमनमा रहेको गॉंठनका रहेका छन् ।

डीआरआई अनुसार २६ किलो सुनको बिस्कुटलाई विशेष किसिमले तयार पारीएको कम्मरमा लगाउने बेल्टमा क्रमैसँग मिलाएर पहिरिएर तिनैजना म्यानमारबाट आसाम हुँदै दिल्लिका लागि निस्किएका थिए । जसका लागि आसाममा तीनैजनाले रेलमार्ग रोजेका थिए ।

आज भारतको स्वतन्त्रता दिवसको मौका छोपी सुरक्षा संयन्त्रलाई छल्दै दिल्लि लग्ने योजना तूहिएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले खाली प्राणवायु (अक्सिजन) को खाली सिलिन्डर अस्पताललाई उपलब्ध गराउन आह्वान गरेको छ । मन्त्रालयको

काठमाडौं। कोरोना महामारीका क्रममा संक्रमितहरुले जथाभावी औषधि प्रयोग गर्न नहुने स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले चेतावनी दिएको छ। मन्त्रालयले बिहीबार एक

काठमाडौँ– नेपालमा कोरोना भाइरस सक्रिय संक्रमितको सख्या ६६ हजार नाघेको छ । पछिल्लो केही दिन यता निको हुने भन्दा नयाँ

काठमाडौं । कोभिड–१९ संक्रमण भई होम आइसोलेसनमा रहेकाहरुका लागि स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले घरबाटै उपचार सेवा लिन सक्ने व्यवस्था गरेको