Lifestyle Portal
  •   २५ बैशाख २०७८, शनिबार

हर्षवर्धन श्रींगलाद्वारा ‘भारतीय कूटनीतिको एउटा बृहत क्यानभास’ सन्दर्भमा अनलाइन लेक्चर हुने

१८ भाद्र २०७७, बिहीबार १८:२८

भारत, १८ भाद्र, २०७७ । घरमा बसि बसि अनलाइन भेला अनि जुम सेसनहरुमा सहभागीता जनाइरहनुभएको छ, समयलाई केहि नयाँ जान्ने अनि बुझ्ने हिसाबमा प्रयोग गर्न चाहनुहुन्छ र विदेश नीति तथा परराष्ट्र मामिलामा जान्ने र अपडेट रहन चाहनुहुन्छ भने यो खुला लेक्चर यहाँकै लागी हो ।

हर्षवर्धन श्रींगला

“The Broad Canvas of INDIAN DIPLOMACY during the pandemic – यस महामारीको समयमा भारतीय कूटनीतिको एउटा बृहत क्यानभास”  शिर्षकमा वृहत अनलाइन भेला आयोजना हुँदैछ, यसमा प्रस्तुतकर्ता छन् भारतीय विदेश सेवाका सदस्य श्री हर्षवर्धन श्रींगला ।

 

भारतका तर्फबाट अमेरिकाका लागि राजदूत, थाइल्याण्डका लागि भारतीय राजदुत र बंगलादेशका लागि हाई कमिश्नर भएर काम गरेका हर्षवर्द्धन इज्रेल, साउथ अफ्रिका लगायतका देशहरुमा अनि संयूक्त राष्ट्र संघमा पनि कार्य गरिसकेका विदेश नीति अनि परराष्ट्र मामिलाका विशेषज्ञ पनि हुन् । यिनको विशेषज्ञता भारतमा मात्र नभई विश्वभर नै निकै सराहना गरिन्छ, यिनले प्रस्तुत गर्ने यस खुल्ला लेक्चरमा सबैलाई स्वागत अनि निम्तो भनिएको छ ।

भारतीय विदेश मन्त्रालयका उत्तर डिभीजन हेर्न यिनले नेपाल र भुटानसँगको भारतको नीतिलाई निकट रुपमा हरेको बताइन्छ, यिनले महामारीको समयमा भारतीय कूटनीतिको गहन बिश्लेषण र ब्याख्यामा नेपाल भारत सम्बन्धमा अवयवहरु र सीमा विवाद र त्यसको महामारीका पर्न गएको भूराजनैतिक प्रभाव आदिका कुराहरु पनि आउन सक्ने सम्भावना बताइन्छ ।

सेप्टेम्बर ४ मा हुने यस वेबिनारमा सहभागीताका लागि रजिष्ट्रेशन गर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस्

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । चिनियाँ कम्पनी सिनोफार्मबाट बनेको कोभिड भ्याक्सिनलाई विश्व स्वास्थ्य संगठनले आपतकालीन प्रयोगको अनुमति दिएको छ । अफ्रिका, ल्याटिन अमेरिका

गलकोट । बागलुङ जिल्लाको बडिगाड गाउँपालिका–४ जलजलाका २५ जनामा शुक्रबार एकैसाथ कोरोना पुष्टि भएको छ । उनीहरु सबै विवाह भोजमा

काठमाडौं। प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली काँग्रेसले कोरोना महामारी शुरु भएदेखि नै सरकारलाई सचेत गराउँदा पनि सरकार नचेतेको बताएको छ। काँग्रेस

काठमाडौ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले ५० प्रतिशतभन्दा धेरै संक्रमित काठमाडौं उपत्यकामा रहेको बताउनु भएकाे छ । देशबासीका नाममा सम्बोधन