Lifestyle Portal
  •   ३१ श्रावण २०७९, मंगलवार

प्याजको कालोबजारी बढ्यो, बारामा एकजना पक्राउ

२ आश्विन २०७७, शुक्रबार १८:४३

बारा, २ असोज, २०७७ । भारतले नेपालका लागि प्याज निर्यातमा रोक लगाए लगत्तै नेपालतर्फ योजनावद्ध कालोबजारीले ब्यापक्ता पाएको छ । बढ्दो कोरोना संक्रमण तथा चाडबाड नजिकिंदै जाँदा कालोबजारीका घटनाहरु देखिन थालिएका छन् । कलैया उपमहानगरपालिका-१ स्थित खुशी स्टोरका संचालक सोही ठाउँ बस्ने चन्दन साहलाई बिहीबार दिउँसो प्रहरीले प्याजको कालोबजारी गरेको अभियोगमा पक्राउ गरेको छ ।

प्याजको कृतिम अभाव देखाई खरिद मूल्यको दोब्बरसम्म बिक्री गरी कालोबजारी भइरहेको भन्ने सूचनाको आधारमा जिल्ला प्रहरी कार्यालय बाराबाट खटिएको प्रहरीले उक्त स्टोरमा ग्राहक बनी प्याज खरिद गर्दा प्रतिकिलो ४३ रुपैयाँमा खरिद गरेको प्याजलाई साहले प्रतिकिलो ८० रुपैयाँमा बिक्री गरेको पाइएपछि उनलाई पक्राउ गरेको हो । स्टोरमा लुकाई राखेको ४ सय ५८ किलो प्याज समेत प्रहरीले बरामद गरेको छ ।

साहलाई कालो बजार तथा केही अन्य सामाजिक अपराध तथा सजाय ऐन, २०३२ अनुसार आवश्यक कारवाही भइरहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय बाराले जनाएको छ । किसानको खेतदेखि उपभोक्ताको घरसम्म खाद्यवस्तुको वित्तरण तथा पहुँचमा अवैज्ञानिक धारका कारण विचौलियाहरु मोटाएका छन् भने किसानले मिहिनेतको मूल्य समेत नपाउँदा सदियौंदेखि पीडित बनेका छन् ।

हिजो मात्रै उद्योग, वाणिज्य तथा आपूर्तिमन्त्री लेखराज भट्ट आफै पनि प्याज खरिदका क्रममा ठगिएका थिए । उपभोक्ताको ब्यापक गुनासोपछि मन्त्री भट्ट बुधबार बिहान अनुगमनका लागि बल्खु बजार पुगेका थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारतीय राजदूतावास, काठमाडौंले यही श्रावण ३० गते भारतको ७६ औं स्वतन्त्रता दिवस मनायो । यो कार्यक्रम भारत स्वतन्त्रताको ७५ वर्षको

राष्ट्रपतिले नागरिकता विधेयक संसद्‌मा फिर्ता पठाउनुभएको छ । नागरिकता विधेयक फिर्ता पठाएपछि अब नागरिकता विधेयक को योजना कस्तो हुन्छ र

काठमाडौं । हिमालयन टेलीभिजनका प्रधानसम्पादक पत्रकार राजेन्द्र बानियाँले देशका सञ्चारमाध्यमहरु युवाहरुको आवाज बन्नुपर्ने बताउनु भएको छ । अन्तराष्ट्रिय युवा दिवसको

काठमाडौं । राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष सम्मननीय गणेश प्रसाद तिमल्सिनाले देशको राजनीतिमा युवाको हस्तक्षेपकारी भुमिका भएमात्र परिवर्तन सम्भव हुने बताउनुभएको छ