Lifestyle Portal
  •   २ जेष्ठ २०७८, आईतवार
bibeksheel tato bhat

विवेकशील नेपाली दल र साझा पार्टीले खुवाए ७ दिनसम्म निःशुल्क खाना

४ आश्विन २०७७, आईतवार २२:१६

काठमाडौं ।  विवेकशील नेपाली दल र साझा पार्टीको आयोजनामा ७ दिने “तातो भात अभीयान” समापन भएको छ । अभियानमा ललितपुरका इमाडोल, लगनखेल र सुनाकोथी गरेर ३ ठाँउमा नियमित “तातो भात अभियान” बाट खाना खुवाउने कार्य संचालक भएको थियो । अभियान अन्तर्गत हरेक दिन ३/४ सयको संख्यामा भोका मानिसहरुलाई खाना खुवाइएको थियो । अभीयानमा सहकारी पार्टीको समेत सहयोग रहेको थियो ।

दैनिक मजदुरी गर्ने तर रोजगारी गुमेकाहरु, कोठा भाडामा बस्नेहरु, समस्यामा परेकाहरु र पार्टी-पौवा, मठ-मन्दिरमा बसोबास गर्दै आउनुभएका र राज्यबाट सहयोग नपाउनु भएका आम नागरीक भोकै नपरुन भनेर यो कार्यक्रम गरिएको अभियानको अगुवाई गरेका विवेकशील नेपाली दलका नेता समुन्द्र केसीले बताए । “यो दुखको घडीमा अरु नसके पनि एक गाँस तातो भात खुवाउनु कर्तव्यबोध ठानेका हौँ”- केसी भन्छन् ।

अहीलेका सत्तासिन र प्रतिपक्ष राजनीतिक दलहरुले असाहाय नागरिकहरु निकैनै समस्यामा परेका बेला आँखा चिम्लेकाले आफूहरु विकल्पको रुपमा आएको अभियन्ताहरुले जानकारी गराएका छन् । ‘जहीले पनि चुनाव र सत्ताको लागी मात्र साँठगाँठ गर्ने पुराना राजनीतिक दलहरुलाई सामाजिक कामहरुमा पनि बिना स्वार्थ यसरी पार्टीहरु मिलेर काम गर्नुपर्छ भन्ने सन्देश दिन चाहेको’ अभियानमा संलग्न विवेकशील नेपाली दल र साझा पार्टीका नेताहरुको भनाई छ ।

विवेकशीलले अझै ७ दिन खुवाउने
७ दिने अभियान समाप्त भएपनि पुनः ७ दिन निरन्तरता दिने तयारी गरिरहेको विवेकशील नेपालीका अभियान विभाग उपप्रमुख रजिया बानुले बताइन् । आफूहरुको सामाजिक कार्यहरुले गर्दा नागरीकहरुले विकल्पको रुपमा बुझेको र निकैनै राम्रो प्रतिक्रया पाएको अभियन्ताहरुको भनाई छ । विवेकशील नेपालीले आफ्नो पक्षबाट कायक्रममा भएका खर्चहरुको विवरण पारदर्शी ढंगले सावजनिक गर्ने जनाएको छ ।

यो पनि पढ्नुहोस :

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले पार्टी सञ्चालन, विचार, राजनीतिक सांगठनिक संरचना लगायतका विषयसमा सुझाव मागेका छन्

काठमाडौं। आगामी आर्थिक वर्षका लागि वार्षिक बजेट पेश गर्न अब १३ दिन बाँकी छ। जेठ १५ मा प्रतिनिधिसभामा बजेट पेश

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मुलुकको राजनीतिमा जन्डिसका बिरामीले जस्तो जता पनि पहेँलो देख्ने प्रवृत्ति देखा परेको बताएका छन् । शुक्रबार

काठमाडाैं‌ । नेपाली कांग्रेसले विषम अवस्थामा नेपाललाई सहयोग गरिदिन मित्रराष्ट्र र अन्तरराष्ट्रिय संघ, संस्थाहरूलाई आग्रह गरेका छन् । शुक्रबार विज्ञप्ति