Lifestyle Portal
  •   ६ चैत्र २०७९, सोमबार

कश्मीरकी ‘इमेज कन्सल्टेन्ट’ जस्ले यूवाहरुलाई व्यवसायीक र व्यक्तिगत सीपहरु सिकाइरहेकी छिन

१८ आश्विन २०७७, आईतवार १४:१७

लोकप्रिय

हिजीव जरगारले कश्मीरका यूवाहरुलाई व्यक्तित्व बिकास, व्यक्तिगत, व्यवसायीक सीपहरु लगायतका कुराहरु सिकाउने गर्दछिन्, उपत्यकामा आत्मविश्वास, सञ्चारसीप लगायतका जीवनउपयोगी सीपहरु सिकाउने हिजीवको बारेमा आज कुरा गर्न चाह्यौं ।

कश्मीरकी छोरी जरगार ७ वर्ष दुबईमा पनि बसेकी हुन्, आफ्नो प्रस्तुति र सञ्चारसीपका कारण यिनलाई अहिले कश्मिरका यूवाहरुले प्रेरणाको श्रोत नै मान्न थालिसकेको बताइन्छ । सन् २०१६ मा जम्मु र कश्मीरको लोकसेवा आयोगमा छनौट भएकी जरगारीले मास्टर्स दुबईबाट गरेकी हुन् । उन्का अनुसार कश्मीरका यूवाहरुमा सञ्चारसीपको अत्यन्त कमी छ, जरगारीले यसै कमीलाई पूरा गर्न आफ्ना परियोजनाहरु केन्द्रित रहेको बताएकी छिन् । यिनका अनुसार आफ्नो पहिलो सेसनमा उपस्थित कसैलाई दोश्रो सेसनमा बस्न जरुरी बनाँइदैन, यी सेसनहरु मेरा लागि हैनन, सहभागीका लागि पनि हैन, जागरुक यूवाहरु सहितको कश्मीरको लागी हो ।

श्रीनगरका धेरै कलाकार, गायक, स्टेज परफरमरहरु जरगारसीत परामर्श र तालिम लिन आँउदछन्, स्थानीय चर्चित कलाकार जुनैद हमिदले जरगारीले आफ्नो स्टेजसंगको डर कम गर्न र आत्मविश्वास बढाउन सहयोग गरेको बताँउदछन्, जुनैदको समुहमा आज २० देखि २५ जनाको साथ रहेको र यसको नेतृत्व जुनैदले गरिरहेका छन् ।

दुबईमा राम्रो तलब र जीवनयापन गरिरहेकी जरगारी पेशाले इमेज कन्सल्टेन्ट हुन्, आफ्नो जन्मभूमी कश्मिरको बिकासका लागि जरगारी मातृभूमी फर्केर त्यहीका यूवाहरुलाई प्रेरित गर्न थालेकी हुन् ।

जरगारीले अहिले शरीर अनुसारको पहिरन सेन्स, वार्डरोव ब्यवस्थापन, बडी ल्याङ्गवेज, कर्पोरेट इैमेज लगायतका कुरा र सीपहरुमा पनि त्यहाँका स्थापित व्यक्तित्व र पव्लीक फिगरहरुलाई प्रशिक्षण दिँदै आएकी छिन् । हरेक ट्यालेन्टहरुलाई निश्चित निर्देश्न चाहिन्छ, कश्मीरका ट्यालेन्टहरुलाई म प्रशिक्षण गर्नेछु, जरगारीले बताएकी हुन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

बकिङ्गम दरबारले एउटा विज्ञप्ति जारी गर्दै भनेको छ, “आज अपरान्ह बाल्मोरलमा महारानीको शान्तिपूर्ण निधन भएको छ । राजा र क्वीन