Lifestyle Portal
  •   २१ माघ २०७९, शनिबार

इमाम काउन्सीलद्वारा राम मन्दिर विध्वंश गर्ने चेतावनी

२१ आश्विन २०७७, बुधबार २१:४६

लोकप्रिय

भारत । भारतको पीएफआई इमाम काउन्सीलका साजिद रसादीले भर्खरै राम मन्दिरलाई कव्बा बनाउने धम्की जारी गरेको हो, अयोध्याको राम मन्दिर बिवाद शदियौं पुरानो सुनुवाई भएपछि गत वर्ष टुङ्गो लागेको हो ।

रामकालिन त्रेतायूग देखिका मुर्तिहरुको विनाश गर्दै त्यहाँ कव्बा बनाउने भनी धार्मिक हिंसा उकास्ने तवरले ‘इमाम काउन्सील’ले दिएको यस अभिव्यक्तिप्रति अहिले भारतीय मेडिया तथा समूदायहरु सबैको ध्यान तानिएको छ ।

साजिद रसादीले पीएफआई सदस्यलाई सम्वोधन गर्दै इमाम काउन्सीलको आधिकारिक वक्तव्य दिने क्रममा राम मन्दिर भएको ठाँउमा इस्लामहरुले आफ्नो झण्डा गाड्ने सोच बनाइसकेको बताएका हुन् । उनी इमाम काउन्सीलका उपसभापती पनि हुन् । अक्टोबर महिनामा त्रिभूवनाथापुरममा साजिद रसादीले दिएको यस घृणायुक्त (हेट स्पीच)को भिडियो भाइरल भएको हो । कव्बा बनाउँदा ३००० सनातन मूर्तिहरु नष्ट गरिएको र रातारात अल्लाहको नाममा गरिएको स्मरण गराँउदै साजिद रसादीले भोली अयोध्यामा पनि त्यहि नहोला भन्न सकिन्न भन्नेखालका धम्किपूर्ण भाषा प्रयोग गरेका छन् ।

के भने रसादीले?
“इश्लाम भन्छ कि एउटा मस्जिद हमेशा एउटा मस्जिद नै हुनेछ । यसलाई अन्य केही बनाउनका लागि तोड्न सकिनेछैन । हामी मान्छौं की यसको अस्तित्व थियो, तथा हमेशा एउटा मस्जिद रहनेछ । मन्दिरलाई ढालिसके पश्चात् मस्जिदको निर्माण गरिएको थिएन, तर अब मस्जिद बनाउनका लागि मन्दिर भत्काउन सकिन्छ ।”

सर्वोच्च अदालतले ७० वर्ष देखि टुङ्गो नलागेको बावरी मस्जिद र राम मन्दिर काण्डलाई गतवर्ष नोभेम्बरमा निर्णय गरेको र अगस्त देखि सर्वोच्चको फैसला अनुरुप त्यहाँ पवित्र राम मन्दिर र धार्मिक क्षेत्रहरुको निर्माण नै शुरु भइसकेको छ ।

सम्बन्धित समाचार

‘सबैको राम, सबैमा राम’ : अयोध्यामा श्रीराम मन्दिरको भूमीपूजा सम्पन्न

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौँ, १९ पुस :  काठमाडौँ महानगरपालिकाको पुरानो बसपार्कमा निर्माणाधीन काठमाडौँ भ्यूटावर अर्काे वर्ष सञ्चालनमा आउने भएको छ । जलेश्वर स्वच्छन्द

एजेन्सी न्युयोर्क, १९ पुस अमेरिकी अन्तरिक्ष निकाय नासाले भर्खरै नयाँ कक्ष सुरु गर्दा सूर्यको अनौठो र सुन्दर तस्बिर सेयर गरेको

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल