फ्रान्समा आतंकवादी हमला, ३ जनाको मत्यू


यूरोपमा कोरोना संक्रमणका कारण पुनः ब्यूँतिएको स्वास्थ्य संकटका कारण जारी गरिएको लकडाउनले पिरोलीरहेको बेला फ्रान्समा आतंकवादी हमला भएको छ ।

नाइस शहरमा छुरा बोकेका मुस्लिम आक्रमणकारीले ‘अल्लाहु अक्बर’ चिच्याउँदै ३ जना सर्वसाधरणलाई छुरा प्रहार गरेर हत्या गरेका हुन् । गत वर्ष आगलागी भएको पुरानो र विश्वप्रसिद्ध नर्थे डाम चर्च अगाडी उक्त आक्रमण भएको शहरका मेयरले ट्वीट गरेर बताएका छन् ।

उक्त घटनामा अन्य कैंयन व्यक्तिहरु घाइते भएका छन्, यो घटना स्थानीय समय अनुसार बिहान ९ बजे को हो । आक्रमणमा परी मृत्यु हुनेहरुमध्ये एक महिलाको घाँटी रेटिएको छ भने अर्का मृतक चर्चको वार्डन हुन् । यो घटनालाई आतंकवादसँग जोडेर हेरिएको छ ।

हमला त्यस समय भएको थियो जतिबेला चर्चमा अत्याधिक संख्यामा स्थानीयहरु चर्चमा प्रार्थनाका लागि जम्मा भएका थिए । यस अघि पनि उक्त चर्च रहेको स्थानमा गोलीबारी भएको आवाज सुनिएको थियो । नाइस शहरका मेयर क्रिश्चियन एस्ट्रोसीले आक्रमणकारीहरु पक्राउ गरिसकिएको बताएका छन् ।


Loading comments...