Lifestyle Portal
  •   २५ बैशाख २०७८, शनिबार

एटीएम फोडिरहेको अवस्थामा पक्राउ

१७ कार्तिक २०७७, सोमबार १९:५७

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिका-१४ कुलेश्वरस्थित माछापुच्छ्रे बैंकको एटीएम फोडिरहेको अवस्थामा काठमाडौं बानेश्वर बस्ने कैलाली टिकापुर घर भएका १८ वर्षीय किशोरलाई आइतबार राति प्रहरीले पक्राउ गरेको छ ।

महानगरीय प्रहरी वृत्त कालीमाटीबाट खटिएको प्रहरीले ती किशोरले उक्त एटीएम फोडदै गरेको अवस्थामा फेला पारी पक्राउ गरेको हो । नेपाली एटिएम मेशिन राखिएका स्थान तथा सुरक्षा मापदण्डमा बैंकद्वारा अपनाइएका असावधानीका कारण विगतमा नेपाली अपराधीहरु लगायत विदेशी अपराधीहरुको निशानमा एटिएम मेशिन पर्दै आएको छ ।

यस सम्बन्धमा प्रहरीले थप अनुसन्धान गरिरहेको छ ।

यस अघि नेपाल प्रहरीले एटिएम मेशीनमा छेडछाड तथा पीन नम्बर ह्याक गरी रकम निकाल्ने विदेशी नागरिकविरुद्ध गरिएको कारबाहीमा चार रोमानियन, चार टर्किस, चार बुल्गेरियन, चार मोल्दोभियन र दुई भारतीय गरी जम्मा १८ जना विदेशी नागरिक पक्राउ परेका थिए ।

यस बाहेक गत वर्ष नेपाली एटिएममार्फत पैसा चोरी गर्ने चिनियाँ अपराधीहरुविरुद्ध सबैभन्दा ठूलो अप्रेशन सफल भएको थियो । दरवारमार्गस्थित नविल बैंकको एटिएमबाट एकैजना ब्यक्तिले फरक-फरक भिसाकार्ड प्रयोग गरी नगद निकाल्दै गरेको दृश्य देखेर बैंकका एक आइटी कर्मचारीको सतर्कताका कारण उक्त अप्रेशन सफल भएको थियो ।

उक्त घटनामा दरवारमार्गस्थित नविल बैंकको एटिएममा अपरिचित ब्यक्तिको शंकास्पद गतिविधि सिसिटिभी क्यामेराबाट नियाली रहेका बैंकका कर्मचारी प्रहरी सहित एटिमबुथ पुग्दा एक चिनियाँ नागरिक २० वटा भिषाकार्ड प्रयोग गरी लगातार नगद झिक्दै झोलामा राख्दै गरिरहेको अवस्थामा पक्राउ परेपछि एटिएमको पिन नम्बर ह्याक गरि बैंक लुट्ने थप ४ जना चिनियाँ नागरिक पनि पक्राउ परेका थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । कोरोना संक्रमितको संख्या बढेपछि नेपाली कांग्रेसका सांसद गगनकुमार थापाले आफ्नो निर्वाचन क्षेत्रको सांसदको कार्यालयलाई होम आइसोलेसन बनाएका छन्

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मन्त्रिपरिषदको आकस्मिक वैठक बोलाएका छन् । विभिन्न विषयमा छलफल गर्न मन्त्रिपरिषदको बैठक बोलाइएको जनाइएको

काठमाडौं । चीनबाट अत्यावश्यक स्वास्थ्य सामग्री लिन राष्ट्रिय ध्वजावाहक नेपाल वायुसेवा निगम (नेपाल एयरलाइन्स) को वाइड बडी ए३३० जहाज यही

काठमाडौं । चिनियाँ कम्पनी सिनोफार्मबाट बनेको कोभिड भ्याक्सिनलाई विश्व स्वास्थ्य संगठनले आपतकालीन प्रयोगको अनुमति दिएको छ । अफ्रिका, ल्याटिन अमेरिका