Lifestyle Portal
  •   २४ श्रावण २०७९, मंगलवार

BREAKING | अष्ट्रियाको भियनामा एकै पटक ६ स्थानमा आतंकी हमला

१८ कार्तिक २०७७, मंगलवार २०:५३

भियना । अष्ट्रियाको राजधानी भियनामा सोमबार राती भएको घटनामा ५ जनाको मृत्यू भएको बताइएको छ, यि ५ जनामा बन्दुकधारी हत्यारा पनि समावेश छन् । २ महिला, दुई पुरुष तथा एकजना बन्दुकधारीको मृत्यू भएको हो ।

अष्ट्रियन चान्सलर सिवास्टीयन क्रुजका अनुसार मारिनेहरुमा एक जना वृद्ध, एक वृद्धा, एक युवा बटुवा र एकजना वेट्रेस हुन् । घटनापछि हत्याराको खोजिका लागि सेना परिचालन गरिएको थियो, अधिकारीहरुका अनुसार बन्दुकधारी २० वर्षका ईस्लामीक आतंकवादी थिए जस्को उत्तरी मेकडनियनको र अष्ट्रियाको दुबै नागरीकता थियो ।

उक्त घटनामा संलग्न आतंकीको आतंक स्थानीयले भिडियोमा कैद गरेका थिए, उक्त आतंकी पछि प्रहरीको कारवाहीमा मारिएका थिए

मोटरसाइकलमा सवार प्रहरीहरुको सक्रियतामा एकजना आतंकी समातिएका थिए

१४ जना सर्वसाधरणहरु यस घटनामा अन्दाधुन्द चलाइएको गोली, चक्कु र हतियारका कारणले घाइते भएका हुन्, घाइते हुनेमा एकजना प्रहरी अधिकारी पनि छन्, स्थानीय समय अनुसार साँझको ८ बजे यो घटना घटेको हो । बिभिन्न ६ ठाँउमा यस प्रकारको घटना घटेको अट्रियाली समाचार एजेन्सीले जनाएको छ, यसरी बाटाबाटामा उत्रिएका आक्रमणकारीहरु सबैजनाको पहिचान र पक्राउ भएको छैन ।

त्यहाँका आन्तरिक मामिलाका मन्त्री कार्ल नेह्उामरका अनुसार आक्रमणकारीहरु भारी हतियारका साथ अत्यन्त धेरै क्षती पूर्याउने हेतुले संगठित भएर आएका थिए, भियनामा यि आक्रमणकारीहरु सम्पूर्ण पक्राउ नहुन्जेलसम्म कफ्र्यू जारी गरिएको छ ।

सिरियामा ठूलो मानवीय क्षति हुन थालेपछि यूरोपि देशहरुले ठूलो संख्यामा मुस्लिम देशका आप्रवासीहरुलाई ब्यापक संख्यामा स्वागत गरेका थिए । अहिले त्यहाँको मेडिया तथा सामाजिक सञ्जाल प्रयोगकर्ताहरुले “How it started, How it’s going” अर्थात मुसलमान आप्रवासीहरुको स्वागत सुरुवात कसरी भयो र अहिले कतातर्फ जाँदैछ #Viennashooting भन्ने डिबेट शुरु भएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

पर्वको बहानामा अराजकता फैलाएको भन्दै ‘विश्व हिन्दू परिषद् नेपाल’द्वारा जिल्ला प्रशासन कार्यालय पर्साका प्रमुख जिल्ला अधिकारीलाई ध्यानाकर्षण गराएको छ ।

बलिउड सिनेमाका ५ तारे समिक्षक तरन आदर्शले आफ्नो आधिकारीक फेसबुक अकाउन्टबाट यहि साता एउटा पोष्ट सार्वजनिक गरे जुन पोष्टमा नवपुस्ताका

हाम्रा बजारहरूमा पच्चीस पैसा, पचास पैसा, एक रुपियाँका सिक्का देखिन छाडेको वर्षौं भयो। यसैगरी एक र दुईका कागजी नोट बजारमा

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा तनहुँ जिल्लाको घिरिङ गाँउपालिकामा अवस्थित श्री दिपक माध्यमिक विद्यालयको नवनिर्मित भवनको उद्घाटन भएको छ । भारतीय