Lifestyle Portal
  •   १६ मंसिर २०७९, शुक्रबार

फोर्ब्सको नजरमा विश्वका १०० शक्तिशाली महिला यि हुन्

२५ मंसिर २०७७, बिहीबार ०९:५१

लोकप्रिय

एजेन्सी । फोर्ब्सले गत मंगलबार विश्वभरका सबैभन्दा शक्तिशाली महिलाहरुको सूची सार्वजनिक गरेको छ ।  यसवर्षको शक्तिशाली महिलाहरुको सूचीमा “जर्मन चान्सलर एन्जेला मर्केल” शीर्ष स्थानमा रहेकी छिन् । फोर्ब्सले यो १७ औं पटक विश्वका शक्तिशाली महिलाको सूची सार्वजनिक गरेको हो ।

युरोपेली केन्द्रीय बैंककी अध्यक्ष ‘क्रिस्टिन लागार्ड’ दोस्रो स्थानमा छिन् । भने तेस्रो स्थानमा अमेरिकाको उपराष्ट्रपतिका लागि निर्वाचित भएकी ‘कमला ह्यारिस’ रहेकी छिन्  यस्तै एण्ड मेलिण्ड गेट्स फउण्डेशनकी संस्थापक ‘मेलिण्डा गेट्स’ पाँचौं स्थानमा छिन् । फोर्ब्सका अनुसार यस वर्ष सन् २०२० मा विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस (कोभिड–१९)को नियन्त्रणका लागि महिलाहरुले खेलेका भूमिकालाई शक्तिशाली महिलामा छनोटको आधार बनाइएको बताएको हो ।

कोरोना महामारी नियन्त्रणको लागि महत्वपूर्ण भूमिका खेलेका महिलाहरुमा न्युजिल्याण्डकी प्रधानमन्त्री ज्यासिन्डा अर्डन शक्तिशाली महिलाको सूचीमा ३२ औं स्थानमा छिन् । फिनल्याण्डकी प्रधानमन्त्री सन्ना मारिया सूचीको ८५ औं स्थानमा छिन् । त्यस्तै ताइवानकी राष्ट्रपति साइ इङ–वेन ३७ औं स्थानमा छिन् । भारतीय अर्थमन्त्री निर्मला सितारमण सूचीको ४१ औं स्थानमा छिन्।

अमेरिकाको तल्लो सदन हाउस अफ रिप्रिजिन्टेटिभ्सकी सभामुख नेन्सी पेलोसी सातौं स्थानमा छिन् । बंगलादेशकी प्रधानमन्त्री ‘शेख हसिना’ सूचीको ३९ औं स्थानमा छिन् । विश्वकी सबैभन्दा धनी महिला ‘म्याकेन्जी स्कट’ सूचीको ६७ औं स्थानमा छिन् ।

फोर्ब्सले यस वर्षको शक्तिशाली एकसय महिलाहरुको सूचीमा विश्वभरका ३० मुलुकहरूका महिलाहरु अटाएका छन् । जसमा १० महिलाहरु राष्ट्र प्रमुख छन्,भने ३८९ महिलाहरु विभिन्न कम्पनीहरुको सीईओ छन्। पाँचजना मनोरञ्जन क्षेत्रका महिला छन् । यस वर्ष यो सूचीमा १७ नयाँ महिलाहरुको नाम समावेश भएका भएको फोर्ब्सले जनाएको छ।

अनुवाद: सुजन तिमल्सिना

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले आज आयोजित एक समारोहबीच निर्वाचन आयोगका प्रमुख निर्वाचन आयुक्त दिनेश कुमार थपलियालाई भारत सरकारको

नेपालका लागि भारतीय राजदूत महामहिम नवीन श्रीवास्तवले आज आयोजित एक समारोहबीच नेपालका माननीय अर्थमन्त्री जनार्दन शर्मालाई भारत सरकारको तर्फबाट २००

त्रिमूर्ति निकेतनका संस्थापक तथा अध्यक्ष इन्दिरा प्रसाईको अध्यक्षतामा २०७१ साल वैशाख ३० गते बसेको निकेतनको साधारणसभाले नेपाली साहित्यका महारथी डा.सत्यमोहन