Lifestyle Portal
  •   २१ माघ २०७९, शनिबार

अमेरिकी उच्च अधिकारी भन्छन्, “पाकिस्तानले हिन्दू र इसाई महिलालाई उपपत्नीको रूपमा चिनियाँ बजारमा लगेको छ”

२६ मंसिर २०७७, शुक्रबार १६:३०

लोकप्रिय

THE DAILY GUARDIAN – द डेली गार्जियनमार्फत् धार्मिक स्वतन्त्रताको लागि आवाज उठाउदै आएका अमेरिकी कूटनीतिज्ञ शमूएल ब्राउनब्याकले पाकिस्तानले चीनमा हिन्दू र ईसाई महिलालाई सहायक पत्नीको रूपमा जबरजस्ती चीनको बजारमा लगेको खुलासा गरेका छन ।

ब्राउनब्याकले पत्रकारहरुसङ्ग कुराकानी गर्दै भने, “चिनियाँ पुरुषहरुका लागि सहायक पत्नीको एक स्रोत पाकिस्तानका धार्मिक अल्पसंख्यक ईसाई र हिन्दू महिला हुन् । उनीहरुलाई उपपत्नीको रुपमा बजारमा ल्याइन्छ र चीनमा दुलहीको रुपमा जबरजस्ती पुर्याइन्छ।”

उनले पाकिस्तानमा धार्मिक अल्पसंख्यकको बिरूद्ध चरम भेदभाव रहेको पनि छ दावी गरेका छन्। ब्राउनब्याकले अन्तर्राष्ट्रिय धार्मिक स्वतन्त्रता ऐन अन्तर्गत पाकिस्तानलाई अमेरिकामा विशेष चिन्ताको (सीपीसी) देश को रुपमा सुचीबद्ध गरिएको कारणहरु मध्ये एक कारण यो पनि रहेको प्रष्ट पारे।उनले पाकिस्तानमा कारागारमा जिवन बिताईरहेका आधा कैदीहरू धर्मत्याग वा ईश्वरनिन्दाको आरोपमा कैद गरिएको समेत आरोप लगाएका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

बकिङ्गम दरबारले एउटा विज्ञप्ति जारी गर्दै भनेको छ, “आज अपरान्ह बाल्मोरलमा महारानीको शान्तिपूर्ण निधन भएको छ । राजा र क्वीन