साउदीले १ हप्ताका लागि अन्तर्राष्ट्रिय उडानहरू स्थगित


काठमाडौं । सडक र समुद्री बन्दरगाह मार्फत साउदी प्रवेश गर्न पनि निलम्बित गरिएको छ र यो अवधि अर्को हप्ता बढाउन पनि सकिने अरब न्युजमा प्रकाशित समाचारमा उल्लेख गरिएको छ। यी निर्णयहरू ब्रिटेन र अन्य युरोपेली देशहरूमा कोरोनना भाइरसको शक्तिशाली नयाँ प्रकारको तनावको उदयको प्रतिक्रियामा गरिएको थियो। केही उडानहरू असाधारण परिस्थितिमा अनुमति दिइनेछ, साउदी प्रेस एजेन्सी (एसपीए) ले जनाएको छ ।

बिश्व स्वास्थ्य संगठन का अनुसार डिसेम्बर पछि युरोपियन देश वा उच्च जोखिमयुक्त देशहरूबाट जो कोही पनि राज्य फर्केका छन् ।उनीहरूलाई उनीहरूको आगमनको मितिबाट दुई हप्तासम्म अलग राख्न आवश्यक रहेको जनाएको छ। तिनीहरूले पनि कोराना परीक्षण गर्नु पर्नेछ उनीहरूको सेल्फ क्वारेन्टाइन अवधिमा र प्रत्येक पाँच दिनमा परीक्षण गर्नु पर्ने छ। जो कोही जो पछिल्लो तीन महिनामा यूरोपीयन वा उच्च जोखिमको देशबाट फर्केका छन् वा ट्रान्जिट गरेका छन्, उसले पनि परीक्षण गर्नु पर्नेछ।

परिवर्तित भाइरस नभएको देशहरूबाट सामान, वस्तु र आपूर्ति श्रृंखलाहरूको आवागमन भने सामान्य रूपमा जारी रहनेछ। यी यात्रा प्रतिबन्धहरू कोरोना भाइरस सम्बन्धी घटनाक्रमहरू अनुसार परिवर्तन गरिने बताएको छ।


Loading comments...