Lifestyle Portal
  •   १४ माघ २०७९, शनिबार

११ बर्षको बन्धक जिबन पछि नेपाली चेलीको साउदीबाट उध्दार

६ पुष २०७७, सोमबार २२:५४

लोकप्रिय

काठमाडौं । बैदेशिक रोजगारिको शिलशिलामा साउदी अरबको ताबुकमा पुगेकी झापाकी लीलामायाँ धिमाल (पासपोर्टमा अर्कै नामबाट साउदी पठाइएकी) को ११ बर्ष पछी उध्दार भएको छ। ताबुक शहर स्थित साउदी नागरिकको घरमा बिगत ११ बर्ष देखी बिना तलब ति चेली बन्धक जिबन बिताएको खबर पाए लगत्तै नेपाली महावाणिज्य दुताबास जेध्दाको बिशेष पहल र गैर आवासिय नेपाली संघ साउदी अरबको समन्वयतामा लीलामायाँको उध्दार भई सकुशल नेपाल पठाउनमा सफलता प्राप्त भएको छ।

उनको उध्दारको निम्ती नेपाली महावाणिज्य दुताबासका श्रम सहचारी प्रेम प्रसाद उपाध्याय सहितको टोली ताबुक पुगेर चेलीको उध्दार गरी करिब दुई साताको लागि आवश्यक कानुनी प्रकृया पुरा नहुन्जेल सम्मको लागि गैर आवासीय नेपाली संघ द्वारा संचालित “RRR” मेघा परियोजना  अन्तर्गत  NRNA साउदी अरबले नेपाली चेलीलाई खाना र बस्नको ब्यबस्था मिलाउनुको साथै, हवाइ टिकटको लागि अंशिक रकम, पिसिआर टेस्टको लागि रकम उपलब्ध गराएको थियो।

महावाणिज्य दुताबासले सम्पूर्ण कानुनी प्रकृया अगाडि बढाएर चेलीको उध्दार गर्नुका साथै बर्षौं देखी नपाएको तलब क्षतिपूर्ती सहित चेलीको उध्दार गरी केही दिन महावाणिज्य दुताबासको सेल्टरमा राखी आवश्यक कानुनी प्रकृया पुरा गरी गत १५ डिसेम्बर २०२० का दिन अलजजिरा एयरलाइन्स मार्फत नेपाल पठाइएको हो। उक्त कार्यमा गैर आवासिय नेपाली संघ साउदी अरबका सल्लाहकार भक्त हमाल र एनआरएनए क्षेत्रिय समन्वय समिती ताबुकको सहयोग रहेको थियो।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौँ, १९ पुस :  काठमाडौँ महानगरपालिकाको पुरानो बसपार्कमा निर्माणाधीन काठमाडौँ भ्यूटावर अर्काे वर्ष सञ्चालनमा आउने भएको छ । जलेश्वर स्वच्छन्द

एजेन्सी न्युयोर्क, १९ पुस अमेरिकी अन्तरिक्ष निकाय नासाले भर्खरै नयाँ कक्ष सुरु गर्दा सूर्यको अनौठो र सुन्दर तस्बिर सेयर गरेको

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कैलालीको भजनीका करन विकका छोरा कक्षा ९ मा पढ्नुहुन्छ । उहाँका छोरा आजभोलि किताबभन्दा बढी समय मोबाइलमा भुल्न थालेपछि करनलाई