Lifestyle Portal
  •   ३१ श्रावण २०७९, मंगलवार

चिनियाँ उपमन्त्रीले भेटे राष्ट्रपति भण्डारीलाई

१२ पुष २०७७, आईतवार २१:५६

काठमाडौं। आइतबार काठमाडौं आइपुगेका चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टीको विदेश विभागका उपमन्त्री गुओ येचौले राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीसँग भेट गरेका छन्। आइतारबार दिउँसो साढे ४ बजेदेखि साढे ६ बजेसम्म शीतल निवासमा सो भेटवार्ता भएको हो।

भेटवार्ताका क्रमम काठमाडौंस्थित चिनियाँ राजदूत होउ यान्छी पनि सहभागी थिइन्। सत्तारुढ दल नेकपामा विभाजन र संसद् विघटनपछि उच्चस्तरीय चिनियाँ प्रतिनिधिमण्डल काठमाडौं आएको हो। नेपालको परिवर्तित राजनीतिक अवस्था र नेकपाबारे चिनियाँ राष्ट्रपति सी चिनफिङको सन्देश बोकेर उपमन्त्री आएको बताइएको छ।

चीन नेपालमा बलियो कम्युनिष्ट पार्टी होस भन्ने चाहना राख्दै आएको छ। नेकपा विभाजन भएपछि चीन देखिने गरी नेकपा राजनीतिमा सक्रिय भएको हो। चिनियाँ प्रतिनिधिमण्डल काठमाडौं आएसँगै विभाजन भएको नेकपा फेरि एकजुट हुने चर्चासमेत चलेको छ। तर, नेकपाका दुबै गुट नेताहरुले हाललाई विभाजन रोकिने सम्भावना सकिएको बताउँदै आएका छन्।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारतीय राजदूतावास, काठमाडौंले यही श्रावण ३० गते भारतको ७६ औं स्वतन्त्रता दिवस मनायो । यो कार्यक्रम भारत स्वतन्त्रताको ७५ वर्षको

राष्ट्रपतिले नागरिकता विधेयक संसद्‌मा फिर्ता पठाउनुभएको छ । नागरिकता विधेयक फिर्ता पठाएपछि अब नागरिकता विधेयक को योजना कस्तो हुन्छ र

काठमाडौं । राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष सम्मननीय गणेश प्रसाद तिमल्सिनाले देशको राजनीतिमा युवाको हस्तक्षेपकारी भुमिका भएमात्र परिवर्तन सम्भव हुने बताउनुभएको छ

पर्वको बहानामा अराजकता फैलाएको भन्दै ‘विश्व हिन्दू परिषद् नेपाल’द्वारा जिल्ला प्रशासन कार्यालय पर्साका प्रमुख जिल्ला अधिकारीलाई ध्यानाकर्षण गराएको छ ।