Lifestyle Portal
  •   १८ माघ २०७९, बुधबार

चिनियाँ उपमन्त्रीले भेटे राष्ट्रपति भण्डारीलाई

१२ पुष २०७७, आईतवार २१:५६

लोकप्रिय

काठमाडौं। आइतबार काठमाडौं आइपुगेका चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टीको विदेश विभागका उपमन्त्री गुओ येचौले राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीसँग भेट गरेका छन्। आइतारबार दिउँसो साढे ४ बजेदेखि साढे ६ बजेसम्म शीतल निवासमा सो भेटवार्ता भएको हो।

भेटवार्ताका क्रमम काठमाडौंस्थित चिनियाँ राजदूत होउ यान्छी पनि सहभागी थिइन्। सत्तारुढ दल नेकपामा विभाजन र संसद् विघटनपछि उच्चस्तरीय चिनियाँ प्रतिनिधिमण्डल काठमाडौं आएको हो। नेपालको परिवर्तित राजनीतिक अवस्था र नेकपाबारे चिनियाँ राष्ट्रपति सी चिनफिङको सन्देश बोकेर उपमन्त्री आएको बताइएको छ।

चीन नेपालमा बलियो कम्युनिष्ट पार्टी होस भन्ने चाहना राख्दै आएको छ। नेकपा विभाजन भएपछि चीन देखिने गरी नेकपा राजनीतिमा सक्रिय भएको हो। चिनियाँ प्रतिनिधिमण्डल काठमाडौं आएसँगै विभाजन भएको नेकपा फेरि एकजुट हुने चर्चासमेत चलेको छ। तर, नेकपाका दुबै गुट नेताहरुले हाललाई विभाजन रोकिने सम्भावना सकिएको बताउँदै आएका छन्।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौँ, १९ पुस :  काठमाडौँ महानगरपालिकाको पुरानो बसपार्कमा निर्माणाधीन काठमाडौँ भ्यूटावर अर्काे वर्ष सञ्चालनमा आउने भएको छ । जलेश्वर स्वच्छन्द

एजेन्सी न्युयोर्क, १९ पुस अमेरिकी अन्तरिक्ष निकाय नासाले भर्खरै नयाँ कक्ष सुरु गर्दा सूर्यको अनौठो र सुन्दर तस्बिर सेयर गरेको

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कैलालीको भजनीका करन विकका छोरा कक्षा ९ मा पढ्नुहुन्छ । उहाँका छोरा आजभोलि किताबभन्दा बढी समय मोबाइलमा भुल्न थालेपछि करनलाई