Lifestyle Portal
  •   २५ माघ २०७९, बुधबार

२१ वर्षीया आर्या बनिन् भारतकी सबैभन्दा कान्छी मेयर

१३ पुष २०७७, सोमबार २०:३३

लोकप्रिय

भारतमा बीएस्सी अध्ययन गर्दै गरेकी २१ वर्षीया युवती आर्या राजेन्द्रन भारतकी सबैभन्दा कान्छी मेयर बनेकी छिन् । सोमबार भारतको केरलास्थित तिरुवनन्तपुरमकी मेयरको रुपमा आर्याले जित हात पारेकी हुन् । उनी भारतको कम्युनिस्ट पार्टी सीपीआई(एम)को तर्फबाट उम्मेदवार बनेकी थिइन् ।

आर्या अहिले अल सेन्ट्स कलेजमा ब्याचलर दोस्रो वर्षमा अध्ययन गर्दै छिन् । बीएस्सी म्याथमेटिक्स अध्ययन गरिरहेकी आर्याका बाबु पेशाले इलेक्ट्रिसियन हुन् भने आमा लाइफ इन्स्योरेन्सकी अभिकर्ता हुन् । कट्टर कम्युनिस्ट परिवारबाट आएकी आर्याले भनिन्, ‘मैले यो निर्वाचन पूर्ण आत्मविश्वास र उत्साहको साथ लडेकी थिएँ । म पार्टीले मलाई दिएको जिम्मेवारी लिन तयार छु । मेरो सपना राजनीति र पढाइलाई एकसाथ अघि बढाउनु हो ।’

आर्या वामपन्थी पार्टीको बालबालिका संगठन बालसंग्रामकी प्रान्तको अध्यक्ष पनि हुन् । आर्याले आफू मेयर भएसँगै आफ्नो प्राथमिकता केरलाको राजधानीसमेत रहेको सहरको फोहोर व्यवस्थापन प्रणालीमा सुधार गर्नु रहने बताएकी छिन् । उनले मानिसहरुलाई सडकमा फोहोर नफ्याँक्न सचेतना बढाउनु जरुरी रहेको बताएकी छिन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौँ, १९ पुस :  काठमाडौँ महानगरपालिकाको पुरानो बसपार्कमा निर्माणाधीन काठमाडौँ भ्यूटावर अर्काे वर्ष सञ्चालनमा आउने भएको छ । जलेश्वर स्वच्छन्द

एजेन्सी न्युयोर्क, १९ पुस अमेरिकी अन्तरिक्ष निकाय नासाले भर्खरै नयाँ कक्ष सुरु गर्दा सूर्यको अनौठो र सुन्दर तस्बिर सेयर गरेको

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कैलालीको भजनीका करन विकका छोरा कक्षा ९ मा पढ्नुहुन्छ । उहाँका छोरा आजभोलि किताबभन्दा बढी समय मोबाइलमा भुल्न थालेपछि करनलाई