Lifestyle Portal
  •   २ भाद्र २०७९, बिहीबार

नवनियुक्त उर्जामन्त्री रायमाझी तथा भारतीय राजदूत क्वात्राबिच भेट

१४ पुष २०७७, मंगलवार २०:२४

काठमाण्डौ । प्रतिनिधी सभा विघटन पछि नियुक्त भएका ऊर्जा, जलस्रोत र सिंचाई मन्त्री टोप बहादुर रायमाझी तथा नेपालका लागि भारतीय राजदूत विनय मोहन क्वात्राबिच भेट भएको छ । भेटमा भारतीय राजदूत क्वात्राले नवनियुक्त मन्त्री टोप बहादुर रायमाझीलाई बधाई दिनुभएको थियो ।

दुवैबिच नेपाल-भारत संयुक्त परियोजनाहरूको कार्यान्वयन तथा द्विपक्षीय उर्जा सहकार्यका गतिविधिहरुलाई थप प्राथमिकताका साथ अघि बढाउने बिषयमा छलफल गरिएको थियो । दुवै देशबिच विद्युत क्षेत्रमा भइरहेको सहकार्य सम्बन्धमा केन्द्रित उक्त छलफलमा ठूला-ठूला संयुक्त परियोजनाहरूको सिघ्र समापनका लागि आवश्यक सहजीकरण गर्ने लगायतका बिषयबस्तु केन्द्रित थिए ।

सन् २०१४ मा विद्युत् व्यापार सम्झौतामा हस्ताक्षर भए पछि भारत र नेपालको जलविद्युत् क्षेत्रमा बहुपक्षीय संलग्नता हुँदै आएको छ । परियोजनाहरु विगत चार-पाँच वर्षमा उल्लेखनीय रूपमा अगाडि बढिरहेका छन् । यसमा नेपाली जलविद्युत क्षेत्रमा भारतीय लगानी, उच्च भोल्टेज र मध्यम भोल्टेज क्रस बोर्डर ट्रान्समिशन लाइन, विद्युत व्यापारको सुविधाको साथै ग्रिड अपरेशनमा समन्वयहरु समावेश रहेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

वन तथा वातावरणमन्त्री प्रदीप यादवले नेपालका सिमेन्ट उधोगीहरुको जायज मागलाई सम्बोधन गर्न आफू सकारात्मक रहेको बताएका छन् । बुधबार वन

भारतीय राजदूतावास, काठमाडौंले यही श्रावण ३० गते भारतको ७६ औं स्वतन्त्रता दिवस मनायो । यो कार्यक्रम भारत स्वतन्त्रताको ७५ वर्षको

राष्ट्रपतिले नागरिकता विधेयक संसद्‌मा फिर्ता पठाउनुभएको छ । नागरिकता विधेयक फिर्ता पठाएपछि अब नागरिकता विधेयक को योजना कस्तो हुन्छ र

काठमाडौं । हिमालयन टेलीभिजनका प्रधानसम्पादक पत्रकार राजेन्द्र बानियाँले देशका सञ्चारमाध्यमहरु युवाहरुको आवाज बन्नुपर्ने बताउनु भएको छ । अन्तराष्ट्रिय युवा दिवसको