Lifestyle Portal
  •   १८ माघ २०७९, बुधबार

मोतिहारी–अमलेखगञ्ज पेट्रोलियम पाइपलाइनबाट एकै महिना १० करोड लिटर डिजल आयो, साढे एक अर्ब बचत गर्न सफल

१६ पुष २०७७, बिहीबार २१:५७

लोकप्रिय

काठमाण्डौ । आज अपरान्ह ३:१० बजे ‘इण्डियन आयल’ले नेपालमा एकै महिनामा १० करोड लिटर डिजेल आपूर्ति गर्न सफल भएको छ । यो आँकडामा नेपालमा डिजेल आपूर्तीमा मोतिहारी-अमलेखगञ्ज पेट्रोलियम पदार्थको पाइपलाइन सेवाको उल्लेख्य योगदान रह्यो । गत वर्ष २०७६ को भदौ २४ गते मोतिहारी–अमलेखगञ्ज पेट्रोलियम पाइपलाइन सेवा सञ्चालनमा आएको थियो ।

पेट्रोलियम पदार्थको सहज आपूर्तीका लागि संचालनमा रहेको यस मोतिहारी-अमलेखगञ्ज पेट्रोलियम पदार्थको पाइपलाइन सेवा (MAPL)ले संचालनको अवधिदेखि अहिलेसम्म यातायात र अन्य सम्बन्धित खर्चमा देशको नेरु साढे १ अर्ब भन्दा बढी बचत गर्न सफल भएको छ ।

फाइल फोटो

मोतिहारी-अमलेखगञ्ज पेट्रोलियम पदार्थको पाइपलाइन सेवाले चीनको वुहानबाट कोरोनाभाइरसका कारण संसारभर फैलिएको वैश्विक महामारी COVID-19 लकडाउन अवधिको अवधिमा देशमा डिजेलको आवश्यकता पूरा गर्न महत्वपूर्ण भूमिका खेल्‍यो । नेपाल आयल निगमद्वारा गत आर्थिक वर्ष २०७६/७७ मा सार्वजनिक वार्षिक आर्थिक प्रतिवेदन अनुसार २०७६ भदौदेखि २०७७ असारसम्मको १० महिनामा ढुवानी बापतको नेरु १ अर्ब ४७ करोड बचत गर्न सफल भएको हो । उक्त प्रतिवेदनअनुसार प्रति महिना पाइपलाइनमार्फत इन्धन ढुवानी हुँदा रु १४ करोड ७० लाख बचत हुने गरेको छ ।

फाइल फोटो

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौँ, १९ पुस :  काठमाडौँ महानगरपालिकाको पुरानो बसपार्कमा निर्माणाधीन काठमाडौँ भ्यूटावर अर्काे वर्ष सञ्चालनमा आउने भएको छ । जलेश्वर स्वच्छन्द

एजेन्सी न्युयोर्क, १९ पुस अमेरिकी अन्तरिक्ष निकाय नासाले भर्खरै नयाँ कक्ष सुरु गर्दा सूर्यको अनौठो र सुन्दर तस्बिर सेयर गरेको

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कैलालीको भजनीका करन विकका छोरा कक्षा ९ मा पढ्नुहुन्छ । उहाँका छोरा आजभोलि किताबभन्दा बढी समय मोबाइलमा भुल्न थालेपछि करनलाई