संसद् विघटनबारे प्रधानमन्त्रीले बुझाए सर्वोच्चलाई लिखित जवाफ


काठमाडौं- संसद् विघटन गर्नुको कारण खुलाउँदै प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली, मन्त्रिपरिषदको कार्यालय, राष्ट्रपतिको कार्यालयलगायतले लिखित जवाफ लेखेका छन् । आइतबार १३ वटा रिटमा प्रधानन्यायाधीशसहितको संवैधानिक इजलासले कारण देखाउन दिएको आदेशको जावाफ प्रधानमन्त्रीसहितका विपक्षीहरूले आइतबार लिखित जवाफ बुझाएका हुन् ।

हरेक विपक्षीले १३ वटा रिटमा १३ वटै लिखित जवाफ पठाएका छन् । विपक्षीहरूले महान्यायाधीवक्ता कार्यालयमार्फत लिखित जवाफ बुझाएका हुन् ।

पुस ५ मा भएको संसद् विघटनविरूद्ध परेका १३ वटा रिटमाथि पहिलो सुनुवाइ गर्दै संसद विघटन सिफारिस, सिफारिसको सदर, संसद्मा दर्ता गरिएको अविश्वासको प्रस्ताव र विघटनको निर्णय हुनुअघि संसद्मा बहाल रहेका सांसदको नामसहितको पठाउन सर्वोच्च अदालतले आदेश गरेको थियो ।

ती सबै कागजात सँगै विपक्षीहरूले आज लिखित जवाफ बुझाएका हुन् ।


Loading comments...