Lifestyle Portal
  •   २५ माघ २०७९, बुधबार

पूर्वसचिव अर्यालको स्मृतिमा छात्रवृत्ति कोष

२० पुष २०७७, सोमबार २१:३३

लोकप्रिय

काठमाडौं । पूर्वसचिव स्व. मदनप्रसाद अर्यालको स्मृतिमा छात्रवृत्ति कोष स्थापना गरिएको छ । अर्यालको स्मृतिमा संखुवासभाको खाँदवारीस्थित बरुण बहुमुखी क्याम्पसमा कोष स्थापना गरिएको हो । अर्याल उक्त क्याम्पसका संस्थापक अध्यक्ष हुन् । छात्रवृत्ति कार्यक्रम शैक्षिक शत्र २०७७÷७८ देखि लागू हुने जनाइएको छ । स्व. अर्यालले राजपरिषद स्थायी समिति र रक्षा मन्त्रालयमा सचिवको जिम्मेवारी सम्हालेका थिए । अर्यालका छोराहरू दिनेश अर्याल र प्रवेश अर्यालको उपस्थितिमा आइतबार छात्रवृत्तिको घोषणा गरिएको हो ।

अर्यालको स्मृतिमा स्थापित छात्रवृत्ति क्याम्पस व्यवस्थापन समितिको सिफारिस वमोजिम प्रत्येक वर्ष क्याम्पस स्थापना दिवसका दिन प्रदान गरिने उल्लेख छ । कक्षा ११ का जेहेनदार र न्युन आय भएका संखुवासभा जिल्लावासी परिवारका मेधावी एक छात्र तथा एक छात्रालाई प्रतिमहिना जनही तीन हजार रुपैयाँका दरले एकमुष्ट छात्रवृत्ति प्रदान गरिने उल्लेख छ । उक्त छात्रवृत्तिको सुनिश्चित भविष्य तथा निरन्तरताका लागि परिवारले नै एक स्थायी कोष स्थापना गर्ने स्व. अर्यालका सुपत्र प्रवेश अर्यालले जानकारी दिए ।
स्व. अर्याल संखुवासभामा प्रमुख जिल्ला अधिकारीसमेत भएका थिए । कुशल प्रशासकका रुपमा उनलाई जिल्लावासीले स्मरण र आदर गर्ने गरेका कारण उनको सम्झनामा छात्रवृत्ति कोष स्थापना गरिएको उनका छोरा अर्यालले बताए । छात्रवृत्ति कोष स्थापनासम्बन्धी कार्यक्रममा क्याम्पस सन्चालक समितिका अध्यक्ष तथा सदस्यसहित शिक्षक एवं स्थानीय समाजसेवीहरू उपस्थित थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भक्तपुर, १७ पुस: अङ्ग्रेजी नयाँ वर्ष, २०२३ को पहिलो दिन । भक्तपुरका प्रमुख गन्तव्य मानिएका पर्यटकीयस्थल नगरकोटदेखि रानीकोटसम्मका होटल स्वदेशी

“आमा मलाई हुर्काउनु भो, पढाउनु भो, माया दिनुभयो । अब म हजुरको सधैँ सेवा गर्छु है” भन्दै नारायणी नमूना मावि

खजुरा, १५ पुस : निकै तामझामका साथ नेपालगञ्जको ऐतिहासिक पर्यटकीय ताल रानीतलाउलाई सञ्चालनमा ल्याइए पनि अहिले संरक्षणको अभावमा पुनः जीर्ण

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत