Lifestyle Portal
  •   १८ माघ २०७९, बुधबार

रुसमा मास भ्याक्सिनेशन गर्न पुटिनको निर्देशन

१ माघ २०७७, बिहीबार १६:०१

लोकप्रिय

रुसी राष्ट्रपति भ्लादीमिर पुटिनले स्वास्थ्य निकायलाई मास भ्याक्सिनेशनको प्रक्रियालाई अगामी साता देखि तीव्रता दिन निर्देशन दिएका छन् । उनले क्याबिनेट बैठकमा सम्बन्धीत निकायलाई प्रक्रियालाई आगामी साता देखि सुरु गर्ने निर्देशन दिएका हुन् । यस सन्दर्भमा पुटिनको भनाई उदृत गर्दै तासले लेखेको छ,‘प्रधानमन्त्रीले मलाई विगत साता देखि नै हामीले मास भ्याक्सिनेशनलाई सुरु गरिसकेका बताउनु भयो । हाम्रो उत्पादन केन्द्रले आफ्नो समय तालिका अनुसार पर्याप्त मात्रामा भ्याक्सिन प्रदान गरेको छ । तर, हामी ठूलो मात्रामा मास भ्याक्सिनेशन प्रोग्रामलाई सुचारु गर्न जरुरी छ ।’

रुसका सम्पूर्ण जनसंख्यालाई पुग्ने गरी मास भ्याक्सिनेशन शुरु गर्नुपर्नेमा उनको निर्देशन थियो । रुसमा मास भ्याक्सिनेशनका लागि विशेष पुर्वाधार नचाहिएकोमा उनले भगवानलाई धन्यवाद समेत दिएका छन् । अन्य भ्याक्सिनलाई यतायात सम्बन्धी समस्या देखिएता पनि रुसी भ्याक्सिनलाई कुनै तापक्रममा ओसार पोसार गर्न सकिने र त्यसले भ्याक्सिनलाई कुनै पनि असर नपर्ने जनाइएको छ । अन्य देशमा निर्माण भएको भ्याक्सिनलाई ओसार पोसार गर्न सन्तुलित तापक्रममा राख्नुपर्ने हुन्छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

बकिङ्गम दरबारले एउटा विज्ञप्ति जारी गर्दै भनेको छ, “आज अपरान्ह बाल्मोरलमा महारानीको शान्तिपूर्ण निधन भएको छ । राजा र क्वीन