Lifestyle Portal
  •   २८ श्रावण २०७९, शनिबार

एन्जेलिना जोलीले लिलामीमा राखिन विन्स्टन चर्चिलको चित्रकला

२२ माघ २०७७, बिहीबार १३:४४

लोकप्रिय

काठमाडौं । कलाकार विन्स्टन चर्चिलले दोस्रो विश्वयुद्धका बेला बनाएको एकमात्र चित्रकला लिलामीमा राखिएको छ । उनले यो चित्रकला आफू बेलायती प्रधानमन्त्रीको पदमा हुँदा बनाएका थिए । चित्रकलाकी हालकी मालिक एन्जेलिना जोलीले यो चित्रकला लिलामीमा राखेकी हुन् ।

जुन यसअघि अमेरिकी राष्ट्रपति फ्रान्कलिन डी रुजवेल्टसँग थियो । ‘टावर अफ द कौउतबिया मोस्क्यु’ शिर्षकको यो चित्रकला अर्को महिना क्रिस्टीको लिलामीमा १.५ मिलियन डलर देखि २.५ मिलियन डलरसम्म विक्री हुने अनुमान गरिएको छ । यदि यो अनुमानित रकममा लिलामी भयो भने यसले पूर्व प्रधानमन्त्रीको कामको नयाँ रेकर्ड हुनेछ ।

उनले सन् १९४३ मा क्यासाब्लान्का सम्मेलन पछि माराकेचमा यो पेन्टिङ कोरेका थिए । सम्मेलनको भोलिपल्ट माराकेचको त्यो सुन्दर सूर्योदय र सहरको दृश्य हेर्न रुजवेल्टलाई आमन्त्रण गरेका थिए । उक्त पेन्टिङमा १२ औ शताब्दीको माराकेचको सूर्यास्त देख्न सकिन्छ जसको ब्याकग्राउन्डमा सुन्दर एटलस हिमालहरु चित्रण गरिएको छ ।

चित्रकलामा सौखिन तर अन–प्रोफेसनल कलाकार चर्चिलले पाँचसय भन्दा धेरै पेन्टिङहरु गरेका छन् ।

एन्जेलिना जोलीभन्दा अघि यो पेन्टिङ कैयौं चित्रकला प्रेमीहरुको हातमा पुगिसकेको थियो । कलाकार विन्स्टनले यो पेन्टिङ अमेरिकी राष्ट्रपति फ्रान्कलिन डी रुजवेल्टलाई दिएका थिए । जुन रुजवेल्टको निधनपछि उनका छोरा इलियटले विक्रीमा राखेका थिए ।

अन्तत सन् २०११ मा यो पेन्टिङ जोलीले किनेकी हुन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

बलिउड सिनेमाका ५ तारे समिक्षक तरन आदर्शले आफ्नो आधिकारीक फेसबुक अकाउन्टबाट यहि साता एउटा पोष्ट सार्वजनिक गरे जुन पोष्टमा नवपुस्ताका

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा तनहुँ जिल्लाको घिरिङ गाँउपालिकामा अवस्थित श्री दिपक माध्यमिक विद्यालयको नवनिर्मित भवनको उद्घाटन भएको छ । भारतीय

भारत सरकारको अनुदान सहयोगमा सिन्धुली जिल्लाको कमलामाई नगरपालिका–६ मा अवस्थित सिन्धुली सामुदायिक टेक्निकल इन्स्टिच्यूटको नवनिर्मित शैक्षिक भवनको उद्घाटन सम्पन्न भएको

विपद् न्युनीकरण प्रयासमा नेपाललाई निरन्तर सहयोग गर्ने हाम्रो प्रतिबद्धता अनुरुप नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले गृह मन्त्रालय, सिंहदरबारमा आयोजित