Lifestyle Portal
  •   २१ माघ २०७९, शनिबार

एन्जेलिना जोलीले लिलामीमा राखिन विन्स्टन चर्चिलको चित्रकला

२२ माघ २०७७, बिहीबार १३:४४

लोकप्रिय

काठमाडौं । कलाकार विन्स्टन चर्चिलले दोस्रो विश्वयुद्धका बेला बनाएको एकमात्र चित्रकला लिलामीमा राखिएको छ । उनले यो चित्रकला आफू बेलायती प्रधानमन्त्रीको पदमा हुँदा बनाएका थिए । चित्रकलाकी हालकी मालिक एन्जेलिना जोलीले यो चित्रकला लिलामीमा राखेकी हुन् ।

जुन यसअघि अमेरिकी राष्ट्रपति फ्रान्कलिन डी रुजवेल्टसँग थियो । ‘टावर अफ द कौउतबिया मोस्क्यु’ शिर्षकको यो चित्रकला अर्को महिना क्रिस्टीको लिलामीमा १.५ मिलियन डलर देखि २.५ मिलियन डलरसम्म विक्री हुने अनुमान गरिएको छ । यदि यो अनुमानित रकममा लिलामी भयो भने यसले पूर्व प्रधानमन्त्रीको कामको नयाँ रेकर्ड हुनेछ ।

उनले सन् १९४३ मा क्यासाब्लान्का सम्मेलन पछि माराकेचमा यो पेन्टिङ कोरेका थिए । सम्मेलनको भोलिपल्ट माराकेचको त्यो सुन्दर सूर्योदय र सहरको दृश्य हेर्न रुजवेल्टलाई आमन्त्रण गरेका थिए । उक्त पेन्टिङमा १२ औ शताब्दीको माराकेचको सूर्यास्त देख्न सकिन्छ जसको ब्याकग्राउन्डमा सुन्दर एटलस हिमालहरु चित्रण गरिएको छ ।

चित्रकलामा सौखिन तर अन–प्रोफेसनल कलाकार चर्चिलले पाँचसय भन्दा धेरै पेन्टिङहरु गरेका छन् ।

एन्जेलिना जोलीभन्दा अघि यो पेन्टिङ कैयौं चित्रकला प्रेमीहरुको हातमा पुगिसकेको थियो । कलाकार विन्स्टनले यो पेन्टिङ अमेरिकी राष्ट्रपति फ्रान्कलिन डी रुजवेल्टलाई दिएका थिए । जुन रुजवेल्टको निधनपछि उनका छोरा इलियटले विक्रीमा राखेका थिए ।

अन्तत सन् २०११ मा यो पेन्टिङ जोलीले किनेकी हुन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

इटहरी : २ दशकदेखि मोफसलमा रहेर हाँस्यब्यङ्ग गीत सिर्जना गर्न खप्पिस बोकेदारीको पहिचान बनाएका हाँस्यकलाकार तथा गायक श्रीकृष्ण लुइँटेलले “काका

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र