Lifestyle Portal
  •   २० माघ २०७९, शुक्रबार

चीनले किन ताइवानको क्षेत्रबाट बालुवा चोरी गरिरहेको छ ?

२८ माघ २०७७, बुधबार २२:०१

लोकप्रिय

काठमाडौं । ताइवानको एक टापुबाट चीनले बालुवा निकालिरहेको ताइवानी अधिकारीहरुले आरोप लगाएका छन् । एक ताइवानी सुरक्षा अधिकारीले रोयटर्सलाई बताएअनुसार चीनले ताइवानले दावी गरेका अधिकांश क्षेत्रमा जहाजसहित बालुवा निकाल्ने काम गरिरहेको छ ।

ती अधिकारीले चीनको उक्त कदमलाई ‘ताइवानविरुद्ध मनोवैज्ञानिक युद्ध’को संज्ञा दिएका छन् । चीनको यो अपरेसनलाई ‘ग्रे जोन’ अभियानको रुपमा संदर्भित गरिएको छ । जसमा एक शक्तिले खुल्ला युद्धमा सामिल नभई दोस्रो शक्तिको स्रोतहरुलाई कम गर्दछ ।

बालुवा उत्खनन गर्ने जहाजहरुले ताइवानले नियन्त्रणमा लिएको टापू मत्सुको वरिपरि झुण्ड बनाएको रिपोर्टमा बताइएको छ । जहाँ उनीहरूले तट रक्षक सेनालाई लगातार सतर्क हुन बाध्य तुल्याइरहेका छन्। चीनको उक्त कदमबाट प्रभावित भएको मत्सु टापुका अधिकारी र त्यहाँका बासिन्दाले रोयटर्सलाई बताएअनुसार उक्त अपरेसनले समुद्रमा रहेका केबल तथा समुद्री जीवलाई निकै हानी हुने डर रहेको छ । मत्सु टापुमा करिब १३ हजार मानिसहरुको बसोबास रहेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

बकिङ्गम दरबारले एउटा विज्ञप्ति जारी गर्दै भनेको छ, “आज अपरान्ह बाल्मोरलमा महारानीको शान्तिपूर्ण निधन भएको छ । राजा र क्वीन