Lifestyle Portal
  •   २४ माघ २०७९, मंगलवार

ओलीले वैशाखमा चुनाव गराउँदैनन् : पौडेल

२९ माघ २०७७, बिहीबार २१:४९

लोकप्रिय

मोरङ । नेपाली कांग्रेसका युवा नेता प्रदीप पौडेलले प्रतिनिधिसभा विघटन गर्ने प्रधानमन्त्री केपी ओलीको राजनीतिक अपराधकाविरुद्ध कांग्रेसले सशक्त आन्दोलन गर्नुको विकल्प नरहेको बताएका छन् ।

विराटनगरमा आयोजित वर्तमान राजनीतिक अवस्था, संवैधानिक संकट, यसको विकास र आजको आवश्यकता विषयक विचार गोष्ठीमा उनले यस्तो धारणा राखेका हुन् । “कांग्रेसको आजको दिनको संस्थागत निर्णय भनेको प्रधानमन्त्रीले चालेको कदमको विरुद्धमा सशक्त आन्दोलन गर्नु हो र यसको विकल्प छैन,” उनले भने, “सशक्त आन्दोलन गर्नु भनेको हडताल गरौं, बन्द गरौं भनेको होइन । हामी सडकमा आऔं, राजधानी केन्द्रित आन्दोलन गरौं, ठूला सडक केन्द्रित आन्दोलन गरौं, यस्तो गम्भीर राजनीतिक त्रुटि र अपराध गर्ने प्रधानमन्त्रीका विरुद्ध जनदबाब सिर्जना गर्न हामीले आह्वान गरौं ।’ निर्वाचित तानाशाहहरुलाई कांग्रेसजस्ता लोकतन्त्रवादीहरुलेमात्रै परास्त गर्न सक्ने उनको भनाइ थियो ।

नेता पौडेलले प्रधानमन्त्री केपी ओलीले गरेका संवैधानिक नियुक्तिहरु असंवैधानिक भएको र कांग्रेसलाई त्यो स्वीकार्य नहुने पनि बताए । उनले अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगको प्रमुख अख्तियारमै फाईल भएको मान्छेलाई बनाइएको दाबीसमेत गरे । कार्यक्रममा उनले केपी ओलीले वैशाखमा चुनाव नगराउने पनि दाबीसमेत गरे ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ र नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीबीच आज बिहान भेटवार्ता भएको छ । प्रधानमन्त्री

विरगञ्ज, १४ पुस छिमेकी मुलुक भारतमा कोभिड–१९ को संक्रमण फैलन थालेपछि वीरगन्ज नाकामा उच्च सतकर्ता अपनाइएको छ । इनरुवा नाकामा

महोत्तरी, १३ पुस महोत्तरीको बर्दिबास नगरपालिका स्थित तल्लो पाटुको विवादित जग्गालाई विद्यालयको संरक्षणमा ल्याइएको छ । पाटु स्थित जन जागृत

काठमाडौं, १४ पुस । सत्तारुढ दलहरुले सरकारको साझा न्युनतम कार्यक्रम बनाउन एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको संयोजकत्वमा समिति गठन गरेको छ