Lifestyle Portal
  •   २१ फाल्गुन २०७७, शुक्रबार

मलेसियामा विदेशीलाई कोरोना विरुद्दको खोप निःशुल्क, ‘अवैधानिक’ले पनि सुविधा पाउने

३० माघ २०७७, शुक्रबार १३:३५

लेसियामा कार्यरत विदेशी श्रमिकलाई पनि मलेसियाले कोभिड-१९ विरुद्दको खोप लगाउने घोषणा गरेको छ । अवैधानिक रुपमा बस्दै आएका विदेशीले समेत खोप सुविधा पाउने छन् ।

मलेसिया सरकारले फेब्रुअरीको अन्तिम सातादेखि सुरु हुने खोप अभियानमा विदेशी श्रमिकलाई पनि कोरोना विरुद्दको खोप दिइने जनाएको छ । मलेसिया सरकारले आफ्नो सुरक्षा गरौं, सवैलाई सुरक्षित बनाउँ अभियान अन्तर्गत आफ्नो मुलुकमा कार्यरत विदेशी श्रमिकलाई खोप दिने भएको हो ।

यसरी दिइने खोप निःशुल्क रुपमा उपलव्ध हुने जनाइएको छ । मलेसियाले आफ्नो नागरिकको संख्या भन्दा धेरै मात्रामा खोपको मात्रा उपलव्ध हुने र त्यसबाट त्यहाँ कार्यरत विदेशी श्रमिकलाई पनि खोप पुग्ने स्थानीय सञ्चार माध्यमले जनाएका छन् ।

विदेशी श्रमिकलाई खोप लगाएर मलेसियन नागरिकलाई पनि सुरक्षित बनाउन, हर्ड ईम्यूनिटी विकास गर्न तथा आप्रवासी श्रमिकले मलेसियाको आर्थिक विकासमा पुर्याएको योगदानको कदर गर्दै तथा अन्य मुुलुकहरुले त्यहाँ रहेका मलेसियन नागरिकलाई निःशुल्क रुपमा खोप सुविधा उपलव्ध गराएको हुँदा मलेसियामा कार्यरत विदेशी नागरिकहरुलाई पनि निःशुल्क खोप दिन लागिएको हो ।
यद्यपी खोप पाउनेमा मलेसियन नागरिकहरुले प्राथमिकता पाउने जनाइएको छ । गैर मलेसियन नागरिकले कहिले देखि खोप सुविधा प्राप्त गर्नेछन् भन्ने छिट्टै जानकारी दिने जनाइएको छ । हर्ड ईम्यूनिटी विकासका लागि सकेसम्म छिट्टै खोप अभियान सुरु गर्ने मलेसिया सरकारको योजना छ ।

मलेसियाका विज्ञान मन्त्री खेरी जमालुद्दिनले अवैधानिक रुपमा बस्दै आएका विदेशी श्रमिकका साथै कुटनीतिक नियोगका कर्मचारी, विदेशी नागरिक, विदेशी नागरिकका श्रीमान श्रीमति तथा छोराछोरीहरु त्था शरणार्थीहरुलाई निःशुल्क रुपमा खोप दिने निर्णय मन्त्री परिषदले गरिसकेको जनाएका छन् । गत हप्ता मात्रै मलेसियाका प्रधानमन्त्री मुहियाद्दिन यासिनले मलेसियामा वृहत खोप अभियान फेबु्रअरीको अन्तिम सातामा सुरु हुने जनाएका थिए । उनले मुलुकको ८० प्रतिशत जनसंख्याले निःशुल्क रुपमा खोप प्राप्त गर्ने अपेक्षा गरिएको जनाएका थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौँ– प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले नेपाल अब शान्तिपूर्ण युगमा प्रवेश गरेको बताएका छन् । सरकार र विप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिस्ट

नेपाली राजनीतिको पछिल्लो इतिहास हेर्ने हो भने यो २०४६ सालदेखि अति नै अस्थिर रहँदै आएको देखिन्छ। अहिले नेपालको राजनीति अति

काठमाडौं । सरकार र नेत्रविक्रम चन्द विप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीबीच तीनबुँदे सहमतिमा हस्ताक्षर भएको छ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा

काठमाडौं । सरकार र नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ नेतृत्वको नेकपाबीच भएको सहमतिमा हस्ताक्षर कार्यक्रम सुरु भएको छ । काठमाडौंको राष्ट्रिय सभागृहमा