कोच दिपलाई हेप्पी बर्थ डे


१४ बर्षकै उमेरमा  म पत्थरको देउता होइन बोलको गित मार्फत नेपाली सांगितिक क्षेत्रमा पाइला राख्नु भएको दिप श्रेष्ठ एउटा उज्वल तारा सरी नेपाली सांगितिक क्षेत्रमा चम्किरहनु भएको छ । उहाँ सांगितिक परिवारमा जन्मनु भएको हो । उहाँको बुबा जयनारयण श्रेष्ठ भाइलेन र बासँरी बजाउनमा उस्ताद हुनुहुन्थ्यो । सन १९६० को दशकदेखि औपचारिक रुपमा नेपाली सांगितिक क्षेत्रमा यात्रा शुरु गर्नुभए सँगै उहाँको आगमनले नेपाली आधुनिक संगीतले सुनौलो युगको महसुस गरेको थियो । म त दुर देखि आए, हर रात सपनीमा, आमा म बौलाह होइन, सपनालई अगालेर, मेरो आखाँमा, कति कमजोर रहेछ भाग्य बोलका गितहरु नेपाली सांगितिक जगतमा अमर भएका छन् ।

लामो समय नेपाली सांगितक क्षेत्रमा लाग्नु भएको उहाँले रेडियो नेपालबाट बिभिन्न समयमा सम्मानित समेत हुनुभयो, हिट्स एफ.एम अवार्ड, दक्षिण बाहु, इमेज लाइभ टाइम अचिभमेन्ट अवार्ड लगायत विभिन्न अवार्डहरु प्राप्त गर्नुभएको छ । विश्वविख्यात सांगितिक रियालिटि शो द भ्वाइसको नेपाली संस्करणमा कोचको भुमिकामा देखिनु भएको छ, साथै पहिलो संस्करणमा उहाँकै टिमको ट्यालेन्ट सि.डि.विजय अधिकारी पहिलो द भ्वाइस अफ नेपाल बन्न सफल रहनु भयो ।

नेपाली सांगितक उद्योगलाई झन माथि पुर्याउन उहाँको गित, संगित तथा शब्दहरुले महत्वपुर्ण भुमिका खेलेको पाईन्छ् । नेपाली आधुनिक गित मार्फत देशभक्त, भावनात्म पक्षहरुलाई प्रस्तुत गर्न सफल गायक दिप श्रेष्ठलाई उहाँको जन्मदिनको हार्दिक शुभकामना ।

Happy Birthday Deep da?? ..CeIebrating in Newari Culture… We should respect all culture?

Posted by C.d. Vijaya Adhikari on Saturday, 15 December 2018


Loading comments...