Lifestyle Portal
  •   २४ फाल्गुन २०७७, सोमबार

कोच दिपलाई हेप्पी बर्थ डे

१ पुष २०७५, आईतवार १६:१५

१४ बर्षकै उमेरमा  म पत्थरको देउता होइन बोलको गित मार्फत नेपाली सांगितिक क्षेत्रमा पाइला राख्नु भएको दिप श्रेष्ठ एउटा उज्वल तारा सरी नेपाली सांगितिक क्षेत्रमा चम्किरहनु भएको छ । उहाँ सांगितिक परिवारमा जन्मनु भएको हो । उहाँको बुबा जयनारयण श्रेष्ठ भाइलेन र बासँरी बजाउनमा उस्ताद हुनुहुन्थ्यो । सन १९६० को दशकदेखि औपचारिक रुपमा नेपाली सांगितिक क्षेत्रमा यात्रा शुरु गर्नुभए सँगै उहाँको आगमनले नेपाली आधुनिक संगीतले सुनौलो युगको महसुस गरेको थियो । म त दुर देखि आए, हर रात सपनीमा, आमा म बौलाह होइन, सपनालई अगालेर, मेरो आखाँमा, कति कमजोर रहेछ भाग्य बोलका गितहरु नेपाली सांगितिक जगतमा अमर भएका छन् ।

लामो समय नेपाली सांगितक क्षेत्रमा लाग्नु भएको उहाँले रेडियो नेपालबाट बिभिन्न समयमा सम्मानित समेत हुनुभयो, हिट्स एफ.एम अवार्ड, दक्षिण बाहु, इमेज लाइभ टाइम अचिभमेन्ट अवार्ड लगायत विभिन्न अवार्डहरु प्राप्त गर्नुभएको छ । विश्वविख्यात सांगितिक रियालिटि शो द भ्वाइसको नेपाली संस्करणमा कोचको भुमिकामा देखिनु भएको छ, साथै पहिलो संस्करणमा उहाँकै टिमको ट्यालेन्ट सि.डि.विजय अधिकारी पहिलो द भ्वाइस अफ नेपाल बन्न सफल रहनु भयो ।

नेपाली सांगितक उद्योगलाई झन माथि पुर्याउन उहाँको गित, संगित तथा शब्दहरुले महत्वपुर्ण भुमिका खेलेको पाईन्छ् । नेपाली आधुनिक गित मार्फत देशभक्त, भावनात्म पक्षहरुलाई प्रस्तुत गर्न सफल गायक दिप श्रेष्ठलाई उहाँको जन्मदिनको हार्दिक शुभकामना ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । भारत अध्ययनार्थ जान चाहने विधार्थी हरूको रोजाईमा हाल गुजरातको नाम अग्रपंक्तिमा आइरहेको छ। गुजरात भारतकै सम्पन्न प्रदेश, सुरक्षित,

काठमाडौं। एक निर्लज्ज जोडीले सार्वजनिक पार्कमा थुप्रै मानिसहरु र कैयौं परिवारकै अगाडि खुल्लमखुल्ला यौनसम्बन्ध राखिरहेको देखिएपछि त्यहाँका सर्वसाधारण आक्रोशित भएका

काठमाडौं। गिना स्टेवार्टले आफू हजुरआमा भएको बताउँदा मानिसहरुले विश्वास गर्दैनन् । उमेरलाई चुनौती दिने यी मोडल संसारकै हट हजुरआमाको रुपमा

जुन दिन तपाई आफ्नो पूरा जिम्मेवारी लिनु हुन्छ, जुन दिन तपाई बहाना बनाउन बन्द गर्नुहुन्छ, त्यसै दिन तपाई शिखरतिरको यात्रा