Lifestyle Portal
  •   १३ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

भारतीय सहयोगमा दक्षिणकालीस्थित चम्पादेवी माविको पुनर्निर्माण सुरु

२० फाल्गुन २०७७, बिहीबार ०८:५२

काठमाण्डौ । भारत सरकारको सहयोगमा नेपालको काठमाडौंस्थित दक्षिणकाली नगरपालिकामा बिद्यलय पुननिर्माण कार्य शुरु भएको छ । करिब ६ करोड ८५ लाख नेपाली रुपैयाँ बराबरको भारतीय सहयोगमा दक्षिणकालीस्थित चम्पादेवी माध्यमिक विद्यालयको भुकम्प प्रतिरोधी भवन पुनर्निर्माण कार्य सुरु भएको काठमाडौंस्थित भारतीय दूतावासले प्रेस विज्ञप्तीमार्फत जानकारी दिएको छ ।

नवनिर्मित भवनको संरचनामा दुइवटा ब्लकहरु रहनेछन् जसमा १३ वटा कक्षा कोठा, अभ्यास कक्ष, प्रशासनिक कक्ष, पुस्तकालय, साथै प्रत्येक तल्लामा छात्र तथा छात्राका लागि छुट्टा छुट्टै सरसफाई संरचना रहनेछन् । विद्यालयहरुको निर्माणका लागि केन्द्रीय भवन अनुसन्धान संस्थानले प्राविधिक सहयोग प्रदान गर्ने जनाइएको छ ।

यो शैक्षिक संस्था भारत सरकारको आर्थिक सहयोगमा पुनर्निर्माण हुने ६६ औं विद्यालय हो । भारत सरकारले नेपालका ८ जिल्लामा कूल ७१ शैक्षिक संस्थाहरुको पुनर्निर्माण गर्न ५ करोड अमेरिकी डलर आर्थिक सहयोग गर्ने प्रतिवद्धता जनाएको छ । यो बाहेक भारत सरकारले स्वास्थ्य क्षेत्र, सांस्कृतिक सम्पदा र आवासका क्षेत्रमा पुनर्निर्माण परियोजनाका लागि समेत थप २० करोड अमेरिकी डलरको आर्थिक सहयोग गर्ने प्रतिवद्धता पनि गरिसकेको छ ।

तस्वीर: भारतीय दूतावास

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । लुम्बिनी, भैरहवास्थित ‘गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल’मा अवतरण गरेको ‘जजिरा एयरलाइन्स – Jazira Airlines’को विमानमा चरा ठोक्किएको छ । हिजो

तपाईंको भान्सा झन महंगो हुने भएको छ भने सवारी इन्धनमा समेत महंगीको अर्को थप मूल्य बढेर आएको छ । नेपाल

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउबा र ‘नागरिक सुरक्षा, लोकतन्त्र र मानव अधिकार’ क्षेत्रकी अमेरिकी उप-विदेशमन्त्री तथा तथा तिब्बती मुद्दाका लागि

काठमाडौं: भारतीय प्रधानमन्त्री नरेंद्र मोदी (Indian PM Modi) बैशाख पुर्णिमाका दिन भगवान गौतम बुद्धको जन्मभूमी लुम्बिनीको संक्षिप्त यात्राका लागि नेपाल