Lifestyle Portal
  •   २३ मंसिर २०७९, शुक्रबार

आईफोन–१२ अब भारतमै बन्ने, के सस्तो होला नेपालीलाई ?

२ चैत्र २०७७, सोमबार ०१:०२

लोकप्रिय

काठमाडौं । आईफोन–१२ अब भारतमै तयार हुने भएको छ । अमेरिकी कम्पनी एप्पलले भारतमै आईफोन–१२ को एसेम्बल सुरु गरेको हो । कम्पनीले एक बयान जारी गर्दै–‘आफ्ना स्थानीय उपभोक्ताहरुका लागि हामीले आईफोन–१२ भारतमै तयार गर्न सुरु गरेका छौं ।’

भारतका केन्द्रिय मन्त्री रबि शंकर प्रसादले पनि एप्पलको निर्णयलाई स्वागत गरेका छन् । उनले विश्वविख्यात एप्पल कम्पनीले भारतमै एसेम्बल आरम्भ गर्नु उपलब्धि भएको र अब विश्वको ध्यान भारत तर्फ खिचिने बताएका छन् । एप्पलका अनुसार ताईवानी पार्टनर कम्पनी फाक्सकाँनले तामिलनाडुस्थित एप्पल प्लान्टमा आईफोन एसेम्बलको काम गर्नेछ ।

अमेरिका र चीनबिचको बढ्दो व्यापार युद्धका कारण एप्पलले केहि उत्पादनका काम चिन भन्दा बाहिर लगिरहेको छ । नोभेम्बरमा फाक्सकाँनले एप्पलको भनाई अनुसार आईप्याड र म्याकबुकका केहि मोडल चिनको साटो भियतनाममा बनाउन थालेको थियो । रोयटर्सले केहि समय अघि एप्पलले आईप्याडको एसेम्बर भारतमा गर्ने योजना बनेको खुलासा गरेको थियो ।

आईफोनका नयाँ मोडलहरु नेपाली बजारमा आउन समय लाग्ने गरेको थियो भने अन्य देशमा भन्दा महंगो पनि हुने गरेको थियो । छिमेकी भारतमै तयार हुने भएपछि नेपाली बजारमा केहि चाँडो उपलब्ध हुने र सस्तो पनि हुन सक्ने अपेक्षा गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौ – काठमाडौ क्षेत्र नम्बर १ का घण्टिबहाक उम्मेदवार पुकार बमलाइ भोट माग्न चलचित्र निर्देशक प्रदिप भट्टराई र निर्माता रविन्द्र

नेपालका लागि भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तवले आज आयोजित एक समारोहबीच निर्वाचन आयोगका प्रमुख निर्वाचन आयुक्त दिनेश कुमार थपलियालाई भारत सरकारको

नेपालका लागि भारतीय राजदूत महामहिम नवीन श्रीवास्तवले आज आयोजित एक समारोहबीच नेपालका माननीय अर्थमन्त्री जनार्दन शर्मालाई भारत सरकारको तर्फबाट २००

त्रिमूर्ति निकेतनका संस्थापक तथा अध्यक्ष इन्दिरा प्रसाईको अध्यक्षतामा २०७१ साल वैशाख ३० गते बसेको निकेतनको साधारणसभाले नेपाली साहित्यका महारथी डा.सत्यमोहन