Lifestyle Portal
  •   ९ कार्तिक २०७८, मंगलवार

आईफोन–१२ अब भारतमै बन्ने, के सस्तो होला नेपालीलाई ?

२ चैत्र २०७७, सोमबार ०१:०२

काठमाडौं । आईफोन–१२ अब भारतमै तयार हुने भएको छ । अमेरिकी कम्पनी एप्पलले भारतमै आईफोन–१२ को एसेम्बल सुरु गरेको हो । कम्पनीले एक बयान जारी गर्दै–‘आफ्ना स्थानीय उपभोक्ताहरुका लागि हामीले आईफोन–१२ भारतमै तयार गर्न सुरु गरेका छौं ।’

भारतका केन्द्रिय मन्त्री रबि शंकर प्रसादले पनि एप्पलको निर्णयलाई स्वागत गरेका छन् । उनले विश्वविख्यात एप्पल कम्पनीले भारतमै एसेम्बल आरम्भ गर्नु उपलब्धि भएको र अब विश्वको ध्यान भारत तर्फ खिचिने बताएका छन् । एप्पलका अनुसार ताईवानी पार्टनर कम्पनी फाक्सकाँनले तामिलनाडुस्थित एप्पल प्लान्टमा आईफोन एसेम्बलको काम गर्नेछ ।

अमेरिका र चीनबिचको बढ्दो व्यापार युद्धका कारण एप्पलले केहि उत्पादनका काम चिन भन्दा बाहिर लगिरहेको छ । नोभेम्बरमा फाक्सकाँनले एप्पलको भनाई अनुसार आईप्याड र म्याकबुकका केहि मोडल चिनको साटो भियतनाममा बनाउन थालेको थियो । रोयटर्सले केहि समय अघि एप्पलले आईप्याडको एसेम्बर भारतमा गर्ने योजना बनेको खुलासा गरेको थियो ।

आईफोनका नयाँ मोडलहरु नेपाली बजारमा आउन समय लाग्ने गरेको थियो भने अन्य देशमा भन्दा महंगो पनि हुने गरेको थियो । छिमेकी भारतमै तयार हुने भएपछि नेपाली बजारमा केहि चाँडो उपलब्ध हुने र सस्तो पनि हुन सक्ने अपेक्षा गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
Loading comments...
सम्बन्धित खबरहरु

यो समस्या महिलामा बढी देखिन्छ । विशेष गरेर युवा अवस्थामै सुरु हुन्छ र ४०/ ५० वर्षसम्म रहन्छ । महिलामा धेरै

IND VS PAK : सर्वाधिक लोकप्रिय खेल टोली भारत – टी-२० विश्वकप क्रिकेट अन्तर्गत पाकिस्तानबिच भर्खरै सम्पन्न खेलमा पाकिस्तानले आकर्षक

IND VS PAK : सर्वाधिक लोकप्रिय खेल टोली भारत – पाकिस्तानबिच भर्खरै सम्पन्न खेलमा पाकिस्तानले आकर्षक खेल कौशल प्रस्तुत गर्दै

T20 WC – Ind Vs Pak: भारत तथा पाकिस्तानको खेल प्रारम्भ हुनुअघि भारतीय टोलीले घुँडा टेकेको छ भने पाकिस्तानी टोलीले