Lifestyle Portal
  •   १७ चैत्र २०७९, शुक्रबार

मानवअधिकार हनन गरेको भन्दै चीन बिरुद्ध अष्ट्रेलियाको कदमलाई अमेरिकाको समर्थन

४ चैत्र २०७७, बुधबार १५:५१


क्यानबेरा। चीनमा अल्पसंखयक मुस्लिम उईघुर जातिमाथि दमन गरेको बिषयमा चीन बिरुद्ध अष्ट्रेलियाले लिएको कदमलाई अमेरिकाले समर्थन गरेको छ ।

स्रोतः द गार्जियन

चीनको सिन्जियानमा अल्पसंख्यक उईघुरको बाध्य श्रमबाट उत्पादित सामाग्री आपूर्तिमा प्रतिबन्ध लगाउने अष्ट्रेलियाको बिधेयक प्रस्ताबलाई अमेरिकाले समर्थन जनाएको हो। चीनमा मानव अधिकार र श्रम अधिकार दुरुपयोग बिरुद्ध अष्ट्रेलिया सरकारसँग वार्ता गर्ने अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेन प्रशासनले बताएको छ ।

सिन्जियानमा बाध्य श्रम जस्तो आधुनिक दास प्रवृति बिरुद्ध अष्ट्रेलियाको प्रस्ताबित बिधेयक पर्याप्त नभएको प्रतिक्रियाहरु आएपछि अमेरिकाले अष्ट्रेलिया सरकारसँग वार्ता गर्ने बताएको हो। सिन्जियान तथा बाध्य श्रमबाट उत्पादित सामाग्री चीनको सबै ठाउँबाट निर्यात गर्न प्रतिबन्ध लगाउने बारे दक्षिण अष्ट्रेलिया राज्यका सांसद रेक्स पेट्रिकले प्रस्ताब पेश गरेका हुन्।

अमेरिकाले यो प्रस्ताबको सबै पक्षमा समर्थन गर्ने बताएको छ । विश्व व्यापारमा कटन र कुनै पनि उत्पादन बाध्य श्रमबाट नहोस् भन्ने सुनिश्चिता गर्न अष्ट्रेलिया सँग सहकार्य गर्ने अमेरिकाले बताएको छ । अष्ट्रेलीया, अमेरिका, कयानडा र बेलायतले चीनमा उईघुरमाथि दमनको आलोचना गर्दै सिन्जियान बाट बिशेष गरि निर्यात हुने कटनमा प्रतिबन्ध घोषणा गरिसकेको छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

एजेन्सी सीउल, १९ पुस उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनले दोस्रो शक्तिशाली सैन्य अधिकारी पाक जोङ चोनलाई पदमुक्त गरेको कोरियाली

एजेन्सी सेनेगल, १९ पुस सेनेगलका दुई विपक्षी सांसदलाई बजेटको बहसका क्रममा गर्भवती सांसदलाई  पेटमा लात हानेको अभियोगमा ६ महिनाको जेल

कोरोना महामारी, निरन्तरको जलवायु प्रकोप, बढ्दो भूराजनीतिक तनाव, थलिएको अर्थतन्त्रमा कछुवाको गतिमा झिनो सुधार, ऊर्जा र खाद्यन्नको अकल्पनीय मूल्य वृद्धिलगायत

बकिङ्गम दरबारले एउटा विज्ञप्ति जारी गर्दै भनेको छ, “आज अपरान्ह बाल्मोरलमा महारानीको शान्तिपूर्ण निधन भएको छ । राजा र क्वीन