Lifestyle Portal
  •   १३ चैत्र २०७९, सोमबार

कांग्रेस बैठक– देउवा र पौडेल अनुपस्थित, के विषयमा भयो छलफल ?

३० चैत्र २०७७, सोमबार ०३:४४


काठमाडौं । आइतवार बसेको नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी तथा पूर्वपदाधिकारी बैठकमा सभापति शेरबहादुर देउवा र वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेल अनुपस्थित भएका छन् । पार्टी केन्द्रीय कार्यालय सानेपामा बसेको बैठकमा दुई प्रमुख नेताहरु अनुपस्थित भएका हुन् । देउवाले कार्यव्यस्ताका कारण उपस्थित हुन नसक्ने जानकारी दिएका थिए भने पौडेल नतहुँ पुगेका छन् ।

आजको बैठकको कार्यसूचीमा महाधिवेशन थियो । नेता प्रदीप पौडेलले दिएको जानकारीअनुसार दुई नेताको अनुपस्थितिपछि सो विषयमा छलफल भएन । यस्तै आजैको बैठकमा क्रियाशील सदस्यता वितरण तथा नवीकरणका काम र समायोजनबारे छलफल भएको छ । ‘भोलिको केन्द्रीय समिति बैठकमा कस्ता एजेन्डा लैजाने भन्नेबारे आज अनौपचारिक रूपमा छलफल गरिएको हो,’ नेता पौडेलले भनेका छन् ।

आजको बैठकमा उपसभापति विमलेन्द्र निधिले समायोजन समितिले हालसम्म गरेका काम र उत्पन्न समस्याबारे बिफ्रिङ्ग गरेका थिए । यस्तै केन्द्रीय क्रियाशील छानविन समितिका संयोजक रमेश लेखकले क्रियाशील सदस्यता वितरण सम्बन्धमा देखिएका समस्याबारे जानकारी गराएका थिए ।

कांग्रेसले ७१ जिल्लामा क्रियाशील सदस्यताको काम धमाधम अगाडि बढाए पनि कतिपय जिल्लामा काम गर्न सकेको छैन । चैत १० गतेसम्म क्रियाशील वितरण गरी केन्द्रमा जानकारी दिन निर्देशन दिए पनि विभिन्न जिल्ला कार्यसमितिले क्रियाशी सदस्यता वितरण गर्न सकेका छैन । ‘अझैसम्म ६ वटा जिल्लामा काम हुन सकेको छैन,’ कांग्रेस नेतृ पुष्पा भुसालले भनिन्, ‘अब कति दिन थप गर्दा क्रियाशील सदस्यता वितरण तथा नवीकरणका साथै विवरण इन्ट्री भइसक्छ भन्नेबारे आज सामान्य छलफल भयो । भोलि केन्द्रीय समितिले यसबारे निर्णय गर्छ ।’

कांग्रेसले यसपटक १० लाख क्रियाशील सदस्यता पुर्याउने तयारी कांग्रेसको छ । क्रियाशील सदस्यता वितरण गर्न समस्या भइरहेका जिल्लामा केन्द्रीय प्रतिनिधि पठाउन सकिनेबारे पनि आज छलफल भएको थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

भारतीय राजदूतावास, काठमाडौंले मिति २०७९ चैत्र १० गते इण्डिया हाउस परिसरमा एक समारोहको आयोजना गरी ५८ औं भारतीय प्रविधिक तथा

नेपालमा सङ्घीयता र गणतन्त्र त आयो तर यी व्यवस्थाहरूले मुलुकलाई आर्थिकरूपमा कुनै पनि किसिमको फाइदा पुर्याउन सकेको देखिएको छैन। यस

विगत १४ वर्ष देखि विश्वभर छरिएर रहेका नेपालीहरुबीच लोकप्रिय, नेपालको पहिलो कम्यूनिटी एप ‘नेपाली पात्रो’ र झण्डै डेढ शताब्दीदेखि पञ्चाङ्ग

भारतकी राष्ट्रपति श्रीमती द्रौपदी मुर्मु र राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेल बीच टेलिफोन संवाद भएको छ। हाल केरला भ्रमणमा रहनुभएकी भारतीय राष्ट्रपति