Lifestyle Portal
  •   ११ जेष्ठ २०७९, बुधबार

स्वास्थ्यका मापदण्ड पालना गर्न आवश्यक : प्याब्सन

३० चैत्र २०७७, सोमबार ०३:५२

काठमाडौं । कोरोना भाइरसको नयाँ प्रजातिको संक्रमणबाट बालबालिका तथा कम उमेरका व्यक्तिहरु जोखिममा परेपछि केही समयलाई विद्यालय बन्द गर्ने की भन्ने विषयमा छलफल चलिरहँदा निजी तथा आवासीय विद्यालय अर्गनाइजेशन नेपाल(प्याब्सन)ले बन्दको विरोध जनाएको छ ।

प्याब्सनका अध्यक्ष टीकाराम पुरी र महासचिव कुमार घिमिरेले विज्ञप्ति निकालेर स्वास्थ्यका मापदण्ड कडाइका साथ लागू गरि भौतिक उपस्थितिमा नै विद्यालय खोल्नपर्ने माग गर्नुभएको छ । उहाँले संक्रमणको अवस्था देशभर एकनासको नभएकाले अवस्था हेरि आवश्यक स्थानका विद्यालयहरु मात्रै बन्द गर्नुपर्ने उल्लेख गर्नुभएको छ ।

विज्ञप्तिमा भनिएको छ, ‘नेपालको भौगोलिक विकटता, अभिभावकहरुको आर्थिक तथा सामाजिक अवस्था, इन्टरनेटको उपलब्धताको अभाव, शिक्षकहरुको प्राविधिक दक्षता जस्ता कारणले नेपालको सामुदायिक तथा सार्वजनिक शिक्षालयमा मात्र नभएर निजी शिक्षालयमा अध्ययनरत विद्यार्थीहरुको पनि ५० प्रतिशत, क्षेत्र अनलाईन शिक्षाने समेट्न नसक्ने कुरा बिगतका बन्दाबन्दीमा गरिएकोे प्रयोगले प्रमाणित गरि सकेको छ ।’

कोरोनालाई जीवनको एउटा हिस्साको रुपमा स्वीकार्दै कोरोनासंग संघर्ष गर्दै जनजीवनलाइ सहज बनाउने तर्फ पहलकदमी गर्नुपर्ने भनाइ प्याब्सनको छ । विद्यालय जाने उमेरका व्यक्तिलाई संक्रमण बढ्न थालेपछि कोभिड १९ व्यवस्थापन समन्वय केन्द्र सीसीएमसीले ३ साताका विद्यालय बन्द गर्ने प्रस्ताव मन्त्रिपरिषद्मा पठाएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

विवेकशील साझा पार्टिको अध्यक्ष पदबाट रविन्द्र मिश्रले राजिनामा दिनुभएको छ । आज सामाजिक सञ्जालमा प्रेस विज्ञप्ती जारी गर्दै मिश्रले राजिनामा

मतगणनाको पहिलो दिन थियो । सबै मतपेटिका सभा गृहमा ल्याइ सकिएको थियो । र, मतगणनाका लागि नियम बनाउन तथा सबै

वीरगञ्जको कायापलट गर्ने सपना पहिलो चरणमा सार्थक भएको आभाष गरेको छु । सपनालाई सार्थक बनाउने श्रेय म सम्पूर्ण वीरगञ्ज महानगरकावासी,

काठमाडौं । लुम्बिनी, भैरहवास्थित ‘गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल’मा अवतरण गरेको ‘जजिरा एयरलाइन्स – Jazira Airlines’को विमानमा चरा ठोक्किएको छ । हिजो